Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Randevu Verme Süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
johnlock

Vize Randevu Verme Süresi

Mesaj gönderen johnlock » Cum May 28, 2021 6:17 pm

Arkadaşlar merhaba. Duyduğuma göre şu sıralar konsolosluklar randevu için başvuru yaptıktan haftalaaar sonra tarih veriyormuş. Kapanmadan dolayı sanırım.

Hatta 2 ay tarih bekleyenler olduğunu okudum. E zaten randevuyu da 2 ay sonraya verseler bu vize görüşmesi için 4 ay beklemek demek, bi 2 ay da açıklanması sürer heralde :(

Bu durum sizin de başınıza geldi mi, yani yaygınlığına bakarak kendi durumumu ölçmek istiyorum da. Size kaç haftada randevu verildi ve kaç hafta sonrasına randevu verildi vs. söyleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

BatuhanBozkurt

Re: Vize Randevu Verme Süresi

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Cum May 28, 2021 6:34 pm

Hangi konsolosluktan almayı planlıyorsunuz?

johnlock

Mesaj gönderen johnlock » Cum May 28, 2021 7:59 pm

BatuhanBozkurt yazdı: Cum May 28, 2021 6:34 pm Hangi konsolosluktan almayı planlıyorsunuz?
Ankara

BatuhanBozkurt

Mesaj gönderen BatuhanBozkurt » Cum May 28, 2021 8:35 pm

Bence oyalanmadan başvurunu yap, atamanı bekle. Elden bir şey gelmiyor ama Ankara'da böyle bir sorun olduğunu düşünmüyorum. İzmir sıkıntılıydı

Gokhn

Mesaj gönderen Gokhn » Cum May 28, 2021 8:44 pm

Bana vize randevu başvurusu yaptiktan 15 gün sonra geldi ama belgelirim daha yetişmediği için bir yeni randevu talep ettim öyle bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum

johnlock

Mesaj gönderen johnlock » Cmt May 29, 2021 11:01 am

Herkese teşekkür ederim

umutonbasilar

Mesaj gönderen umutonbasilar » Sal Haz 01, 2021 10:37 pm

johnlock yazdı: Cum May 28, 2021 6:17 pm Arkadaşlar merhaba. Duyduğuma göre şu sıralar konsolosluklar randevu için başvuru yaptıktan haftalaaar sonra tarih veriyormuş. Kapanmadan dolayı sanırım.

Hatta 2 ay tarih bekleyenler olduğunu okudum. E zaten randevuyu da 2 ay sonraya verseler bu vize görüşmesi için 4 ay beklemek demek, bi 2 ay da açıklanması sürer heralde :(

Bu durum sizin de başınıza geldi mi, yani yaygınlığına bakarak kendi durumumu ölçmek istiyorum da. Size kaç haftada randevu verildi ve kaç hafta sonrasına randevu verildi vs. söyleyebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba, ben Erasmus praktikum vizesi için 29/05'te idata üzerinden başvuru yaptım, hemen 2 gün sonrasında cevap geldi ve başvurumun 10/06'da olduğuna dair. Ben istanbul için başvurumu yapmıştım.
Fakat geçtiğimiz sene bu vize türü için konsoloslukta birebir görüşme yapmışken atana randevuda idata ofisinde yapacağım yazıyor, o biraz şaşırttı