Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vizeden red cevabi aldim. itiraz dilekcesi yazacagim acaba yardimci olabilirmisiniz?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
copurcan

vizeden red cevabi aldim. itiraz dilekcesi yazacagim acaba yardimci olabilirmisiniz?

Mesaj gönderen copurcan » Cmt Eyl 04, 2010 9:23 pm

selam arkadaslar,
ben kimya bolumunde yuksek lisans ogrencisiyim. 27 agustosta dil egitim vize basvurusunda bulundum ve 1 eylulde red cevabi geldi. gerekcesi ise
Turkiye`de geciminizi nasil sagladiginiza dair yeterli olcude kanit sunmadiniz. Tarafinizca
ibraz edilen Turkiye`deki ailevi ve/veya maddi baglariniz tek basina vize verilmesi icin yeterli
degildir
diye isaretlenmis yerdi. bende babamin emekli maas bodrosunu, uzmancavus olan kardesimin maas bodrosunu ve benim kyk dan aldigim yuksek lisans burs belgemi 1 dilekceye ek bolumunde sunsam ve yinelemek istesem, bunu fax olarak nasil gonderebilirim? yani ekte sundugum belgeleride faxlamam gerekecek mi? bu konuda eksiklerim ve yanlislarim var mi? yardimci olursaniz cok sevinirim. inanin geceleri yatamiyorum sikintidan. simdiden cok tesekkur ederim yardimlariniz icin...

kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 04, 2010 9:28 pm

Merhaba siteye hos geldin oncelikle..

Vize gorusmesinde Almanya dan herhangi bir garantor sundunmu ?

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Cmt Eyl 04, 2010 9:44 pm

ewet! hatta garantorum alman bir bayan. kendisi ogretmenlikten emekli ve almanyada daireleri var. yeterli mulke sahip. davetiyede aylik 750 euro karsilacagini bildirir davetiyesi var. davetiyeyide dilekceye ekleyeyim mi? hizli cevap verdiginiz icin cok tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 04, 2010 10:11 pm

zaten onu sunmadan vize gorusmesine giremezsin. fakat nasil bir davetiye oldugu da onemli. uzerinde Verplichtungserklaerung yaziyorsa ve arka sayfasinda sprachkurs mit anschlißenden Studium diye bir yazi varsa dogru kagittir. artik red aldigini vizeye tekrar basvuru yapamazsin. yeniden basvuracaksin. tavsiyem asagidaki linkte ozellikle yildizli basliklari inceleyerek tekrardan vizeye basvurman. yanlis vize basvurusu yapmisin anliycan :

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... forum_id=7

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Cmt Eyl 04, 2010 10:55 pm

ewet yazdiginiz gibi garantor belgesiydi. fakat benim garantor belgemin orjinalini ve fotokopisini de almislar. cunku simdi evraklarima baktim ve bulamadim. yeniden basvuru yaparken garantor kagidimin konsoloslukta evraklarim arasinda olduguna dair ne yapabilirim? ya ben dilekce yazip itiraz yapmak isterken garantor belgemin konsoloslukta kalmasi canimi daha da sikti? cunku gonderdikleri red cevabinda itiraz etme hakkina sahipsiniz diye 1 yazi gondermislerdi.

Simdi ben ne yapacagim? ;((

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Cmt Eyl 04, 2010 11:04 pm

tekrar vize basvurumda ayni evraklari yeniden toparlamam gerekecek mi? ya da eksik evraklarimimi getirecegim? eger garantoe belgesini yeniden isterlerse benim ne yapmam gerek? garantor belgesinin bende oldugunu zannediordum ama degilmis. vizede verdigim evraklarin arasinda gordugumden bende zannetmisim. cunku getirdigim belgelerin orjinallerini ayri 1 yere koymustum. oraya baktim. bulamadim.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cmt Eyl 04, 2010 11:34 pm

tekrar basvuracagin zaman hic basvurmamis gibi herseye sifirdan baslayacaksin diye biliyorum cunku onlar ugrasmiyor sunu vardi bunu vardi diye

