Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Minijob yeni kazanç sınırı 550€ olabilir

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Minijob yeni kazanç sınırı 550€ olabilir

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Pzt Haz 21, 2021 11:43 pm

26 Eylül Pazar günü yapılacak Bundestagswahl'da sonuçlar Union(CDU-CSU) adayı Armin Laschet lehine sonuçlanırsa gerçekleşmesi muhtemel seçim vaadi.

€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€
🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑

Kaynak:
"Weniger Büroktatiekosten, neue Altersvorsorge" başlığı altında ilk paragraftaki son cümlede bahsi geçiyor.
https://www.tagesschau.de/inland/innenp ... m-119.html
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

koloo

Re: Minijob yeni kazanç sınırı 550€ olabilir

Mesaj gönderen koloo » Sal Haz 22, 2021 12:17 am

KEINEBEGRENZUNG yazdı: Pzt Haz 21, 2021 11:43 pm 26 Eylül Pazar günü yapılacak Bundestagswahl'da sonuçlar Union(CDU-CSU) adayı Armin Laschet lehine sonuçlanırsa gerçekleşmesi muhtemel seçim vaadi.

🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑

Kaynak:
"Weniger Büroktatiekosten, neue Altersvorsorge" başlığı altında ilk paragraftaki son cümlede bahsi geçiyor.
Minijoba sevinirken Semesterbeitrag 3000 euro olursa tam bruh moment olur :D

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Cmt Tem 03, 2021 12:51 am

KEINEBEGRENZUNG yazdı: Pzt Haz 21, 2021 11:43 pm 26 Eylül Pazar günü yapılacak Bundestagswahl'da sonuçlar Union(CDU-CSU) adayı Armin Laschet lehine sonuçlanırsa gerçekleşmesi muhtemel seçim vaadi.

🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑

Kaynak:
gelişme var mı ?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Tem 03, 2021 7:15 am

zAHo yazdı: Cmt Tem 03, 2021 12:51 am gelişme var mı ?
Knapp 100 Tage vor der Bundestagswahl wollen CDU-Chef Laschet und CSU-Chef Söder heute das gemeinsame Wahlprogramm vorstellen. Bei einer Klausur demonstrierten beide Einigkeit. Biraz daha var sonuca.

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Cmt Tem 03, 2021 2:44 pm

tunuzn yazdı: Cmt Tem 03, 2021 7:15 am Knapp 100 Tage vor der Bundestagswahl wollen CDU-Chef Laschet und CSU-Chef Söder heute das gemeinsame Wahlprogramm vorstellen. Bei einer Klausur demonstrierten beide Einigkeit. Biraz daha var sonuca.
Umarım zararımıza bir gelişme yaşanmaz :) teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Tem 03, 2021 3:14 pm

zAHo yazdı: Cmt Tem 03, 2021 2:44 pm Umarım zararımıza bir gelişme yaşanmaz :) teşekkür ederim.
Büyük ihtimal yaşanacak. Bu postu atan arkadaş neden bu kadar sevinmiş anlamadım.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Tem 03, 2021 6:28 pm

tunuzn yazdı: Cmt Tem 03, 2021 3:14 pm Büyük ihtimal yaşanacak. Bu postu atan arkadaş neden bu kadar sevinmiş anlamadım.
Haberlere göre Nordrhein-Westfalen'daki üniversitelere Semester ücreti 1500 Euro yapacak EU dışındaki öğrencilere.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt Tem 03, 2021 6:55 pm

tunuzn yazdı: Cmt Tem 03, 2021 3:14 pm Büyük ihtimal yaşanacak. Bu postu atan arkadaş neden bu kadar sevinmiş anlamadım.
Nasıl bir zarar bekliyorsunuz bu haberden?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Tem 03, 2021 7:07 pm

ozcartman yazdı: Cmt Tem 03, 2021 6:55 pm Nasıl bir zarar bekliyorsunuz bu haberden?
Armin Laschet NRW'deki Semester ücretlerini 1500 Euro yapabilir EU dışındaki öğrencilere. Korkum o. Seçilmesinin o kadar iyi olmayacağından şüpheliyim.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt Tem 03, 2021 7:24 pm

tunuzn yazdı: Cmt Tem 03, 2021 7:07 pm Armin Laschet NRW'deki Semester ücretlerini 1500 Euro yapabilir EU dışındaki öğrencilere. Korkum o. Seçilmesinin o kadar iyi olmayacağından şüpheliyim.
Anladım. Ben de Minijob için belirlenen ücrete karşısınız sandım. O nedenle şaşırdım.

zAHo

Mesaj gönderen zAHo » Cum Tem 16, 2021 4:19 am

tunuzn yazdı: Cmt Tem 03, 2021 6:28 pm Haberlere göre Nordrhein-Westfalen'daki üniversitelere Semester ücreti 1500 Euro yapacak EU dışındaki öğrencilere.
Eğer bu gerçekleşirse elveda Almanya. Tüm istediğim okullar orda :(

