Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yös sınavı denklik hakkında yardım

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dabadee

Yös sınavı denklik hakkında yardım

Mesaj gönderen dabadee » Sal Tem 27, 2021 2:57 pm

Merhaba, denklik için belgelerimi yolladım. Ünversite kabul belgesi (yös ile), yös sınav sonucum vs. Fakat bana böyle bir mesaj geldi. Ben YÖS sınavımın en düşük ve en yüksek alınabilecek puanını bunlara nasıl kanıtlayacağım. Üniversitenin sitesinde böyle bir bilgiye ulaşamadım. Ve, onlara yös sınavına girdiğim üniversiteden kabul alıp bunu belgeler kanıtlamama rağmen benden "Immatrikulationsbescheinigung" istemesi? Ben üniversiteye kayıt olmadım, sadece kabul aldım. Onlara "Zulassungsbescheinigung" yolladım.

Für die weitere Bearbeitung Ihres Antrags benötigen wir folgenden Nachweis:

·         Ausgefülltes Antragsformular,

·         Im Zusammenhang mit einer YÖS-Prüfung benötigen wir die Angaben der Universität an der Sie eingeschrieben sind zur Mindestbestehensnote und den maximal erreichbaren Wert in der Prüfung für den von Ihnen belegten Studiengang. Außerdem eine Immatrikulationsbescheinigung dieser Universität.

·         Aktuelle Einkommensnachweise für eine eventuelle Gebührenbefreiung (s. unten).

Nur mit den genannten Unterlagen zur YÖS kann Ihr Antrag auf eine Hochschulzugangsqualifikation bearbeitet werden.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Yös sınavı denklik hakkında yardım

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Tem 28, 2021 2:36 pm

Bilgi sahibi olan biri var mı?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Tem 28, 2021 3:46 pm

Mail attım. Ben Harran Yös sınavına girdim ve oradan kabul aldım. Erciyes üniversitesi ne alaka?

Sehr geehrter Herr ..,

für die Prüfung einer Hochschulzugangsqualifikation in Deutschland sind die genannten Dokumente zwingend vorgeschrieben. Ohne diese Nachweise ist keine Prüfung bzw. Anerkennung möglich.

Dementsprechend benötigen wir eine Immatrikulationsbescheinigung der Erciyes Universität, die Sie bitte auch für die Werte der Prüfung kontaktieren. Laut Ihrem vorab gesendeten Lebenslauf haben Sie dort ein Jahr studiert…?

Mit freundlichen Grüßen,

.. ..

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Tem 28, 2021 3:47 pm

Hala erciyes üniversitesi ve hukuk diyor ?? Sizce ne yapmalıyım??
Bana hiçbir yerde ne okuyacağımı sormadılar. Hukuk okuyacağım nerden çikti??

da Ihre Zulassung für einen Informatik-Studiengang gilt, kann auch keine Anerkennung für den Studiengang Jura erfolgen. Auf welcher Basis haben Sie an der Erciyes Universität Jura studiert?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Tem 28, 2021 3:57 pm

Güncelleme:
Belgelerde karışılık olmuş. Benden şuanda sadece bunu istiyorlar;

Im Zusammenhang mit einer YÖS-Prüfung benötigen wir die Angaben der Universität an der Sie eingeschrieben sind zur Mindestbestehensnote und den maximal erreichbaren Wert in der Prüfung für den von Ihnen belegten Studiengang. Außerdem eine Immatrikulationsbescheinigung dieser Universität.

Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar varmı? Ben bunu nerden çıkarabilirim? Üniversitenin sitesinde böyle bir bilgiye ulaşamadım.

"Außerdem eine Immatrikulationsbescheinigung dieser Universität."

