Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal Vize Sırasında Auswärtigesamt'tan Gelen Garip Talep

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
congy

Ulusal Vize Sırasında Auswärtigesamt'tan Gelen Garip Talep

Mesaj gönderen congy » Prş Haz 03, 2021 11:08 pm

Selam, iData aracılığıyla Ulusal Vize Başvurumu yaptıktan bir kaç gün sonra Auswärtigesamt'tan vize işlemlerimin devam etmesi için okula kesin kayıt yaptığımı gösteren (enrollment paper) belgeyi yollamam istendi. Normalde ben tahmin edileceği üzere standart prosedüre uygun olacak şekilde kabul belgemi kullanarak vize başvurusunda bulunmuştum.

Problem şu ki, okula kayıt (enrollment) olabilmek için vizeyi alıp fiziksel olarak Almanya'da bulunmam gerekiyor. Fakat aynı zamanda benden, şu an vizeyi alabilmem için enrollment belgesini istiyorlar. Yani garip bir açmaza soktular beni. İşin daha da ilginci daha önceden Almanya'ya giden etrafımdaki arkadaşlarım için kabul belgesi yeterli olmuş, benden neden böyle bir şey istediklerini anlamakta zorlanıyorum ve ne yapacağım konusunda da pek bir fikrim yok. Özellikle 2021/2022 Wintersemester için bu tarz bir durum yaşayan başkaları var mıdır sormak istiyorum. Her türlü yönlendirmenize açığım, teşekkür ederim.

Auswärtigesamt'tan gelen kısa e-mail:
"zur Bearbeitung Ihres Visumantrags wird noch eine aktuelle Bestätigung benötigt, dass Sie zum WS an der Uni Stuttgart nun endgültig zugelassen wurden und eingeschrieben sind."

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ulusal Vize Sırasında Auswärtigesamt'tan Gelen Garip Talep

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 04, 2021 2:15 am

Kayit yapmak icin Almanya da olmaniz gerekmiyor. Kaydi online yapiyorsunuz ve formu kargoyla da yollayabilirsiniz. Stuttgart da 1500 euro harc ücreti var, onu gercekten ödeyeceginiz emin olmak istiyorlar, yani kabulü sadece vize icin kullandiginiza dair süphe duymuslar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com