Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni asisst diploma notunuz düşük bildirimi

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Ali3462

Uni asisst diploma notunuz düşük bildirimi

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal Ağu 03, 2021 1:18 pm

Merhaba değerli arkadaşlar bugün uni asisstten diploma notum düşük olduğu gerekçesiyle başvurularımı okullara iletmediklerine dair bir mesaj aldım, uni asiste mail atıp bu değerlendirmeyi okulun yapmasını istesem bir değişiklik olur mu? Bu durumla karşılşan kimse var mıdır acaba? Bu durumda ne yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim?

Ali3462

Re: Uni asisst diploma notunuz düşük bildirimi

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal Ağu 03, 2021 2:10 pm

Ali3462 yazdı: Sal Ağu 03, 2021 1:18 pm Merhaba değerli arkadaşlar bugün uni asisstten diploma notum düşük olduğu gerekçesiyle başvurularımı okullara iletmediklerine dair bir mesaj aldım, uni asiste mail atıp bu değerlendirmeyi okulun yapmasını istesem bir değişiklik olur mu? Bu durumla karşılşan kimse var mıdır acaba? Bu durumda ne yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim?
Daha önce karşılaşan var mıdır ? Ne yapmalıyım?

nacho

Mesaj gönderen nacho » Sal Ağu 03, 2021 3:29 pm

lise diploma notumu

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal Ağu 03, 2021 3:34 pm

nacho yazdı: Sal Ağu 03, 2021 3:29 pm lise diploma notumu
lisans diploma notu

nacho

Mesaj gönderen nacho » Sal Ağu 03, 2021 3:36 pm

hm üniversiteyi okudunuz sanırsam yüksek lisans yapıcaksınız açıkcası bu konuda bir fikrim yok kusura bakmayın

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal Ağu 03, 2021 3:52 pm

Estağfurullah ama bilen biri bilgilerirse çok mutlu olurum

netline

Mesaj gönderen netline » Sal Ağu 03, 2021 5:34 pm

Ali3462 yazdı: Sal Ağu 03, 2021 1:18 pm Merhaba değerli arkadaşlar bugün uni asisstten diploma notum düşük olduğu gerekçesiyle başvurularımı okullara iletmediklerine dair bir mesaj aldım, uni asiste mail atıp bu değerlendirmeyi okulun yapmasını istesem bir değişiklik olur mu? Bu durumla karşılşan kimse var mıdır acaba? Bu durumda ne yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim?
Merhaba,

Üniversitelerin Uni-Assist ile çalışmalarının temel sebebi, yapılan başvuruların not, dil puanı vs gibi nesnel konularda filtreden geçirilip önlerine gelmelerini istemeleri.

Eğer notunuz gerçekten en düşük başvuru not ortalaması kriterinin altındaysa, sonuç alacağınızı sanmıyorum, ancak yine de deneyebilirsiniz.

Bir de notunuz, Alman not sistemine dönüştürüldüğünde gerçekten en düşük başvuru not ortalamasının altında mı? Bunu soruyorum çünkü benim 3.15 olan GPA imi 2.2 olarak Alman not sistemine dönüştürmüştü Uni-Assist, halbuki 1.80 olması gerekirdi bana göre. Neden diye sorduğumda kullandıkları formülde en düşük geçme notu olarak 1.0 değil 2.0 ı aldıklarını çünkü transkript açıklamasında en düşük mezuniyet notunun 2.0 olarak belirtilmiş olduğunu söylemişlerdi. Fakat benim üniversitemde, ki Tr'nin birçok üniversitesinde aynı, derslerden en düşük DD ile yani 1.0 ile geçebiliyorduk, 2.0 en düşük mezuniyet ortalamasıydı sadece. Sonrasında halihazırda başka bir üni den de kabul almış olduğum için konuyu uzatmadım ve öyle kapandı. Sizde de böyle bir durum varsa itiraz edebilirsiniz hesaplamaya, bu durumda kararı başvurduğunuz üniversitenin kendisi veriyor.