Üniversiteye kayıt olmak gibi bir koşulmu var?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Tem 29, 2021 1:37 am

YÖS sınavına girip, bu tarz şeyleri soran çok olduğu için güncelleme paylaşacağım cevap geldikçe. Mailleştiğim yere (Zeugnisanerkennungsstelle Stuttgart) Uni-Assist'de yazan şu maddeyi yolladım.

https://www.uni-assist.de/tools/laender ... ountry/tr/

eine Immatrikulations-Bescheinigung oder einen Zulassungsbescheid einer türkischen Universität

Yani kabul veya kayıt gerekli. Kayıt olmak gibi bir koşul yok. Yani bunuda hallettik. Şuanda benden sadece alınabilecek en düşük ve en yüksek puanı istiyorlar. Bunun için sınav kitapçığında alınabilecek en düşük puanın 30 olduğunu okudum ve bunu onlara yolladım. Şuanda cevap bekliyorum. En yüksek puanı öğrenmek için muhtemelen üniversiteye mail atıp bir kanıt istemem gerekecek.

cmpscientist

Mesaj gönderen cmpscientist » Pzr Ağu 01, 2021 10:00 pm

dabadee yazdı: Prş Tem 29, 2021 1:37 am YÖS sınavına girip, bu tarz şeyleri soran çok olduğu için güncelleme paylaşacağım cevap geldikçe. Mailleştiğim yere (Zeugnisanerkennungsstelle Stuttgart) Uni-Assist'de yazan şu maddeyi yolladım.

https://www.uni-assist.de/tools/laender ... ountry/tr/

eine Immatrikulations-Bescheinigung oder einen Zulassungsbescheid einer türkischen Universität

Yani kabul veya kayıt gerekli. Kayıt olmak gibi bir koşul yok. Yani bunuda hallettik. Şuanda benden sadece alınabilecek en düşük ve en yüksek puanı istiyorlar. Bunun için sınav kitapçığında alınabilecek en düşük puanın 30 olduğunu okudum ve bunu onlara yolladım. Şuanda cevap bekliyorum. En yüksek puanı öğrenmek için muhtemelen üniversiteye mail atıp bir kanıt istemem gerekecek.
En yüksek puan dediği YÖS puanınızın kaç üzerinden notlandırıldığıdır ,alınan en yüksek puan değil.Yani bana Zeugnisanerkennungsstelle YKS için öyle hesapladı

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Ağu 02, 2021 1:12 am

cmpscientist yazdı: Pzr Ağu 01, 2021 10:00 pm En yüksek puan dediği YÖS puanınızın kaç üzerinden notlandırıldığıdır ,alınan en yüksek puan değil.Yani bana Zeugnisanerkennungsstelle YKS için öyle hesapladı
Evet işte bunun 100 olduğunu onlara kanıtlayamıyorum. Adamlara en düşük puanın 30 olduğunu gösteriyorum bu somut değil diyor. Zaten türkiyede tüm yösler 100 üzerinden değerlendiriliyor. Gerçektende saçma bunların verdiği cevaplar. Böyle resmi bir işte mailleri karıştırmalarıda ayrı bir komik.

cmpscientist

Mesaj gönderen cmpscientist » Pzt Ağu 02, 2021 6:17 pm

dabadee yazdı: Pzt Ağu 02, 2021 1:12 am Evet işte bunun 100 olduğunu onlara kanıtlayamıyorum. Adamlara en düşük puanın 30 olduğunu gösteriyorum bu somut değil diyor. Zaten türkiyede tüm yösler 100 üzerinden değerlendiriliyor. Gerçektende saçma bunların verdiği cevaplar. Böyle resmi bir işte mailleri karıştırmalarıda ayrı bir komik.
Evet ben de şaşırdım hata yapmalarına . Stuttgart nispeten daha hızlıydı bir de Zeugnisanerkennungsstelle Düsseldorfa göre.Ben ikisini de deneyimledim.Ösym nin sitesine bir baksanız ya da ÖSYMden YÖS sınavında alınabilecek min ve max puan ile ilgili ıslak imzalı bir açıklama niteliğinde belge isteseniz.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Ağu 02, 2021 9:23 pm

cmpscientist yazdı: Pzt Ağu 02, 2021 6:17 pm Evet ben de şaşırdım hata yapmalarına . Stuttgart nispeten daha hızlıydı bir de Zeugnisanerkennungsstelle Düsseldorfa göre.Ben ikisini de deneyimledim.Ösym nin sitesine bir baksanız ya da ÖSYMden YÖS sınavında alınabilecek min ve max puan ile ilgili ıslak imzalı bir açıklama niteliğinde belge isteseniz.
Min puan 0 max 100 şeklindemi yoksa baraj puanimi istiyorlar anlamadim bende

