Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal vize dil belgeleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
başak

Ulusal vize dil belgeleri

Mesaj gönderen başak » Pzr Haz 06, 2021 3:53 pm

arkadaşlar eğitim vizesine başvururken goethe, TELC ya da testdaf yerine başka bir sertifika veren ve sorun yaşamayan var mı? benim yüksek lisans bölümü başvuru sırasında bu sınavlar iptal olduğu için almanyadaki üniversitenin kendi dil merkezinin yaptığı sınava başvurdum ve başvuru bununla gerçekleşti. ve a2 almanca sadece yani bölüm de ingilizce. bir daha girmek gerekli olur mu?? heelp pls

Kullanıcı avatarı
heilbronnman

Re: Ulusal vize dil belgeleri

Mesaj gönderen heilbronnman » Sal Haz 08, 2021 2:10 pm

Almanyadaki dil okulundan aldığın belge daha iyi bir izlenim bırakabilir. Zaten bölümünüz ingilizce. Fakat ingilizce dil belgesi istenebilir belki. Ama almanca niye türkiyeden almadın diye sorarlarsa, bu mesajınızda açıkladığınız gibi açıklayın. Sorun olmayacaktır. Tabi yine vize memurunun insiyatifi. Sorun yaratmak isterse yaratabilir. Ama sanmıyorum, bence rahat olun.
------------
Ich verstehe nur Bahnhof! :lol:

başak

Re: Ulusal vize dil belgeleri

Mesaj gönderen başak » Sal Haz 08, 2021 6:32 pm

Ielts belgem vardı hali hazırda. sadece almancaya girememiştim tr'de coronadan dolayı. şimdi açıldı gerçi ama okuldan aldığım bir belge var elimde zaten, o yüzden yeniden a2 goetheye girmek mantıksız ve gereksiz geldi. çünkü istenen dil yeterliliğini Almanya'da ki bir üniversite resmi olarak gösteriyor daha ne sorun olabilir ki :lol: bakalım umarım bir sorun olmaz... :)