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Cmt Eyl 04, 2010 11:41 pm

peki benim garantor belgemi nasil geri alacagim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Eyl 05, 2010 3:11 am

red aldiginda hangi belgeleri verdin tek tek yazabilirmisin ? garantor belgeni konsoloslugun almis olmasi imkansiz. butun orjinal belgelerin fotokopisini alirlar orjinali geri verirler.. sanirim kaybetmisin.. zaten garantor belgesinin gecerliligi 6 aydir

ecselite

Mesaj gönderen ecselite » Pzr Eyl 05, 2010 1:44 pm

Gecmis olsun dostum umarim alirsin vizeni.

Bu arada benimde bir sorum var yeni konu acmak istemedim cevaplarsaniz sevirim.

Turistlik vize icin basvurmustum almanya ankara konsolosluguna. Vize talebim reddedilmis.
Gerekce olarak "davet eden kisi ile akrabalik derecenizi kanitlamadiniz" isaretlenmis.
Eksik olan belgem annemin nufus kayit ornegi.
Davet eden kisi teyzem. Isimiz garanti olsun diye 2000 euro teminat yatirmislar. Oradan hicbir sorun olmadigi soylenmis.

Konsolosluga gidip iItiraz dilekcesi yazsam eksik belgeyide sunsam ayni gun icinde yada birkac gune sonucu ogrenebilirmiyim
Yoksa bir kac haftayi bulurmu bu isin sonucu.
Gitme sebebim kuzenimin dugunu olmasi ayin 17sinde eger ona yetismezse hic ugrasmak istemiyorum.

Tesekkurler.

EmRe67

Mesaj gönderen EmRe67 » Pzr Eyl 05, 2010 1:53 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

red aldiginda hangi belgeleri verdin tek tek yazabilirmisin ? garantor belgeni konsoloslugun almis olmasi imkansiz. butun orjinal belgelerin fotokopisini alirlar orjinali geri verirler.. sanirim kaybetmisin.. zaten garantor belgesinin gecerliligi 6 aydir[/quote]

Yani biz kasimda cikardigimiz granator belgesi ile subattada tekrar vize basvurusunda bu granator belgesini ile vizeye basvuru yapabiliriz?

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Pzr Eyl 05, 2010 2:14 pm

merhaba Sayin Physiker,
red cevabi aldigim icin herhangi 1 belge sunmadim daha. red kagidinin uzerinde itiraz etme hakkina sahipsiniz diye bir yazi var. bende red cevabimin nedenini inceledim ve eksik evraklarimi tamamladim. eksik evraklarim ekte snulmaktadir, istenildigi taktirde sunulacagini bildiririm. bu nedenle basvurumu yenilemek istiyorum diye bir dilekce faxliyacagim yarin. ekte sundugum belgeler ise(eksik evraklarim)
1)babamin emekli maas bodrosu, 2) uzmancavus olan kardesimin maas bodrosu, 3) kredi yurtlar kurumundan aldigim yuksek lisans burs belgesi
eksik olan belge var mi? kendimize ait mal ve mulkumuz yok. ev gibi. yardimci olabilirmisniz?
buarada vize gorusmesinde aldilar garantor belgemi. eminim cunku en son konsolosluk memuruyla konusurken gordugumu hatirladim. kaybetmem imkansiz. hatta benim lisansta yatay gecisle olan orjinal belgemin aslinida aldilar.