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Pzr Ara 04, 2022 2:10 am

tunuzn yazdı: Cmt Tem 03, 2021 7:07 pm Armin Laschet NRW'deki Semester ücretlerini 1500 Euro yapabilir EU dışındaki öğrencilere. Korkum o. Seçilmesinin o kadar iyi olmayacağından şüpheliyim.
Armin Laschet simdilerde Habeck'ten is aliyor, secilmeyi birak NRW Landeschef koltugunu da kaptirdi. Korkulcak olan Laschet degil Union(CDU/CSU) ve AfD koalisyonunun kurdugu bir hükümet olur asil. AfD'nin oyu Almanya genelinde ortalama %14,7. En düsük oya sirasiyla %5, %5,7 ve %9 ile Hamburg, Saarland ve NRW eyaletlerinde sahip, en yüksek oya ise sirasiyla %31,3, %30 ve %28 ile Meck-Pomm, Sachsen ve Thüringen eyaletlerinde sahip.
Neyse ki yüksek oy aldigi eyaletlerin nüfusu düsük, hepsini toplasan bir NRW etmiyor ama yabancilarin bu ülkedeki akibeti acisindan kendi fikrimi söylemem gerekirse Almanya'da yabanci düsmanliginin partiden bagimsiz oldugunu söylerdim. Yani alman bir secmen sol bir partiye sirf yabancilari destekleyen politikalarindan dolayi oy vermiyor büyük ihtimalle, baska bir (politik)nedenden dolayi oy veriyordur. Sol partilerin yabancilari desteklemesinin önemli bir sebebi de zaten yabancilarin cogunlugunun onlara kendilerini desteklemelerinden dolayi oy vermesidir, win-win sonuclu cikar durumu.

Haber basligindaki miktar da 550 degil, 520€ oldu.

güll

Mesaj gönderen güll » Cum Ara 09, 2022 10:48 pm

konuyla alakasız bişey sormak istiyorum youtube kazancıda minijob a dahil mi? bide mesela tasarım yapmayı biliyoruz afiş falan tasarlıyoruz bunlarda dahil olur mu? sonuçta iş gelirse yapılan bisey bilenler yardımcı olursa çok sevinirim

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Cmt Ara 10, 2022 1:18 am

güll yazdı: Cum Ara 09, 2022 10:48 pm konuyla alakasız bişey sormak istiyorum youtube kazancıda minijob a dahil mi? bide mesela tasarım yapmayı biliyoruz afiş falan tasarlıyoruz bunlarda dahil olur mu? sonuçta iş gelirse yapılan bisey bilenler yardımcı olursa çok sevinirim
O tür isler yanilmiyorsam selbstständig olarak siniflandiriliyor ve ögrencilerin selbstständig olmasina izin verilmiyor.

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Cmt Ara 10, 2022 4:05 am

güll yazdı: Cum Ara 09, 2022 10:48 pm konuyla alakasız bişey sormak istiyorum youtube kazancıda minijob a dahil mi? bide mesela tasarım yapmayı biliyoruz afiş falan tasarlıyoruz bunlarda dahil olur mu? sonuçta iş gelirse yapılan bisey bilenler yardımcı olursa çok sevinirim
Bu arada kusura bakmayin önceki cevabimda nedense ögrenci oldugunuzu varsayip önyargılı bir sekilde yanit vermisim.
O işler Minijob'a giriyor mu bilmiyorum ben de ama ne düsündügümü söyleyecek olursam Youtube'dan gelen aylik gelir minijob kazanc sınırını gecmiyorsa olabilir.
Teorik olarak Almanya'da bir isten gelen gelir 520€ altinda olursa minijob sayılıp vergilendirilmedigi icin Youtube'tan gelen 520€'dan az kazanclar da bu yüzden buna dahil olabilir ama Youtuber gibi işler de minijob kapsaminda mi degerlendiriliyor bilmiyorum.

Bunun disinda 2 minijob yapma gibi bir durum yok.
Mesela tam zamanli bir işe sahip olan birini ele alalım maaşı 2000€ netto olsun, o işin dışında gelirini artırmak için bir minijob daha yapabilir mesela kuryelik, temizlik vesaire yani güncel olarak aylık 520€'dan fazla kazandırmayan işler ama 1'den fazla 520€'den az kazandiran iş(minijob) yapmak diye bir şey yok. Yani siz Youtube'dan gelen geliriniz ve diger söylediginiz islerden aldiginiz geliri toplam bir çatı altinda minijob diye birleştiremiyorsunuz(yanılmıyorsam)

