Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Siegen Uni. Yurt - Kalacak yer

Alinik-Satilik-Kiralik-Araniyor
ferhatgokce

Mesaj gönderen ferhatgokce » Pzt Ağu 30, 2010 3:04 pm

Merhaba arkadaslar,

20 eylul gibi erasmus programiyla siegen uni\'ye gelecegim,

studentenwerk bize burbach disinda yer olmadigini soyledi ve 22 eyluk 1 ekim icin 210 euro ucret alacaklarini soylediler :S

yani 3- 5 gun farketmiyor bir ay ucreti aliniyor.

studentenwerk anlayamadigim bir bicimde en basindan beri burbach reklami yapip durdu, mailler atti,

ancak siegen\'De studentenwerk\'e bagli oldugunu bildigim basta Engsbachstrasse olmak uzere bir kac yurt daha var.

buralarda yer yok denildi.

engsbachstrasse\'ye mail attim ama donmediler.

400 euro depoizt+ 8 gun icin 210 euro+ hemen gelen ay icin 210 euro toplamda 1600 kusur liraya yakin sirf yurt icin para harcatacaklar,

yardimlariniz bekliyorum,

kaz gibi yolunmak istemiyoruz :(
Efras

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 31, 2010 1:29 am

Almanya da kira kanunlarina gore sayet ayin yarisindan itibaren tasinmissan kesinlikle tam kirayi odemezsin.. en fazla yarim kira almalari gerekirdi senden.. hakkini ara biraz maille durumu belirt.

ferhatgokce

Mesaj gönderen ferhatgokce » Sal Ağu 31, 2010 2:26 am

bu bilgi iyi oldu hocam burbach yurdunun fiyati da kazik biraz malesef :( 210 euro, oysa 170-160\'a var ama uni dolu diyor, yurtlara attigimiz maillere cevap alamiyoruz :((
Efras

ferhatgokce

Mesaj gönderen ferhatgokce » Sal Ağu 31, 2010 2:27 am

tesekkurler cok :)
Efras

ferhatgokce

Mesaj gönderen ferhatgokce » Sal Ağu 31, 2010 2:47 am

hocam rica etsem kanunun tam maddesini verebilir misiniz :))
Efras

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 31, 2010 3:51 am

Madde onemli degil,eger Physiker\'den duydugunu soylersen onlar bu konuda bilgin oldugunu anlarlar..
Diger yurtlarda yok diyorlarsa yoktur.Ama tabi israr etmekten vazgecme.Eger sadece en pahali yurtta yer var ise mantikli.Ucuz olanlar her zaman en dolu olanlaridir cunku..

Sanirim NRW eyaletinde bulunacaksin,eger bu 8 gun icin 210 Euro odemek istemiyorsan yardimci olmaya calisiriz bir sekilde ve kira kontratini 1 ekimden itibaren yaparsin..Cunku 8 gun icin 210 Euro gercekten cok fazla..Bende gicik kaptim suan.!

Sanirim en pahali yurdu erasmusculara kiralamak istiyorlar.

gunes

Mesaj gönderen gunes » Pzr Mar 06, 2011 5:36 am

merhaba
gectigimiz eylul ayinda hollandada kalacak yer sorunu yasadigim icin erasmustan vazgecip donmek zorunda kaldim. simdi almanya siegen ihtimali var onumuzdeki sene icin ve bu sefer temkinli davranmak zorundayim. birkac gundur yurt ariyorum ama daha ise yarar birsey bulamadim. okulun ogrenci isleri sitesinde "devlet yurdu" gibi olan okulun yurtlari ve bir de burbach var. hatta burbachta kalan tanidik da var. ama bence cok pahali. bir universite sehrinde ve ozellikle de kucuk bir sehirde daha ucuz konaklama imkanlari vardir eminim. ayrica aaa idi sanirim bana cevap veren, "okulun yurtlarina erasmuslular alinmiyo galiba" gibi bisey dedi.
almanca bilmeyen birisi icin burdan yurt bulmaya calismak cok zor. fikir verebilecek olanlar varsa cok sevinirim.