Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Stuttgart Master Sonucu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
utt6992

Uni Stuttgart Master Sonucu

Mesaj gönderen utt6992 » Sal Haz 01, 2021 6:59 pm

Merhaba Arkadaslar,

Uni Stuttgart'dan master kabul/red alan arkadaslar varsa acaba cevabin ne zaman geldigini yazabilirler mi ? 15 Temmuz basvuru icin son gün. Kein NC bölümler icin 15 Temmuz'dan önce cevap gelme ihtimali var diyebilir miyiz ? 20 gün sonra lisans diplomami Türkiye'den alirim. TestDaf 5545.
Herkese bol sans. Basliklari arattim ve icinde Uni Stuttgart gecen her seyi okudum ama bu soruma cevap bulamadim. umarim kurallara aykiri degildir actigim konu..

saygilar, selamlar..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Uni Stuttgart Master Sonucu

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 02, 2021 5:36 pm

Genelde agustos 2. haftasi cevap gelmeye baslar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

utt6992

Mesaj gönderen utt6992 » Çrş Haz 02, 2021 7:08 pm

degerli cevabiniz icin cok tesekkür ederim. 6 Tane kein NC bölüme basvurdum ortalamam 3,01. yüksek ihtimal kabul gelir diyorlar. Sizce de gelir mi ? ona göre simdiden konsolosluk randevumu alacagim belgeleri toplamaya baslayacagim. tekrardan tesekkür ederim.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Prş Haz 03, 2021 6:40 am

utt6992 yazdı: Çrş Haz 02, 2021 7:08 pm degerli cevabiniz icin cok tesekkür ederim. 6 Tane kein NC bölüme basvurdum ortalamam 3,01. yüksek ihtimal kabul gelir diyorlar. Sizce de gelir mi ? ona göre simdiden konsolosluk randevumu alacagim belgeleri toplamaya baslayacagim. tekrardan tesekkür ederim.
Ağustosun 2. haftasından itibaren sırayla 3 hafta boyunca cevaplar gelir. Kayıt tarihleri bitmeden değerlendirmeye almazlar. 1500 euro + 10.000 euroyu hazırlayın. Istanbul konsoloslugunda randevunuz varsa imzamdan vizenizin ne zaman çıkacağını tahmin edebilirsiniz. Cevap geldikten tahmini 1.5 -2 ay içinde uniye tam kayıt yapmanız için süre veriliyor. Vize ve oturum kaydı gibi belgeler de isteniyor. Bana vize alırken olağan durumun dışına çıkmazsanız yetişir gibi geliyor. Bir de bölümünüz ne bilmiyorum ama stuttgart üniversitesi bölümle alakalı olmayan yüksekleri kabul etmiyor. Mesela makine mühendisisiniz. Otonom sistemler üzerine yüksek yapamıyorsunuz. Red geliyor. Mezun olduğunuz bölüm ile başvurduğunuz bölümün derslerinin uyuşması gerek. Garanti diye bir şey yok umarım bir sıkıntı çıkmaz.

utt6992

Mesaj gönderen utt6992 » Prş Haz 03, 2021 11:48 am

selam, ben lisansta 3 semester denemistim zaten uni stuttgart'i. makine müh. lisans makine müh master'i ve otomotiv masteri gibi tamamen kabul alma sartlarini ECTS acisindan dolduran bölümler :) makine mezununun otonom sistemlerde kabul alamayacagi bölümün zulassungsvoraussetzungen kisminda zaten acikca belirtilmis :) kabul alsa bile eksik informatik ECTS leri yüzünden bir sürü lisans dersi aldirirlar :) cevabin icin tesekkürler..

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cum Haz 04, 2021 1:13 am

utt6992 yazdı: Prş Haz 03, 2021 11:48 am selam, ben lisansta 3 semester denemistim zaten uni stuttgart'i. makine müh. lisans makine müh master'i ve otomotiv masteri gibi tamamen kabul alma sartlarini ECTS acisindan dolduran bölümler :) makine mezununun otonom sistemlerde kabul alamayacagi bölümün zulassungsvoraussetzungen kisminda zaten acikca belirtilmis :) kabul alsa bile eksik informatik ECTS leri yüzünden bir sürü lisans dersi aldirirlar :) cevabin icin tesekkürler..
Kimileri o açıklamaları okumadan başvurduğu için yine de belirtmek istedim. Umarım otomotiv kabul olur. Baktığımda o da sanki uymuyordu. En kötü makineden kabul gelir. Otomotiv daha iyidir ama :)