Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri / Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 01, 2009 10:11 pm

[quote]maniaturk yazdi:
Tekin hayirli olsun. DS\'in kisa tarihinde bu kacinci vize sayamadim bile :) artik moderator arkadaslarimizdan biri Turkiye\'de. O da Allah\'in izni ile aramiza katilacak ;)

Tekin sen sanirim NRW eyaletine gidiyorsun degil mi? Butun elemanlari kaptirdik Gurkan\'in o tarafa ya.. :|[/quote]

Sagolun tesekkurler..Dogru yonlendirmeler sonucu herkes kisa surede aliyor bunun tek aciklamasi bu olsa gerek,DS ekibi sagolsun =)
Evet NRW simdilik ama sonrasinda yer buyuk ihtimal degisecek,DHS den sonra..
Gurkanin odasina goz diktim,orasi benim olmali :D:D
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Şub 01, 2009 10:16 pm

hayirli ugurlu olsun kardes...Allah yardimcin olsunn

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzr Şub 01, 2009 11:43 pm

Hayirli ugurlu olsun.. Cok sewindim. egitim hayatinda simdiden basarilar dilerim...

gulcantmn

Mesaj gönderen gulcantmn » Pzr Şub 01, 2009 11:53 pm

hayirli olsun arkadasim umarim hersey beklediginden iyi guzel olur :) ee darisi bekleyenlerin basina artik.... Yolculuk nezaman ??

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Pzt Şub 02, 2009 12:05 am

cok sevindim tekin...hadi hayirli ugurlu olsun darisi vize bekleyen butun arkadaslarimizin basina insallah:):):).....

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Şub 02, 2009 2:33 am

[quote]gulcantmn yazdi:
hayirli olsun arkadasim umarim hersey beklediginden iyi guzel olur :) ee darisi bekleyenlerin basina artik.... Yolculuk nezaman ??[/quote]

Tesekkur ederim arkadaslar hepinize..Yolculuk bu ay icinde olacak kismetse ancak tarih belli degil is yerini ayarlamam lazim vs.. marta kalmaz diye dusunuyorum..

DolnaBaNJica

Mesaj gönderen DolnaBaNJica » Sal Şub 10, 2009 4:04 pm

tebrikler FunderSchatten... insallah hersey gonlunce olur burada :D Bu arada Burasi Kutuplar gibi Suan sogukk dikkat et :D:D

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Çrş Şub 18, 2009 12:49 am

ve gorusme gunu geldi catti bugun sabah istanbul konsoloslugunda gorusmedeydim.
yasadiklarimi ve kafama takilanlari sizinle paylasmak ve yorumlarinizi almak istiyorum.
oncelikle gorusme cok kisa surdu hayretler ve suphe icinde kaldim arkadaslar.
bunun asli boylemidir? herkes gorusmesinde bir suru sorulan sorulardan bahsediyo ama bana sorulan sadece biriki soru var.
evraklarimi aldi
ben: egitim amacli gidiyorum
memur: dil kursunada gidecekmisin
ben: evet dil okulu sonrasinda master dusunuyorum. gitmek istidgim programla ilgili yazisma ve bolumle ilgili detayli bilgiler var evraklarda.
memur: bloke hesap acmissin
ben:evet
memur: isyerinle ilgili evraklara bakacaklarini sanmiyorum ama getirmissin ekleyelim.
ben: sevinirim.
evraklari toparladiktan sonra pasaporta bakti. 2 amerika vizesi ve 1 shengeni gordu inceledi sora shengen bilgisini basvuru formunun sag ust kosesine not gecti. sora pc ye kaydetmeye basladi
memur: daha once basvurmusmuydun?
ben: egitim amacli ilk defa geliyorum. ama turist olarak birkac yil once uni.deyken farkli yillarda 2 kez basvurmustum ve red almistim. muhtemelen eksik evraktan kaynakliydi diye dusunuyorum.
memur: ok, 60euro yu alayim.
ben: daha once turistikten red almis olmamin olumsuz etkisi olurmu sizce?
memur: duymamazliktan geldi sanirim yada hakkaten duymadi ve bu sorumu yanitsiz birakti.
basvuru formumun uzerina sprache und studium yazdi ve cep numarami aldi ve bana numara yazan bir sayfa verdi islemlerin bu kadar gidebilirsin dedi.

simdi arkadaslar kafam cok karisik. daha once red almis olmam beni dusunduruyo. ve ayrica egitim amacli ve uzun sureli gidecek biri icin hicmi soru sorulmaz neden gidiyosun nerde kalican vs. hangi bolumde okuycan, almanca seviyen vs. gibisinden. ama hicbirsey sormadi, acikcasi olumsuz olmasindan korkuyorum. keske sorsaydida cevaplasaydim diyorum. cikista evraklari toparlayan adama sordum boyle boyle kisa surdu falan sizce olumsuz diyemidir. yok dedi evraklarin tamammis demekki sorma geregi duymadi dedi. simdi bekliycen dedi. bende ciktim.

bu sekilde kisa gecen vize gorusmesi olan, daha once red almis olan ve ogrenci vizesini alabilen yada alamayan. lutfen bilgilerinizi ve tecrubelerinizi benimle paylasin. sikinti yaptim bu olayi.

tesekkurler.

