Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

22 yaşında lisansa başvurmak

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
xxaynurxx

22 yaşında lisansa başvurmak

Mesaj gönderen xxaynurxx » Cmt Tem 31, 2021 7:02 pm

Merhabalar ben 2017 mezunum. 2017 okula kayıt yaptırdıktan sonra okulun bana bir şey katmayacağını farkettim ve hazırlık okuduktan sonra odtüye geçiş yaptım. Ama koronada araya girince ben aslında bu bölümde okumak istemediğimi farkettim. 2021 risk alarak tekrar sınava hazırlandım. İşletme istiyorum ama bizim ülkede büyük bir risk bende farklılık ve hemde yurtdışı deneyimi için almanyaya gitmek istiyorum. Sorunum ise yaştan dolayı vizede sıkıntı çıkar mı? A2 sertifika sunup şartlı paderborn a gitmek istiyorum. Ankarada vizeye başvurcam bu arada. Sizce zor mu? Lütfen cevaplarsanız sevinirim.

AylinCelik

Re: 22 yaşında lisansa başvurmak

Mesaj gönderen AylinCelik » Cmt Tem 31, 2021 8:17 pm

Olabilir böyle seylere takabiliyor memurlar ama sansinizi mutlaka deneyin yani yine de...

xxaynurxx

Mesaj gönderen xxaynurxx » Cmt Tem 31, 2021 11:22 pm

burdaki memurlar mı yoksa almanyadaki memurlar mı sorun ediyor?

physio_

Mesaj gönderen physio_ » Pzr Ağu 01, 2021 12:51 am

2016 yili lisans mezunuyum. 27 yasindayim, hatta 28 sayilir, almanyada yuksek lisansa kabul edildim. ben takildiklarini henuz deneyimlemedim fakat belki almanyadaki is gorusmelerinizde bir soru isareti olabilir. bunda da cvniz dolu ve istediginiz seyden eminseniz bence bir sorun olmaz.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Ağu 04, 2021 4:20 pm

xxaynurxx yazdı: Cmt Tem 31, 2021 7:02 pm Merhabalar ben 2017 mezunum. 2017 okula kayıt yaptırdıktan sonra okulun bana bir şey katmayacağını farkettim ve hazırlık okuduktan sonra odtüye geçiş yaptım. Ama koronada araya girince ben aslında bu bölümde okumak istemediğimi farkettim. 2021 risk alarak tekrar sınava hazırlandım. İşletme istiyorum ama bizim ülkede büyük bir risk bende farklılık ve hemde yurtdışı deneyimi için almanyaya gitmek istiyorum. Sorunum ise yaştan dolayı vizede sıkıntı çıkar mı? A2 sertifika sunup şartlı paderborn a gitmek istiyorum. Ankarada vizeye başvurcam bu arada. Sizce zor mu? Lütfen cevaplarsanız sevinirim.
Merhaba 22 yaşında lisanstan direkt kabul aldım almanca belgem vardı. Vizede hiçbir sorun yaşamadım. Yaştan dolayı sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Vize görüşmesi sırasında sadece 2017'den bu yana geçen zamanınızı nasıl değerlendirdiğiniz sorulabilir. Size pozitif etkisinden bahsedebilecek bir hazırlıkla giderseniz veya motivasyon mektubunuzda bunu anlatabilirseniz içiniz rahat eder belki. Aynı şekilde okullardan kabul almak için de kullanabilirsiniz.

Umarım her şey istediğiniz gibi olur

lilas

Mesaj gönderen lilas » Prş Ağu 05, 2021 12:06 am

Almanya'da işletme eğitimine ilgi duyduğunuzdan bahsetmenizi öneririm. Yani işletmeye olan ilgi + Almanyada işletme eğitimi gibi... Almanya'da bu alandaki rankinglerden, özellikle kabul aldığınız okulun eğitmen kadrosundan, projelerinden, ilginizi çeken ders içerikleri olduğundan vesaire bahsedin direkt bence. Öylesine gitmek istemediğinizi göstermiş olursunuz.

xxaynurxx

Mesaj gönderen xxaynurxx » Cmt Ağu 07, 2021 2:37 pm

Kuss yazdı: Çrş Ağu 04, 2021 4:20 pm Merhaba 22 yaşında lisanstan direkt kabul aldım almanca belgem vardı. Vizede hiçbir sorun yaşamadım. Yaştan dolayı sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Vize görüşmesi sırasında sadece 2017'den bu yana geçen zamanınızı nasıl değerlendirdiğiniz sorulabilir. Size pozitif etkisinden bahsedebilecek bir hazırlıkla giderseniz veya motivasyon mektubunuzda bunu anlatabilirseniz içiniz rahat eder belki. Aynı şekilde okullardan kabul almak için de kullanabilirsiniz.

Umarım her şey istediğiniz gibi olur
teşekkür ederim motive edici sözleriniz için sizin ikinci lisansınız mı?

xxaynurxx

Mesaj gönderen xxaynurxx » Cmt Ağu 07, 2021 2:38 pm

lilas yazdı: Prş Ağu 05, 2021 12:06 am Almanya'da işletme eğitimine ilgi duyduğunuzdan bahsetmenizi öneririm. Yani işletmeye olan ilgi + Almanyada işletme eğitimi gibi... Almanya'da bu alandaki rankinglerden, özellikle kabul aldığınız okulun eğitmen kadrosundan, projelerinden, ilginizi çeken ders içerikleri olduğundan vesaire bahsedin direkt bence. Öylesine gitmek istemediğinizi göstermiş olursunuz.
çok yardımcı oldunuz bunlar aklımda bulunsun deniycem bakalım şansımı

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Pzt Ağu 09, 2021 3:00 pm

xxaynurxx yazdı: Cmt Ağu 07, 2021 2:37 pm teşekkür ederim motive edici sözleriniz için sizin ikinci lisansınız mı?
Maalesef Türkiye'de yarım bıraktım, Almanya'da baştan başladım :(