Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sessizlik süresi prosedürü

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Aligür

Sessizlik süresi prosedürü

Mesaj gönderen Aligür » Prş Tem 15, 2021 9:38 pm

Merhaba arkadaşlar benim belgelerim sessizlik süresi prosedürü kapsamında almanyaya gitti ve bu süre doldu ama sessizlik bozlumadı yani 3 hafta 2 gün içinde yabancılar dairesi konsolosluğa herhangi bir dönüş yapmadı, bundan sonra ne olur? gelen mail de zımnen onaylanmış sayılacak yazıyordu bu durum ile karşılaşan var mı?

Aligür

Re: Sessizlik süresi prosedürü

Mesaj gönderen Aligür » Cum Tem 16, 2021 3:54 pm

Aligür yazdı: Prş Tem 15, 2021 9:38 pm Merhaba arkadaşlar benim belgelerim sessizlik süresi prosedürü kapsamında almanyaya gitti ve bu süre doldu ama sessizlik bozlumadı yani 3 hafta 2 gün içinde yabancılar dairesi konsolosluğa herhangi bir dönüş yapmadı, bundan sonra ne olur? gelen mail de zımnen onaylanmış sayılacak yazıyordu bu durum ile karşılaşan var mı?
Merhaba Arkadaşlar yorum yapmak isteyen var mı ?

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Pzr Tem 18, 2021 7:08 pm

Up++

ilhan023309

Mesaj gönderen ilhan023309 » Pzt Tem 19, 2021 3:58 pm

Hocam sessizlik prosedürü tamamen millet başvurur başvurmaz konsolosluğu taciz etmeye başlamasın diye. Başvurduğun ilin yabancılar dairesi ile iletişime geç maillere çok hızlı cevap veriyorlar. herhangi bir tıkanma mı var yoksa standart yavaşlık mı öğrenmiş olursun. konsolosluk türkiyede türke benzemiş hiçbir maile düzgün cevap veremiyorlar kimse de oturup aa bunun durumu neymiş diye ilgilenmiyor. Ama işin Almanya kısmındakiler çok ilgili, düzgünce maillere dönüş yapıyorlar.
Europa-Universität Flensburg (EUF) - Flensburg

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Pzt Tem 19, 2021 8:05 pm

ilhan023309 yazdı: Pzt Tem 19, 2021 3:58 pm Hocam sessizlik prosedürü tamamen millet başvurur başvurmaz konsolosluğu taciz etmeye başlamasın diye. Başvurduğun ilin yabancılar dairesi ile iletişime geç maillere çok hızlı cevap veriyorlar. herhangi bir tıkanma mı var yoksa standart yavaşlık mı öğrenmiş olursun. konsolosluk türkiyede türke benzemiş hiçbir maile düzgün cevap veremiyorlar kimse de oturup aa bunun durumu neymiş diye ilgilenmiyor. Ama işin Almanya kısmındakiler çok ilgili, düzgünce maillere dönüş yapıyorlar.
Hocam perşembe günü konsolosluk açılıyor mail atacağım verecekleri cevaba göre yabancılar dairesine de yazarım

Runs

Mesaj gönderen Runs » Pzt Tem 19, 2021 8:37 pm

Merhaba,
İstanbul konsolosluğu resmi web sitesine göre Vize bölümü tüm hafta kapalı görünüyor istanbul konsolosluğu için.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Pzt Tem 19, 2021 9:54 pm

Runs yazdı: Pzt Tem 19, 2021 8:37 pm Merhaba,
İstanbul konsolosluğu resmi web sitesine göre Vize bölümü tüm hafta kapalı görünüyor istanbul konsolosluğu için.
Hocam ben de baktım 19 -20 ve 21 tatil olarak gözüküyor

Juraine

Mesaj gönderen Juraine » Pzt Tem 19, 2021 10:05 pm

Burada vize bölümünün tatil olduğu süreleri görebilirsiniz. Bu hafta tamamen tatil gözüküyor.

https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/vertretu ... 18/2147030

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Pzt Tem 19, 2021 10:29 pm

Juraine yazdı: Pzt Tem 19, 2021 10:05 pm Burada vize bölümünün tatil olduğu süreleri görebilirsiniz. Bu hafta tamamen tatil gözüküyor.

https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/vertretu ... 18/2147030
Hocam burda da tatil günleri var :
https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/vertretu ... 18/1530788
Nasıl anlamadım ben de

ariftoteles

Mesaj gönderen ariftoteles » Çrş Ağu 11, 2021 5:14 pm

Aligür yazdı: Pzt Tem 19, 2021 8:05 pm Hocam perşembe günü konsolosluk açılıyor mail atacağım verecekleri cevaba göre yabancılar dairesine de yazarım
Sistem devamında senin için nasıl ilerledi hocam? Vizen çıktı mı? Çıktıysa ne kadar sürede gerçekleşti? Kimler ile irtibata geçtin? Benim de bugün başvurum sessizlik süresi prosedürüne girdi de, konsolosluğa süresi daha uzun yeni bir pasaport iletmem isteniyor. Sürecini öğrenmek isterim. Teşekkür ederim