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Prş Şub 19, 2009 12:19 pm

kimsenin fikri yokmu yaa???

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Şub 19, 2009 2:51 pm

Simdi iyi orta kotu diyte degerlendirecek olursak orta gecmis diyebilirim..Fazla soru sormasi aslinda cokta iyi birsey degil,Gorevlinin aklinda soru isaretleri varki cok soru soruyor anlamanida gelebilir,ancak universite ile ilgili kalacak yer ile ilgili birseyler sorabilirdi..Banada pek soru sormamisti ve gorusmem en fazla 10 dk surmustu ancak vizemi aldim kisa surede.Gorevlininde dedigi gibi evraklarin tamamsa soru sorma ihtiyaci hissetmemis olabilir bile...
Schengen ve ABD vizesi alman olumlu etki yaratir,Almanya\'dan da daha once 2 kez red alman trustik oldugu icin pek etkisi olmaz diye dusunuyorum zaten aciklama yapmissin eksik evrak olablir diye,birde 3-4 kez red alip 5. cide vizesini alanda var..
Benim sormak istedigim
Universiteden ve Dil kursundan kabulun varmiydi?
Kalacak yer olarak bir evrak gosterdin mi?

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Prş Şub 19, 2009 4:10 pm

Uni. kabulum yoktu sadece gitmek istedgim master programiyla ilgili yazismistim email ciktisini ve bolumle ilgili bilgi koydum.
dil kursu kayit ve ilk ay odendi makbuzu vardi.
kalacak yerle ilgili bir belgem yoktu sadece basvuru formuna almanyadaki adres olarak kuzenimin adresini verdim kursla ayni bolgede. sorsaydi kuzenimde birkac gun kalip yurda cikicam diye aciklama yapacaktim ama sormadi.

bende seninle ayni fikirdeyim. cok iyi yada cok kotu diyemiyorum.
ama hicte belli olmaz verebilirlerde vermeyebilirlerde. bakalim beklemekten baska yapacak bisey yok.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 09, 2009 10:07 pm

Liyan arkadasimizda vizesini almis bulunuyor tebrikler artik onunda bir vize anisi oldu..
Anilarinizi bekliyoruz efenim =)

liyan

Mesaj gönderen liyan » Pzt Mar 09, 2009 10:24 pm

merhaba arkadaslar :)ben diyabakirda oldugum icin vizemi ankara konsoloslugundan almam gerekiyodu..20 ocak tarine vize gorusmesi icin randevu almistim..ve tek eksigim bloke hesap ti diger butun evraklarim tamdi ..aslinda gitmaden once tekin arkadasimiz bana bloke hesap isinide hallet oyle git dye bi oneride bulunmustu bende bu randevuyu bunun icin kullanmayi dusundum ..ankaraya gittim 20 ocakta ve bloke hesap evraklarini bayana verdm ve bana imzalattilar orda ..sonra ben bunu napicam dedm kimse yardimci olmadi:( hayal kirikligi yasadim orda sonra napim dedm osirada vize gorusmesinde olan gorevli bi bayana sordum ben bu evraklari napicam dye kendisi bana bu islemin ancak vize islemyle yapabilecegimi soyledi yani ikisi birlikte olucak dedi bende madem oyle dedm zaten evraklarim tam gorusmeye giriym dedm :( bana 27 yaslarinda bi bay denke geldi ve liseden kac yildir mezun oldugumu sordu bu surec icinde neler yaptigimi sordu ve ailemden baska birinin yurt disinda olup olmadigini sordu ve neden almanyayi tercih ettigimi sordu :@ ve en son sorusu eger bu okul seni kabul etmeseydi napardin dedi .. ingilizcen varmi yokmu varsa ne seviyede almancan varmi dedi? hepsini yanitladim bi guzel bukadar dedi biz size kargoyla bildiricez dedi ...fena deildi yani gorusmem bide en onemlisi eksik evrak yoktu ;) bukadar
kabul edildigimi ogrendm benm icin onca stresli gunden sonra PERFECT bi haber geldi iste degdiiiiiiii:D
tesekkurler...

