Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

StudentWerk'ten Aldığım Oda Teklifi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ramo

StudentWerk'ten Aldığım Oda Teklifi

Mesaj gönderen ramo » Cmt Ağu 07, 2021 12:06 am

Merhaba arkadaşlar,

Bir StudentWerk'ten oda teklifi aldım, mailde cevabınızı 13 Ağustos'a kadar bize bildirin diyordu.

Fakat ekteki belgeyi açtığımda ise bu oda teklifinin birden çok adaya aynı anda yapıldığı, ilk dönüş yapana verileceği yazıyor.

Yani aynı mail başkasına da gidiyor ve o 10 dk içerisinde imzalayıp scan edip maile dönüyorsa oda onun mu oluyor? O zaman niye 13 Ağustos diye deadline koyuyolar. Direkt adaylar arası yarışma olmuş oluyor bu.

Bu şekilde StudentWerk odası tutmuş arkadaşlar bilgilendirebilirse sevinirim.

ali1199

Re: StudentWerk'ten Aldığım Oda Teklifi

Mesaj gönderen ali1199 » Cmt Ağu 07, 2021 5:20 am

Bende gelecek yanıtları bekliyorum çok önemli bir konu bu.
benimde Tübingen de Erasmusum var yurt için başvuru yaptım ama ses seda yok stuttgart merkezdeki yurtlara başvuru yapabilir miyim nasıl yapılır bilgisi olan varsa paylaşa bilir mi?

Kullanıcı avatarı
heilbronnman

Mesaj gönderen heilbronnman » Cmt Ağu 07, 2021 11:33 am

Selamlar,

Öncelikle StudentWerk değil, StudentenWerk :)

Bu önemsiz kısmı geçtikten sonra asıl soruya gelecek olursak, bu metinler genellikle hazır metin. Ve size otomatik olarak gönderiliyor. Yoğun dönemlerde bu dediğiniz senaryo geçerli oluyor. Yani başkası yerinizi kapabiliyor. Arz-talep meselesi. Malum bir yurt 1000 kişi ise ve 5000 kişi başvuruyorsa öncelikli olan hakeder tabi ki. Fakat şuan covid nedeniyle çoğu yurt boş durumda. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Aynı özellikte başka oda verebileceklerdir. Tabi bu şehire göre değişir.

Fakat belirttiğim gibi. Buna neden şaşırdığınızı anlamadım açıkcası. 13 Ağustosa kadar gönderin fakat sizden önce birisi gelirse biz ona veririz diyor. Çünkü sizin 13'üne kadar vazgeçme ihtimaliniz var. Kimse kesin müşteriyi kaçırmak istemez. Bir ev veya araba gibi düşünün. Bir eve arabaya 10 kişi bakar. Fakat kim depozitoyu/kaporayı önce yatırırsa o öne geçer. Bu dünyanın her yerinde geçerli bir durumdur.

Ama muhtemelen sizin için bir sorun olmayacak. Sadece dediğiniz gibi iki belge imzalayıp göndereceksiniz. Bunun için 13'üne kadar beklemenize gerek yok. Mobilden pdf düzenleyip imza bile atabilirsiniz. İlla çıktı alıp tekrar taratmanıza gerek yok. Zaten bir sorun olursa onlar size bunu belirtir.

İyi günler.
------------
Ich verstehe nur Bahnhof! :lol:

ramo

Mesaj gönderen ramo » Pzt Ağu 09, 2021 1:14 pm

heilbronnman yazdı: Cmt Ağu 07, 2021 11:33 am Selamlar,

Öncelikle StudentWerk değil, StudentenWerk :)

Bu önemsiz kısmı geçtikten sonra asıl soruya gelecek olursak, bu metinler genellikle hazır metin. Ve size otomatik olarak gönderiliyor. Yoğun dönemlerde bu dediğiniz senaryo geçerli oluyor. Yani başkası yerinizi kapabiliyor. Arz-talep meselesi. Malum bir yurt 1000 kişi ise ve 5000 kişi başvuruyorsa öncelikli olan hakeder tabi ki. Fakat şuan covid nedeniyle çoğu yurt boş durumda. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Aynı özellikte başka oda verebileceklerdir. Tabi bu şehire göre değişir.

Fakat belirttiğim gibi. Buna neden şaşırdığınızı anlamadım açıkcası. 13 Ağustosa kadar gönderin fakat sizden önce birisi gelirse biz ona veririz diyor. Çünkü sizin 13'üne kadar vazgeçme ihtimaliniz var. Kimse kesin müşteriyi kaçırmak istemez. Bir ev veya araba gibi düşünün. Bir eve arabaya 10 kişi bakar. Fakat kim depozitoyu/kaporayı önce yatırırsa o öne geçer. Bu dünyanın her yerinde geçerli bir durumdur.

Ama muhtemelen sizin için bir sorun olmayacak. Sadece dediğiniz gibi iki belge imzalayıp göndereceksiniz. Bunun için 13'üne kadar beklemenize gerek yok. Mobilden pdf düzenleyip imza bile atabilirsiniz. İlla çıktı alıp tekrar taratmanıza gerek yok. Zaten bir sorun olursa onlar size bunu belirtir.

İyi günler.

heilbronnman,

Kardeşim aynen dediğin gibi oldu. İban bilgilerini, bütün ödeme ve ücretleri içeren bir kira kontratı yolladılar oda için. Ben ilk maile 1 gün sonra döndüğüm için odayı başkasına verirler demiştim ama belki de ellerinde fazla oda var dediğin gibi. Daha Almanya'ya gitmeden bu oda işi olursa bir zekat vermek lazım xd. Bu arada yurt Studentenwerke Ostniedersachsen. For the records.

İyi günler