Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu / Hazirlik Vizesi Ne Kadar Uzatilabilir?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
stylusdotnet

Mesaj gönderen stylusdotnet » Pzr Ağu 15, 2010 1:36 pm

Arkadaslar, ben gecen sene Haziran ayinda geldim. Bu sene Haziran ayina kadar dil kursu yaptim ve arada universite basvurularimi da yaptim.

Fakat bu sene zaten dil sinavini veremeyecegimi bildigim icin TestDAF veya DSHya girmek istemiyorum.

Ayrica Munih\'te oturuyorum ve burada herhangi bir universiteden (LMU, TUM veya FH)dan cok fazla basvuru yapan oldugu icin kabul gelmedi.

Su an Aralik ayina kadar vizem var. Yani toplamda 18 aylik vize almisim. Ben bunu Aralik\'tan sonra da uzatabilirmiyim?

Cunku Informatik bolumu istiyorum ve basvurular sadece Haziran ayinda yapiliyor. Benim de diger Haziran ayina kadar beklemem gerekiyor.

Bu arada elimde UNI Augsburg\'dan sartli kabul ve diger bir kac FH\'dan ZulassungsBescheid var.

Ne yapmam gerekiyor. Vizemi uzatabilir miyim? Yoksa illaki bir universiteye kayit yaptirmam mi gerekiyor?

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzr Ağu 15, 2010 4:04 pm

burda bi kullanici vardi zagreus81 olmasi lazim yanlis yazmista olabilirim o bilgi verebilir sanirim en tecrubeli o 2 yildan fazla kaldi sinavi verme esnasinda oyle biliyorum. bizide bilgilendirirse sevinirim sahsen benimde bu konuda tam bilgim yok

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 16, 2010 9:58 am

3 er aylik fiktionsbescheinigung verirler sana o da sartli kabullerin oldugu icin. ama bi an once dsh yi dene derim, o kadar da gozunde buyuttugun kadar zor bir sinav degil

dokuzonbes

Mesaj gönderen dokuzonbes » Pzt Ağu 16, 2010 10:34 am

peki dil kursu vizesi en fazla ne kadar olabiliyor bilgisi olan varmi acaba. gecen gordugum bir eleman 9 aylik dil kursuna kayit yaptirmis vizeye basvurdum diyordu.
allahini seven defansa gelsin

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 17, 2010 2:48 am

Dil kursu vizesi prenstipte hic bir sartta uzatilmiyor.Bu prensipte boyle.Turkiye\'de ki Alman Konsolosluklari\'nin sitesinde de bu boyle yaziyor.

Ve sahsen kendimin sahit oldugu iki arkadasim dil kurs vizesi ile geri gelip bunu ogrenci/ogrenci adayi vizesine cevirmek istediginde on verilen cevap Turkiye\'ye geri donmesi ve tekrar vize basvurusu yapmasi seklindeydi.

" Ama...! " Eyaletlere gore durum belki farklilik gosterebilir.Physiker\'in dedigi gibi ; DSH yi verip bir okuldan sartlida olsa kabul almaya calissan o zaman bir degisiklikler olabilir..Tabi bunu yapmadan once iligli Yabancilar Dairesi\'ne gidip durumunu ogrenmen lazim ona gore bir strateji cizersin kendine.