Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Lisans Eğitimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
dilandenizucar

Almanya'da Lisans Eğitimi

Mesaj gönderen dilandenizucar » Cum Tem 30, 2021 10:08 pm

Merhaba, benim YKS sınavından aldığım puanı Almanya'daki 4luk sisteme çevirince 2,4 oluyor bu puanla Almanya'da bilgisayar mühendisliğini TU9 üniversitelerinde okuyabilir miyim? Bakıyorum üniversitelerin puanlarına bilgisayar mühendisliğinde başvuran herkes kabul edildi yazıyor. Benim plan yapıp ona göre hareket etmem gerekiyor. Neye göre hareket edeceğimi bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Dilan Deniz

Computer_Berkay

Re: Almanya'da Lisans Eğitimi

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Tem 30, 2021 10:20 pm

dilandenizucar yazdı: Cum Tem 30, 2021 10:08 pm Merhaba, benim YKS sınavından aldığım puanı Almanya'daki 4luk sisteme çevirince 2,4 oluyor bu puanla Almanya'da bilgisayar mühendisliğini TU9 üniversitelerinde okuyabilir miyim? Bakıyorum üniversitelerin puanlarına bilgisayar mühendisliğinde başvuran herkes kabul edildi yazıyor. Benim plan yapıp ona göre hareket etmem gerekiyor. Neye göre hareket edeceğimi bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Dilan Deniz
Merhaba, eğer NC frei ise başvurduğunuz bölüm evet o yüzden kontenjan varsa herkes kabul ediliyor. Onun dışında 2.4 den dusuk yerlerede(2.5 3.0 gibi) başvurursanız kabul alabilirsiniz.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Almanya'da Lisans Eğitimi

Mesaj gönderen tunuzn » Cum Tem 30, 2021 10:22 pm

dilandenizucar yazdı: Cum Tem 30, 2021 10:08 pm Merhaba, benim YKS sınavından aldığım puanı Almanya'daki 4luk sisteme çevirince 2,4 oluyor bu puanla Almanya'da bilgisayar mühendisliğini TU9 üniversitelerinde okuyabilir miyim? Bakıyorum üniversitelerin puanlarına bilgisayar mühendisliğinde başvuran herkes kabul edildi yazıyor. Benim plan yapıp ona göre hareket etmem gerekiyor. Neye göre hareket edeceğimi bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Dilan Deniz
Herkes kabul edildi sizin için geçerli değil. Uluslararası öğrencilere farklı işliyor. Bundan dolayı kimse size net bir cevap veremez. Yapacağınız en iyi şey dil seviyenizi en az b1 yapıp baya bir üniversiteye başvurmak olacaktır. TU9 için aynısı geçerlidir.