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Pzr Eyl 05, 2010 2:17 pm

garantor belgesinin 6 ay gecerliligi var,

mesela ben agustosta vizeye basvurmustum reddedilmisti vizem, ayni garantor begelsiyle aralik ayinda basvurmustum ve vizem kabul edilmisti.

dedigim gibi 6 ay suresi var bu belgenin.
uk

copurcan

Mesaj gönderen copurcan » Pzr Eyl 05, 2010 2:23 pm

tamam da garantor belgesinin asli yok bende.konsoloslukta.bende agustosta vize basvurusunda bulundum.garantor kagidim da agustosta cikartildi. dilekce yazip faxlasam geri gonderirler mi?

ecselite

Mesaj gönderen ecselite » Pzr Eyl 05, 2010 2:44 pm

[quote]ecselite tarafindan yazilan metin:

Turistlik vize icin basvurmustum almanya ankara konsolosluguna. Vize talebim reddedilmis.
Gerekce olarak "davet eden kisi ile akrabalik derecenizi kanitlamadiniz" isaretlenmis.
Davet eden kisi teyzem. Isimiz garanti olsun diye 2000 euro teminat yatirmislar. Oradan hicbir sorun olmadigi soylenmis.

Konsolosluga gidip iItiraz dilekcesi yazsam eksik belgeyide sunsam ayni gun icinde yada birkac gune sonucu ogrenebilirmiyim
Gitme sebebim kuzenimin dugunu olmasi ayin 17sinde eger ona yetismezse hic ugrasmak istemiyorum.

Tesekkurler.[/quote]

Lutfen arkadaslar bilen biri cevaplayabilr mi ?:|

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Pzr Eyl 05, 2010 3:17 pm

copurcan; dilekce yazip faxlasam geri gonderirler mi?

orasini bilemem ama agrantorun yeniden belge cikarabilir,bunun ana maliyeti 25euroluk belge parasi arti kargo.

Physiker\'in de dedigi gibi belgelerin orijinallerini geri veriyolar vize basvurusu bitince,

hani onlar da biz size verdik diyip sallaya bilirler, yada gercekten onlarda kalmistir burasini bilmiyorum.

bence garantorunden tekrar belge cikartmasini iste, eger durumu varsa tabi.
uk

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Pzr Eyl 05, 2010 3:25 pm

Tesekkurler.[/quote]

Lutfen arkadaslar bilen biri cevaplayabilr mi ?:|[/quote]

simdi ben de daha once bi defa schengen vizesi icin basvurmustum.

vize basvurun reddedildiyse, eksikliklerini giderip yeniden basvurmak zorundasin, schengen vizeleri genelde 2-3 gunde sonuclaniyo ama yogun oldugu icin randevu tarihini ileriki zamanlara veriyolar, bugun ayin 5i, buyukelcilik bayramda tatil degilse yetisem ihtimalin sanirim.

istersen buyukelcilike bi gorus,numarasi ve telefonla gorusme saatleri su:

pazartesi-persembe arasi sabah 8:00 ile 17:00 arasi

cuma gunu sabah 8:00 ile 14:00 arasi

0312 4555 100

0312 4555 330
uk

ecselite

Mesaj gönderen ecselite » Pzr Eyl 05, 2010 4:26 pm

Cok sagol hocam. Yarin arayip soracam.

Itiraz etsem daha cabuk olmaz mi?
Yeniden mi basvuru yapmam gerek ?
60 euro, ankaraya git-gel yine bi dunya is :)

Bu arada bayramin 1. gunu tatilmis konsolosluk.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Pzr Eyl 05, 2010 8:41 pm

ecselite:

Cok sagol hocam. Yarin arayip soracam.

Itiraz etsem daha cabuk olmaz mi?
Yeniden mi basvuru yapmam gerek ?
60 euro, ankaraya git-gel yine bi dunya is

Bu arada bayramin 1. gunu tatilmis konsolosluk.

gidip tikir tikir odiyecen 60 euroyu. bastan basvuracan baska caren yok.itirazin senin lehine olmasi cok dusuk ihtimal.ama yine de sen bilirsin sonra mohsen dedmedin deme.

ecselite

Mesaj gönderen ecselite » Pzr Eyl 05, 2010 11:06 pm

Cok sagolun.
Son birsey daha sorayim
Tekrar basvuru icin tum belgeleri tekrar sunmam gerekiyormu?
Yoksa sadece eksik olan yeterli mi?
Davetiyenin orjinali zaten onlarda kaldi fotokopisi var bende.