Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

39F için gerekli evraklar ve ingilizce belgeler, kalacak yer

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
keremz

39F için gerekli evraklar ve ingilizce belgeler, kalacak yer

Mesaj gönderen keremz » Çrş Ağu 04, 2021 1:03 pm

Arkadaşlar merhabalar, benim 26’sinda Ankara’da 39F için randevum var. Belgelerim alinda teoride hazır ama yine de aklıma takılan sorular var.

Benim mevcut okulumdan aldığım ingilizce öğrenci belgem ve transkriptim var. Bunlari İstanbuldaki konsolosluk kabul etmişti, Ankara’daki konsolosluk’ta da ingilizce sunsam kabul edilir mi?

İki sene önce yaptığım Erasmus başvurumda -sanıyorum gerekli belgeler listesinde yazmıyordu- adli sicil kaydimi, nufus kayıt örneğimi de görüşmüştüm. Bu belgelere 39F başvurusu için ihtiyacım var mi? Ayrıca bazı arkadaşlar forumda nüfus kayıt örneğini Türkçe olarak da kabul ettiklerini yazmışlar, bu doğru mudur?

Başvuru formunda kalacak yer kısmına yurt adresini yazdim ama henüz yurt çıkmadı, başvuru yaptığıma dair belgeyi götürsem yeterli midir?

Ucak bileti de sunmam gerekir mi? Eger gerekliyse direkt kalacağım sehre mi almalıyım? Öncesinde baska bir eyaletteki arkadaşımın yanina gitmeyi planlıyorum.

İyi forumlar.

Arıkan

Re: 39F için gerekli evraklar ve ingilizce belgeler, kalacak yer

Mesaj gönderen Arıkan » Çrş Ağu 04, 2021 1:58 pm

keremz yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 1:03 pm Arkadaşlar merhabalar, benim 26’sinda Ankara’da 39F için randevum var. Belgelerim alinda teoride hazır ama yine de aklıma takılan sorular var.

Benim mevcut okulumdan aldığım ingilizce öğrenci belgem ve transkriptim var. Bunlari İstanbuldaki konsolosluk kabul etmişti, Ankara’daki konsolosluk’ta da ingilizce sunsam kabul edilir mi?

İki sene önce yaptığım Erasmus başvurumda -sanıyorum gerekli belgeler listesinde yazmıyordu- adli sicil kaydimi, nufus kayıt örneğimi de görüşmüştüm. Bu belgelere 39F başvurusu için ihtiyacım var mi? Ayrıca bazı arkadaşlar forumda nüfus kayıt örneğini Türkçe olarak da kabul ettiklerini yazmışlar, bu doğru mudur?

Başvuru formunda kalacak yer kısmına yurt adresini yazdim ama henüz yurt çıkmadı, başvuru yaptığıma dair belgeyi götürsem yeterli midir?

Ucak bileti de sunmam gerekir mi? Eger gerekliyse direkt kalacağım sehre mi almalıyım? Öncesinde baska bir eyaletteki arkadaşımın yanina gitmeyi planlıyorum.

İyi forumlar.
Nufüs kayıt örneği ve adli sicil kaydı istemiyorlar. Kalacak yer kısmına gidince ayarlayacağım yazabilirsin.uçak bileti sunmana gerek yok.

solow

Mesaj gönderen solow » Çrş Ağu 04, 2021 3:01 pm

keremz yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 1:03 pm Arkadaşlar merhabalar, benim 26’sinda Ankara’da 39F için randevum var. Belgelerim alinda teoride hazır ama yine de aklıma takılan sorular var.

İyi forumlar.
Merhaba,

Belgeleri İngilizce ve Almanca olarak kabul ediyorlar, konsolosluklar arası fark olmaması lazım.

Ben 41f için sicil kaydı, nüfus kayıt örneği gibi belgeleri götürdüm ama almadılar. İstenen arkadaşlar vardı. Bence her ihtimale karşı Türkçe olarak götürmenizde fayda var.

Uçak biletine gerek yok. Kalacağınız adres belli değilse yazmanıza gerek yok, kalacağınız şehri yazsanız yeterli.

keremz

Mesaj gönderen keremz » Çrş Ağu 04, 2021 3:09 pm

solow yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 3:01 pm Merhaba,

Belgeleri İngilizce ve Almanca olarak kabul ediyorlar, konsolosluklar arası fark olmaması lazım.

Ben 41f için sicil kaydı, nüfus kayıt örneği gibi belgeleri götürdüm ama almadılar. İstenen arkadaşlar vardı. Bence her ihtimale karşı Türkçe olarak götürmenizde fayda var.

Uçak biletine gerek yok. Kalacağınız adres belli değilse yazmanıza gerek yok, kalacağınız şehri yazsanız yeterli.
Teşekkürler, başıma her adımda sorun çıktığı için ben yine de yanıma alayım.

keremz

Mesaj gönderen keremz » Çrş Ağu 04, 2021 3:10 pm

Arıkan yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 1:58 pm Nufüs kayıt örneği ve adli sicil kaydı istemiyorlar. Kalacak yer kısmına gidince ayarlayacağım yazabilirsin.uçak bileti sunmana gerek yok.
Teşekkürler.