liyan

Mesaj gönderen liyan » Pzt Mar 09, 2009 10:36 pm

bu arada sirda beklerken disarda yedigim sogugu unutmak mumkun deil igrencti ankara konsoloslugu

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Pzt Mar 09, 2009 11:04 pm

ben buraya ne yazacagim acaba cok merak ediyorum olumlu yada olumsuz olursa dusuncelerimi bende elbetteki sizlerle paylasicam.
bakalim kahramanlarimiz bi sonraki bolumde neler yapacak :o

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 10, 2009 11:56 pm

Sircin adli arkadasimizin vize gorusmesi buraya tasinmistir..

[quote]sircin yazdi:
Bugun vize gorusmesine girdim.Yanlis basvuru yolu izledigimden dolayi iki kez ust uste red almistim,ucuncu randevuya buyuk bir heyecanla girdim.Bana red veren bayan bana denk gelmedi.Allah yardim etti ve benden onceki kadina denk geldi.Neyse devam ediyorum.Uzun sureli vize basvurusunda bulundum ben.Evrak duzenine bakan bayan evraklari kontrol etti ve ne icin gidiyorsun dedi ben de dil kursu icin dedim,ama ne icin dil kursuna gitmek istiyorsun dedi ben de isim dolayisiyla dedim.tamam dedi ve fis verdi.Fis siram hemen geldi,Vize gorusmemi cok nazik ve cok efendi bir bey ile yaptim.Simdiye kadar gordugum en nazik kisi diyebilirim.Bana sirasiyla sordu almanyaya ne icin gitmek istiyorsun dedi,dil kursu icin gitmek istiyorum dedim,burada neden dil kursuna gitmiyorsun dedi,pratik yaparak dil kursu gormek istiyorum dedim.calisma evraklarin var mi dedi.Calisiyorum dedim,fakat ise yeni girdim dedim,yanlis anlamamaniz icin evraklari getirmedim dedim,(almanyaya gitmek icin ise girdigimi sanarlar ki bu bakimdan is evraklarimi goturmemistim.)Garantorumu sordu ve nerede kalacagimi sordu,bir yurt bulana kadar garantorumun evinde kalacagim dedim.Kisacasi arkadaslar hep dogrulari soyledim,asla yalan soylemedim,vize gorusmesini yapan bey bir defa sordugu soruyu ikinci kez sormadi,tamam tamam dedi ve bilgisyara girdi soyledigim bilgileri,gorusme bittikten sonra bana dedi ki,vize basvurunuzu isleme aldim verdigim bu numaradan sonucu takip edebilirsiniz dedi.Bir sey sorabilir miyim dedim,buyrun dedi.Vize sonucu ne zaman belli olur dedim,o da vize basvurunuzu isleme aldim ,bundan sonrasi garantorunuze kalmis dedi,yabancilar polisini sikistirirsa kisa surede belli olur dedi.Cok samimiydi,ve cok kibar bir beydi.bakalim vize alabilecek miyim.[/quote]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 11, 2009 12:38 am

Sakin gecmis gibi gorusmen umarim alirsin kisa zamanda bol sabirlar..

simon

Mesaj gönderen simon » Prş Mar 12, 2009 12:26 pm

Tesekkur ediyorum FuNdeRSchatteN.Cok sakin gecti ve oldu bittiye geldi aslinda.bu kadarini beklemiyordum.dil kursum 15 gun oncesinden gelip gelemicem hakkinda haber bekliyor,vizeyi gec alirsam 3 ay daha beklemek zorunda kalicam,cunku kurs baslamis olacak,heyecan etmemeye calisiyorum,bekliyorum.

liyan

Mesaj gönderen liyan » Prş Mar 12, 2009 1:18 pm

vizem elimdeeeeeeeeeeee:pB)
i am very very happy :)) emegi gecen butun arkadaslara tesekur edyorum :))
ozgure, denize ,gurkana ,tekine..... tesekkurler herkese :))

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Cum Mar 13, 2009 5:56 am

[quote]liyan yazdi:
vizem elimdeeeeeeeeeeee:pB)
i am very very happy :)) emegi gecen butun arkadaslara tesekur edyorum :))
ozgure, denize ,gurkana ,tekine..... tesekkurler herkese :)) [/quote]

Hayirli olsun bakalim. Onemli degil vizeni almana sevindim daha dun gibi sanki ozel mesajlarin TS deki :D

neyse sen ne trafa gideceksin yakinlara gelirsen doner sozumu tutarim... ;)

Kilitli