Kolay gelsin.

frem

Mesaj gönderen frem » Sal Ağu 03, 2021 5:57 pm

netline yazdı: Sal Ağu 03, 2021 5:34 pm Merhaba,

Üniversitelerin Uni-Assist ile çalışmalarının temel sebebi, yapılan başvuruların not, dil puanı vs gibi nesnel konularda filtreden geçirilip önlerine gelmelerini istemeleri.

Eğer notunuz gerçekten en düşük başvuru not ortalaması kriterinin altındaysa, sonuç alacağınızı sanmıyorum, ancak yine de deneyebilirsiniz.

Bir de notunuz, Alman not sistemine dönüştürüldüğünde gerçekten en düşük başvuru not ortalamasının altında mı? Bunu soruyorum çünkü benim 3.15 olan GPA imi 2.2 olarak Alman not sistemine dönüştürmüştü Uni-Assist, halbuki 1.80 olması gerekirdi bana göre. Neden diye sorduğumda kullandıkları formülde en düşük geçme notu olarak 1.0 değil 2.0 ı aldıklarını çünkü transkript açıklamasında en düşük mezuniyet notunun 2.0 olarak belirtilmiş olduğunu söylemişlerdi. Fakat benim üniversitemde, ki Tr'nin birçok üniversitesinde aynı, derslerden en düşük DD ile yani 1.0 ile geçebiliyorduk, 2.0 en düşük mezuniyet ortalamasıydı sadece. Sonrasında halihazırda başka bir üni den de kabul almış olduğum için konuyu uzatmadım ve öyle kapandı. Sizde de böyle bir durum varsa itiraz edebilirsiniz hesaplamaya, bu durumda kararı başvurduğunuz üniversitenin kendisi veriyor.

Kolay gelsin.
Sizle aynı durumu ben yaşadım. Benimde okulumda en düşük bir dersi geçmek 1.0 ile , haksızlığa uğruyor biraz notumuz ama sanırsam onlar 2.0 mezuniyet geçmeyi alıyoelar.

netline

Mesaj gönderen netline » Sal Ağu 03, 2021 6:01 pm

frem yazdı: Sal Ağu 03, 2021 5:57 pm Sizle aynı durumu ben yaşadım. Benimde okulumda en düşük bir dersi geçmek 1.0 ile , haksızlığa uğruyor biraz notumuz ama sanırsam onlar 2.0 mezuniyet geçmeyi alıyoelar.
Merhaba,

Bayerische Formular(ismi böyle bir şeydi) diye bir formül kullanıyorlar, bu yönetmeliğin Almancası'nı da okudum ben, en düşük geçme notu yazıyorum, mezuniyetle alakalı bir şey yazmıyor. Bana göre Uni-Assist haksızlık yapıyor en düşük mezuniyet notu şartını alarak, ancak elden de bir şey gelmiyor maalesef.

Kolay gelsin.

frem

Mesaj gönderen frem » Sal Ağu 03, 2021 6:02 pm

netline yazdı: Sal Ağu 03, 2021 6:01 pm Merhaba,

Bayerische Formular(ismi böyle bir şeydi) diye bir formül kullanıyorlar, bu yönetmeliğin Almancası'nı da okudum ben, en düşük geçme notu yazıyorum, mezuniyetle alakalı bir şey yazmıyor. Bana göre Uni-Assist haksızlık yapıyor en düşük mezuniyet notu şartını alarak, ancak elden de bir şey gelmiyor maalesef.

Kolay gelsin.
Evet haklısınız tum sayfasında çevriliyor, bende aynısını gördüm.

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal Ağu 03, 2021 7:24 pm

netline yazdı: Sal Ağu 03, 2021 5:34 pm Merhaba,

Kolay gelsin.
yani bu duruma itiraz edersem başvurumu okula yolluyor ve okul mu bu duruma karar veriyor?

