Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu kayıt

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
özgürbeyin

Dil kursu kayıt

Mesaj gönderen özgürbeyin » Prş May 20, 2021 2:58 pm

Merhaba,kabul aldığım üniversitenin (Paderborn)dil kursu kayıt tarihi Ağustos ayında ,bu tarih vizeye başvurmak için çok geç .Dil kursuna kayıt olmadan Uni'nin gönderdiği kabul belgesiyle konsolosluğa başvursam herhangi bir sorun olur mu ? Daha önce bu konuda tecrübe edinmiş arkadaşlar yardımcı olabilirlerse mutlu olurum .(Konsolosluk kabul+dil kursu kaydı istiyor **gerekli belgelerde geçen ifade**)

koloo

Re: Dil kursu kayıt

Mesaj gönderen koloo » Prş May 20, 2021 4:29 pm

özgürbeyin yazdı: Prş May 20, 2021 2:58 pm Merhaba,kabul aldığım üniversitenin (Paderborn)dil kursu kayıt tarihi Ağustos ayında ,bu tarih vizeye başvurmak için çok geç .Dil kursuna kayıt olmadan Uni'nin gönderdiği kabul belgesiyle konsolosluğa başvursam herhangi bir sorun olur mu ? Daha önce bu konuda tecrübe edinmiş arkadaşlar yardımcı olabilirlerse mutlu olurum .(Konsolosluk kabul+dil kursu kaydı istiyor **gerekli belgelerde geçen ifade**)
Dil belgen yoksa dil kursuna kayit olman gerekli.

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Prş May 20, 2021 4:50 pm

koloo yazdı: Prş May 20, 2021 4:29 pm Dil belgen yoksa dil kursuna kayit olman gerekli.
Yanıt için teşekkürler hocam ,B1 dil belgem var .Şartlı kabul zaten .Ben Universitenin kursuna gitmek istiyorum onun kayıt tarihi de biraz geç bir tarihte açıkcası .

koloo

Mesaj gönderen koloo » Prş May 20, 2021 5:36 pm

özgürbeyin yazdı: Prş May 20, 2021 4:50 pm Yanıt için teşekkürler hocam ,B1 dil belgem var .Şartlı kabul zaten .Ben Universitenin kursuna gitmek istiyorum onun kayıt tarihi de biraz geç bir tarihte açıkcası .
dil belgesinden kastim direkt okula baslayabileceginiz bir dil belgesi. Insanlar niye okullarin kursunda israrci bilmiyorum ama özel kurslara da bakabilirsin daha erken bir tarihte gidersin böylece

özgürbeyin

Mesaj gönderen özgürbeyin » Prş May 20, 2021 5:46 pm

koloo yazdı: Prş May 20, 2021 5:36 pm dil belgesinden kastim direkt okula baslayabileceginiz bir dil belgesi. Insanlar niye okullarin kursunda israrci bilmiyorum ama özel kurslara da bakabilirsin daha erken bir tarihte gidersin böylece
Anladım hocam sağ ol tekrardan .Maddiyat açısından ve daha önce oraya giden kişilerin tavsiyelerinden dolayı üni kursuna daha sıcak bakıyorum .