Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize bekleme süreci

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
BatuhanBozkurt

Vize bekleme süreci

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Prş Haz 24, 2021 2:47 pm

Yaklaşık 12 hafta önce Dil kursu + Lisans için vize başvurumu gerçekleştirdim. Görevli hanımefendi 3 haftada sonuçlanır dedi. Ertesi gün eksik evrak için aradılar ve 2 gün içinde eksik evrakları tamamladım. Evraklarımın ikamet edeceğim adresin Göçmenlik Bürosuna gönderildiğini söylediler. Aradan 8-9 hafta geçince kursum da başlayınca artık dayanamadım ve yabancılar subesine Mail attım ve 18 gün cevap alamadım ( hala da cevap vermiş değiller ). Ardından konsolosluğu arayınca da evraklarımın ikamet adresine değil, okulumun olduğu yerin göçmenlik bürosuna gönderildiğini ve oraya mail atmam gerektiğini söyledi.

Okulumun bulunduğu yerdeki göçmenlik bürosu da bu başvuruyla alakası olmadığını, konsoloslukla iletişime geçmem gerektiğini söyledi. Konsolosluğu arayınca da bana Ankara Büyükelçiliğine Mail atmam gerektiğini söyledi.

Evrakların orada gözüküyor diyorlar ancak hiçbir yabancılar şubesi evraklarınız burda demiyor. Mailde başka, telefonda başka şeyler duyuyorum.

Arkadaşlar beni sağa sola yönlendirmeleriyle ben bir sonuca varamadığımı anladım. Söyledikleri hiçbir şey artık beni sonuca götürecekmiş gibi hissetmiyorum. Biriniz bana napmam gerektiği konusunda bir fikir verirse memnuniyet duyarım.

Bazı arkadaşlarım sadece 90. Günü beklemem gerektiğini söylüyor. Napmalıyım ?

Kullanıcı avatarı
mutluay

Re: Vize bekleme süreci

Mesaj gönderen mutluay » Pzt Ağu 16, 2021 11:54 am

slmlar , vize ile ilgili durumunuz nedir ? Ulaştı mı elinize pasaportunuz ?
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)