Kaorer

Mesaj gönderen Kaorer » Sal Ağu 03, 2021 8:25 pm

Uni Asisst de zaten bu yüzden var. Bir netice alamazsınız.

dnz1245

Mesaj gönderen dnz1245 » Sal Ağu 03, 2021 8:32 pm

Ali3462 yazdı: Sal Ağu 03, 2021 7:24 pm yani bu duruma itiraz edersem başvurumu okula yolluyor ve okul mu bu duruma karar veriyor?
Benzer bir olay yaşadım ve uni assist'in bana gönderdiği belgede, bu duruma itirazım var ise başvurumu yine de okullara gönderebilecekleri yazıyordu.

Ben de bu yüzden itiraz ettim ve okulların kendi inisiyatiflerini kullanmalarını istediğimi belirten bir mail attım. Ancak uni-assist (haftalar sonra) bunu yapamayacaklarını söyledi :/

netline

Mesaj gönderen netline » Sal Ağu 03, 2021 8:44 pm

Ali3462 yazdı: Sal Ağu 03, 2021 7:24 pm yani bu duruma itiraz edersem başvurumu okula yolluyor ve okul mu bu duruma karar veriyor?
Merhaba,

"Sıkça Sorulan Sorular"da "I think Uni-Assist made a mistake when pre-checking my documents" sorusuna şu cevabı vermişler: "We evaluate your application very carefully. If you believe that we have made a mistake, you can write to us via our contact form. Just use the link below on this page.

Please state the reasons for your complaint and indicate your applicant number. We will process your request and answer you in writing.

If you do not agree with the answer, we will forward your application to the university. The university will then make the final decision and issue a legal notification.".

Benim buradan anladığım başvurduğunuz üni ye gönderdikleri ve kararı onların verdiği.

Kolay gelsin.

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal Ağu 03, 2021 9:38 pm

dnz1245 yazdı: Sal Ağu 03, 2021 8:32 pm Benzer bir olay yaşadım ve uni assist'in bana gönderdiği belgede, bu duruma itirazım var ise başvurumu yine de okullara gönderebilecekleri yazıyordu.

Ben de bu yüzden itiraz ettim ve okulların kendi inisiyatiflerini kullanmalarını istediğimi belirten bir mail attım. Ancak uni-assist (haftalar sonra) bunu yapamayacaklarını söyledi :/
Ben de itiraz edeceğim şansımı denemek istiyorum.

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Sal Ağu 03, 2021 9:38 pm

netline yazdı: Sal Ağu 03, 2021 8:44 pm Merhaba,

"Sıkça Sorulan Sorular"da "I think Uni-Assist made a mistake when pre-checking my documents" sorusuna şu cevabı vermişler: "We evaluate your application very carefully. If you believe that we have made a mistake, you can write to us via our contact form. Just use the link below on this page.

Please state the reasons for your complaint and indicate your applicant number. We will process your request and answer you in writing.

If you do not agree with the answer, we will forward your application to the university. The university will then make the final decision and issue a legal notification.".

Benim buradan anladığım başvurduğunuz üni ye gönderdikleri ve kararı onların verdiği.

Kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim yine de bir itiraz maili atacağım.

netline

Mesaj gönderen netline » Çrş Ağu 04, 2021 1:38 am

Ali3462 yazdı: Sal Ağu 03, 2021 9:38 pm Çok teşekkür ederim yine de bir itiraz maili atacağım.
Rica ederim.

dnz1245

Mesaj gönderen dnz1245 » Çrş Ağu 04, 2021 11:03 am

Ali3462 yazdı: Sal Ağu 03, 2021 9:38 pm Çok teşekkür ederim yine de bir itiraz maili atacağım.
Olumlu sonuç almanız durumunda buraya yazarsanız çok iyi olur, bol şans

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Çrş Ağu 04, 2021 11:05 am

Usta kaçtı ortalaman. Bizim sistemde yani. Bir de İngilizce bir bölüme mi yoksa almanca bir bölüme mi başvuru yapıyorsun

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Çrş Ağu 04, 2021 1:25 pm

dnz1245 yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 11:03 am Olumlu sonuç almanız durumunda buraya yazarsanız çok iyi olur, bol şans
Bugün mail attım, yanıt aldığımda haber ederim size de.