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Prş Ağu 12, 2021 3:12 am

ariftoteles yazdı: Çrş Ağu 11, 2021 5:14 pm Sistem devamında senin için nasıl ilerledi hocam? Vizen çıktı mı? Çıktıysa ne kadar sürede gerçekleşti? Kimler ile irtibata geçtin? Benim de bugün başvurum sessizlik süresi prosedürüne girdi de, konsolosluğa süresi daha uzun yeni bir pasaport iletmem isteniyor. Sürecini öğrenmek isterim. Teşekkür ederim
Merhaba hocam vizem 9 hafta sonra elime ulaştı suan almanyadayım herhangi biriyle irtibata geçmedim fazlada vizemin durumunu sormadim ,bence eğer ki dil belgeniz var ise size vize verirler

ariftoteles

Mesaj gönderen ariftoteles » Cum Ağu 13, 2021 9:57 pm

Aligür yazdı: Prş Ağu 12, 2021 3:12 am Merhaba hocam vizem 9 hafta sonra elime ulaştı suan almanyadayım herhangi biriyle irtibata geçmedim fazlada vizemin durumunu sormadim ,bence eğer ki dil belgeniz var ise size vize verirler
Sessizlik süresi prosedürüne giriş gününden itibaren mi 9 hafta saydın hocam? Benim pasaport sürem dışında her evrağım tam, sadece yeni bir pasaport iletmemi istediler (daha uzun süresi kalan). Dil belgesidir vs hiçbir eksiklik yok. 3 Eylül 2021'de bu sessizlik süresi prosedürü sona erecek. İstanbul Konsolosluğu benimki, acaba Eylül sonuna çıkar mı...

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Cmt Ağu 14, 2021 2:47 am

ariftoteles yazdı: Cum Ağu 13, 2021 9:57 pm Sessizlik süresi prosedürüne giriş gününden itibaren mi 9 hafta saydın hocam? Benim pasaport sürem dışında her evrağım tam, sadece yeni bir pasaport iletmemi istediler (daha uzun süresi kalan). Dil belgesidir vs hiçbir eksiklik yok. 3 Eylül 2021'de bu sessizlik süresi prosedürü sona erecek. İstanbul Konsolosluğu benimki, acaba Eylül sonuna çıkar mı...
Yok sessizlik suresi mesajindan 5 Hafta sonra vize elime ulasti umarim eylūl ayina kadar verirler

ariftoteles

Mesaj gönderen ariftoteles » Cmt Ağu 14, 2021 1:07 pm

Aligür yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 2:47 am Yok sessizlik suresi mesajindan 5 Hafta sonra vize elime ulasti umarim eylūl ayina kadar verirler
Ben de öyle umuyorum Ekime kadar çıkarsa iyi, çıkmazsa.. :) Teşekkür ediyorum bilgi için. Senin hangi konsolosluklaydı işin?

Irem9

Mesaj gönderen Irem9 » Cmt Ağu 14, 2021 2:10 pm

Merhaba, ben sessizlik prosedürüyle ilgili bir mail almadım ve başvuralı 1 ay oluyor. Münih yabancılar şubesine mail gönderdim fakat otomatik maille reddedildi. Nasıl ulaşabilirim, ne yapabilirim tavsiyesi olan var mı...

emreozcan9

Mesaj gönderen emreozcan9 » Cmt Ağu 14, 2021 2:42 pm

Irem9 yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 2:10 pm Merhaba, ben sessizlik prosedürüyle ilgili bir mail almadım ve başvuralı 1 ay oluyor. Münih yabancılar şubesine mail gönderdim fakat otomatik maille reddedildi. Nasıl ulaşabilirim, ne yapabilirim tavsiyesi olan var mı...
Ben de almadım. Bilgilendirmeyi kağıt üzerinde vermişlerdi randevu günü. Bu mailin atılması zorunlu değil sanırm

ariftoteles

Mesaj gönderen ariftoteles » Cmt Ağu 14, 2021 4:41 pm

Aligür yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 2:47 am Yok sessizlik suresi mesajindan 5 Hafta sonra vize elime ulasti umarim eylūl ayina kadar verirler
Bir de bir şey aklıma takıldı hocam. Vize 9 hafta sonra elime ulaştı dedin ya; sessizlik prosedürü mesajı geldiğinden 5 hafta sonra vizem geldi dedin. Bu durumda 4 hafta sonra mı sessizlik prosedürünün başladığı ile ilgili mail aldın? Ve de neden sessizlik prosedürüne girmişti başvurun?

rauchbier

Mesaj gönderen rauchbier » Pzr Ağu 15, 2021 4:05 pm

ariftoteles yazdı: Çrş Ağu 11, 2021 5:14 pm Sistem devamında senin için nasıl ilerledi hocam? Vizen çıktı mı? Çıktıysa ne kadar sürede gerçekleşti? Kimler ile irtibata geçtin? Benim de bugün başvurum sessizlik süresi prosedürüne girdi de, konsolosluğa süresi daha uzun yeni bir pasaport iletmem isteniyor. Sürecini öğrenmek isterim. Teşekkür ederim
Hocam bir önceki pasaportunuzda ne kadar sure kalmisti ? Benimde yaklaşık 1 ayi gecti başvuru yapalı. Butun evrakların tam olduguna eminim tek sikinti pasaportun suresi olabilir diye düşünüyorum. Daha iletişime gecmediler umarım onumuzdek haftai belli olur durum.

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Pzt Ağu 16, 2021 2:46 am

ariftoteles yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 1:07 pm Ben de öyle umuyorum Ekime kadar çıkarsa iyi, çıkmazsa.. :) Teşekkür ediyorum bilgi için. Senin hangi konsolosluklaydı işin?
Istanbul konsolosluğu

Aligür

Mesaj gönderen Aligür » Pzt Ağu 16, 2021 2:47 am

ariftoteles yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 4:41 pm Bir de bir şey aklıma takıldı hocam. Vize 9 hafta sonra elime ulaştı dedin ya; sessizlik prosedürü mesajı geldiğinden 5 hafta sonra vizem geldi dedin. Bu durumda 4 hafta sonra mı sessizlik prosedürünün başladığı ile ilgili mail aldın? Ve de neden sessizlik prosedürüne girmişti başvurun?
Aynen 4 hafta sonra geldi mail neden sessizlik kapsamına girdi bilmiyorum