Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca dil kursundan - İngilizce Bölüme geçmek

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
özgürbeyin

Almanca dil kursundan - İngilizce Bölüme geçmek

Mesaj gönderen özgürbeyin » Prş May 20, 2021 3:15 pm

Merhaba,almanca bir bölüm için kabul aldım ve vizeye başvuracağım(Sürecin olumlu sonuçlandığını varsayıyorum) .Şöyle ki eğer dil eğitimimden sonra fikir değiştirip Almanca bölüm yerine İngilizce bir bölümde okumaya karar verirsem herhangi bir sorun teşkil eder mi? (Vizede dil kursu+ master damgası olacağından) Vizeyi vb. iptal etme durumu olur mu?

özgürbeyin

Re: Almanca dil kursundan - İngilizce Bölüme geçmek

Mesaj gönderen özgürbeyin » Cum May 21, 2021 8:25 pm

cevaplayabilecek kimse yok mu ? ))

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Cmt May 22, 2021 5:33 am

özgürbeyin yazdı: Cum May 21, 2021 8:25 pm cevaplayabilecek kimse yok mu ? ))
Şu an başvuracağınız vize şartlı kabul yüksek lisans başvurusu. Dil vizesi damgası olacak evet. Almanca c1 olduktan sonra vize yüksek öğrenim vizesi olacak dil vizesi olmayacak artık.

Almanca dil kursunun sonunda ingilizce bölüme basvurdunuz direkt kabul aldınız vizeniz yine yüksek öğrenim vizesi olacak.

Yani her iki durumda da önceki vizeniz için dil vizesi damgası görünecek. Bu arada hic bir bilgim yok tamamen mantıken yazıyorum bilginiz olsun.

Ama yabancılar şubesi geçmiş kayıtlarınıza motivasyon yazınıza vs bakıp "sen ne ayaksın kardeşim her tarafın ayrı oynuyor" diyebiliyor mu onu bilmiyorum. Ama şunu biliyorum. Almanca öğrenip farklı alman üniversitesine basvuruda herhangi bir sıkıntı olmuyor.

Dil eğitiminden sonra nasıl fikir değiştireceksiniz onu merak ediyorum? Madem ing okucaksınız ing bölüme başvurun 1 seneniz boşa gitmesin. Hiç mantıklı gelmiyor.

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Cmt May 22, 2021 9:02 am

electronics.ege yazdı: Cmt May 22, 2021 5:33 am Şu an başvuracağınız vize şartlı kabul yüksek lisans başvurusu. Dil vizesi damgası olacak evet. Almanca c1 olduktan sonra vize yüksek öğrenim vizesi olacak dil vizesi olmayacak artık.

Almanca dil kursunun sonunda ingilizce bölüme basvurdunuz direkt kabul aldınız vizeniz yine yüksek öğrenim vizesi olacak.

Yani her iki durumda da önceki vizeniz için dil vizesi damgası görünecek. Bu arada hic bir bilgim yok tamamen mantıken yazıyorum bilginiz olsun.

Ama yabancılar şubesi geçmiş kayıtlarınıza motivasyon yazınıza vs bakıp "sen ne ayaksın kardeşim her tarafın ayrı oynuyor" diyebiliyor mu onu bilmiyorum. Ama şunu biliyorum. Almanca öğrenip farklı alman üniversitesine basvuruda herhangi bir sıkıntı olmuyor.

Dil eğitiminden sonra nasıl fikir değiştireceksiniz onu merak ediyorum? Madem ing okucaksınız ing bölüme başvurun 1 seneniz boşa gitmesin. Hiç mantıklı gelmiyor.
Çok teşekkür ederim hocam ,açıkcası ben onu kayıp olarak görmüyorum ,önceliğim yeni bir dili tam anlamıyla öğrenmek en kısa zamanda ve illa böyle yapacağım gibi değil de biraz da olasılıkları merak ettiğim için soruyu sordum )) Tekrar çok sağ ol yanıtın için ,vizen de hayırlı olsun )))

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Cmt May 22, 2021 2:55 pm

özgürbeyin yazdı: Prş May 20, 2021 3:15 pm Merhaba,almanca bir bölüm için kabul aldım ve vizeye başvuracağım(Sürecin olumlu sonuçlandığını varsayıyorum) .Şöyle ki eğer dil eğitimimden sonra fikir değiştirip Almanca bölüm yerine İngilizce bir bölümde okumaya karar verirsem herhangi bir sorun teşkil eder mi? (Vizede dil kursu+ master damgası olacağından) Vizeyi vb. iptal etme durumu olur mu?

Hic bir sorun yasamazsin yapan bir kac kisi de taniyorum.

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Cmt May 22, 2021 3:02 pm

Bilker yazdı: Cmt May 22, 2021 2:55 pm Hic bir sorun yasamazsin yapan bir kac kisi de taniyorum.
örneklerin olması güzelmiş ) ,yanıtladığın için çok teşekkür ederim ))