güll

Mesaj gönderen güll » Cmt Ara 10, 2022 3:15 pm

KEINEBEGRENZUNG yazdı: Cmt Ara 10, 2022 4:05 am Bu arada kusura bakmayin önceki cevabimda nedense ögrenci oldugunuzu varsayip önyargılı bir sekilde yanit vermisim.
O işler Minijob'a giriyor mu bilmiyorum ben de ama ne düsündügümü söyleyecek olursam Youtube'dan gelen aylik gelir minijob kazanc sınırını gecmiyorsa olabilir.
Teorik olarak Almanya'da bir isten gelen gelir 520€ altinda olursa minijob sayılıp vergilendirilmedigi icin Youtube'tan gelen 520€'dan az kazanclar da bu yüzden buna dahil olabilir ama Youtuber gibi işler de minijob kapsaminda mi degerlendiriliyor bilmiyorum.

Bunun disinda 2 minijob yapma gibi bir durum yok.
Mesela tam zamanli bir işe sahip olan birini ele alalım maaşı 2000€ netto olsun, o işin dışında gelirini artırmak için bir minijob daha yapabilir mesela kuryelik, temizlik vesaire yani güncel olarak aylık 520€'dan fazla kazandırmayan işler ama 1'den fazla 520€'den az kazandiran iş(minijob) yapmak diye bir şey yok. Yani siz Youtube'dan gelen geliriniz ve diger söylediginiz islerden aldiginiz geliri toplam bir çatı altinda minijob diye birleştiremiyorsunuz(yanılmıyorsam)

hislerinize güvenin :D evet öğrenci için sormuştum grafik tasarım kursuna gittim burda tr de yani çalısıyorum iş geldikçe başkalarının instagram gönderilerini falan hazırlıyorum afiş-logo falan bunu ordada yapabilir miyim ? ayriyetten almanyada okumaya başlarsam bi youtube kanalı açmak istiyordum başvuru sürecimi anlattığım bunları soruyorum. Yapsam ne gibi bir sıkıntılar olur? amacım boş zamanlarımda yapabileceğim işleri bulup okulumu zorlamadan azda olsa para kazanmak

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Cmt Ara 10, 2022 9:30 pm

güll yazdı: Cmt Ara 10, 2022 3:15 pm hislerinize güvenin :D evet öğrenci için sormuştum grafik tasarım kursuna gittim burda tr de yani çalısıyorum iş geldikçe başkalarının instagram gönderilerini falan hazırlıyorum afiş-logo falan bunu ordada yapabilir miyim ? ayriyetten almanyada okumaya başlarsam bi youtube kanalı açmak istiyordum başvuru sürecimi anlattığım bunları soruyorum. Yapsam ne gibi bir sıkıntılar olur? amacım boş zamanlarımda yapabileceğim işleri bulup okulumu zorlamadan azda olsa para kazanmak
Benim bildigim o tasarim isi selbstständig yani serbest meslek olarak degerlendiriliyor yani kendi isini kurmus oluyorsun ve bu almanya'da ögrenciyken yasak ama sirketi estonya üstünden acip ödemeleri ordan alanlar falan var da detaylarini bilmiyorum. Estonya gibi bazi ülkeler uzaktan sirket kurmaya izin veriyor anlasilan, burdaki yabanci ögrenciler de almanya'da kuramadiklari icin estonya'da acip ordan yürütüyorlar. Youtube olayinda da buraya ögrenci olarak gelip youtube kanali acip videolar cekenler var ama gelir durumu nasil oluyor, ne kadar kazanctan sonra vergi veriyorlar falan bilmiyorum. Yetkin biri degilim yani bu konuda malesef, bildiklerim bu kadar. Almanya'da ögrenci olan youtuberlara sorabilirsin mesela, daha fazla bilgi icin.

güll

Mesaj gönderen güll » Cmt Ara 10, 2022 10:33 pm

KEINEBEGRENZUNG yazdı: Cmt Ara 10, 2022 9:30 pm Benim bildigim o tasarim isi selbstständig yani serbest meslek olarak degerlendiriliyor yani kendi isini kurmus oluyorsun ve bu almanya'da ögrenciyken yasak ama sirketi estonya üstünden acip ödemeleri ordan alanlar falan var da detaylarini bilmiyorum. Estonya gibi bazi ülkeler uzaktan sirket kurmaya izin veriyor anlasilan, burdaki yabanci ögrenciler de almanya'da kuramadiklari icin estonya'da acip ordan yürütüyorlar. Youtube olayinda da buraya ögrenci olarak gelip youtube kanali acip videolar cekenler var ama gelir durumu nasil oluyor, ne kadar kazanctan sonra vergi veriyorlar falan bilmiyorum. Yetkin biri degilim yani bu konuda malesef, bildiklerim bu kadar. Almanya'da ögrenci olan youtuberlara sorabilirsin mesela, daha fazla bilgi icin.
çok teşekkür eederim ben bu kadarınıda bilmiyordum :D