Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiye'de sosyoloji bölümüne yerleşip Almanya'da işletme lisans okumak?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kuyucalıjoseph

Türkiye'de sosyoloji bölümüne yerleşip Almanya'da işletme lisans okumak?

Mesaj gönderen Kuyucalıjoseph » Pzr Ağu 01, 2021 10:39 am

Türkiye'de sosyoloji bölümüne yerleştiysek Almanya'da işletme veya yönetim bilişim sistemleri için kabul alabilir miyiz?

lastaccount

Re: Türkiye'de sosyoloji bölümüne yerleşip Almanya'da işletme lisans okumak?

Mesaj gönderen lastaccount » Çrş Ağu 04, 2021 2:11 am

Ben de merak ediyorum. Bilgisi olan yardım edebilir mi ?

dnz1245

Mesaj gönderen dnz1245 » Çrş Ağu 04, 2021 11:01 am

lastaccount yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 2:11 am Ben de merak ediyorum. Bilgisi olan yardım edebilir mi ?
Sosyoloji ile mümkün olacağını hiç sanmıyorum. İşletmeye girmek için en azindan iktisat, ekonomi gibi benzer bir bölüm olmalı

Kuyucalıjoseph

Mesaj gönderen Kuyucalıjoseph » Cum Ağu 06, 2021 11:01 pm

dnz1245 yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 11:01 am Sosyoloji ile mümkün olacağını hiç sanmıyorum. İşletmeye girmek için en azindan iktisat, ekonomi gibi benzer bir bölüm olmalı
Teşekürler, ben eşit ağırlık bölümleri olduğu için öyle düşünmüştüm ama Almanya'da ea/mf gibi bir sistem olmadığını öğrendim.

Kuyucalıjoseph

Mesaj gönderen Kuyucalıjoseph » Cum Ağu 06, 2021 11:18 pm

dnz1245 yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 11:01 am Sosyoloji ile mümkün olacağını hiç sanmıyorum. İşletmeye girmek için en azindan iktisat, ekonomi gibi benzer bir bölüm olmalı
Bir şey daha sorabilir miyim misal ben Türkiye'de sosyoloji kazandım sonra yatay geçişle bir üniversitenin işletmesine geçtim.Bunu yaptıktan sonra Almanya'daki işletme bölümlerine başvurup kabul alırım herhalde? Geçen birisi ilk yerleştiğin bölüm olmalı demişti de aklıma takıldı.