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Prş Ağu 05, 2021 8:28 pm

dabadee yazdı: Pzt Ağu 02, 2021 9:23 pm Min puan 0 max 100 şeklindemi yoksa baraj puanimi istiyorlar anlamadim bende
Arkadaşlar ben de YÖS sınavına girdim. Uluyös sınavına girdim ve izmir ekonomi üni den fizik bölümi için kabul aldım. Bu üni özel olduğu için önce şartlı kabul mektubu veriyor. Normal kabul mektubu için 1000 dolar istiyor. Şartlı kabul mektubunu almanya kabul ediyor mu ? Yardımcı olabilecek var mı acil ???

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Ağu 05, 2021 11:00 pm

hotforteacher yazdı: Prş Ağu 05, 2021 8:28 pm Arkadaşlar ben de YÖS sınavına girdim. Uluyös sınavına girdim ve izmir ekonomi üni den fizik bölümi için kabul aldım. Bu üni özel olduğu için önce şartlı kabul mektubu veriyor. Normal kabul mektubu için 1000 dolar istiyor. Şartlı kabul mektubunu almanya kabul ediyor mu ? Yardımcı olabilecek var mı acil ???
Muhtemelen hayır. Çünkü o mektuplarda 1000$ ödersen kabul mektubunu alırsın yazıyor.

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Cmt Ağu 07, 2021 6:52 pm

dabadee yazdı: Prş Ağu 05, 2021 11:00 pm Muhtemelen hayır. Çünkü o mektuplarda 1000$ ödersen kabul mektubunu alırsın yazıyor.
Ben Tu Dortmund üniversitesini arayıp sormuştum. Bir şey fark etmez demişlerdi. Acaba özel üni şartlı kabul mektubu alıp Almanya’ya başvuranlar var mı burda ? Yardımcı olan olursa sevinirim .

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Cum Ağu 13, 2021 3:41 am

dabadee yazdı: Prş Ağu 05, 2021 11:00 pm Muhtemelen hayır. Çünkü o mektuplarda 1000$ ödersen kabul mektubunu alırsın yazıyor.
Kabul edildi. Almanya’daki bir üniversiteye yazılmak için semesterbeitrag ı da ödedim (Göttingen üni) .

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ağu 14, 2021 2:19 am

hotforteacher yazdı: Cum Ağu 13, 2021 3:41 am Kabul edildi. Almanya’daki bir üniversiteye yazılmak için semesterbeitrag ı da ödedim (Göttingen üni) .
Yöse girip barajı geçtinmi?

Nnnur

Mesaj gönderen Nnnur » Pzt Eki 04, 2021 7:00 pm

Merhabalar…
Benim iletişime geçebilir misin lütfen
Bana da aynı mesaj geldi bugün,, ve bende aynı Harran üniversitesinden yös sınavından iyi puan aldım
Ama benim almancam iyi olmadığı için bir türlü ne istediklerini anlamıyorum
Ve tanıdığım kimse bişey anlamıyor yardımcı olsan çok memnun olurum

Şimdi ben Harran minimum ve maximum nerden bulayım?

Saygılar
Nur

ngkc

Mesaj gönderen ngkc » Pzr Ara 26, 2021 9:19 pm

Başvuru sonucunuzu merak ettim,
Yös ile Kabul alabildiniz mi?
Gelecek yıl aynı durumda olacağım.
Süreç hakkında güncelleme paylaşabilirmisiniz?

emirra

Mesaj gönderen emirra » Cum Oca 12, 2024 5:05 pm

dabadee yazdı: Pzt Ağu 02, 2021 9:23 pm Min puan 0 max 100 şeklindemi yoksa baraj puanimi istiyorlar anlamadim bende
Belgeyi alabildiniz mi?