Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Staatsexamen

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
xegeal

Almanya'da Staatsexamen

Mesaj gönderen xegeal » Pzr May 16, 2021 2:52 pm

Değerli arkadaşlarım merhaba. Freie Universität Berlin'de hukuğun puanına baktım (Rechtswissenschaften) ve Nicht -EU için 3,7 istiyorlar görünce şok oldum yani ben şimdi bir türk olarak orada 3,7 NC ile Hukuk okusam çalışabilir miyim Almanya'da? Ayrıca staatsexamen'in işleyiş olarak farkları ne Bachelordan

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Almanya'da Staatsexamen

Mesaj gönderen Alarech » Pzr May 16, 2021 3:02 pm

xegeal yazdı: Pzr May 16, 2021 2:52 pm Değerli arkadaşlarım merhaba. Freie Universität Berlin'de hukuğun puanına baktım (Rechtswissenschaften) ve Nicht -EU için 3,7 istiyorlar görünce şok oldum yani ben şimdi bir türk olarak orada 3,7 NC ile Hukuk okusam çalışabilir miyim Almanya'da? Ayrıca staatsexamen'in işleyiş olarak farkları ne Bachelordan
Önceki konunda 410 420 beklediğini söylemişsin.Neden Ausbildung istiyorsun merak ettim ?Normal üniversite okumak istemiyorsan uygulamalı bilimler üniversitelerine de bakabilirsin.Eğer dediğin nc değerleriyse evet okuyabilirsin.Fakat Almanca ana dilin gibi değilse asla tavsiye etmem.

xegeal

Mesaj gönderen xegeal » Pzr May 16, 2021 3:08 pm

Alarech yazdı: Pzr May 16, 2021 3:02 pm Önceki konunda 410 420 beklediğini söylemişsin.Neden Ausbildung istiyorsun merak ettim ?.Normal üniversite okumak istemiyorsan uygulamalı bilimler üniversitelerine de bakabilirsin.Eğer dediğin nc değerleriyse evet okuyabilirsin.Fakat Almanca ana dilin gibi değilse asla tavsiye etmem.
Uygulamalı bilimlere başvurmada herhangi bir şey değişiyor mu? Bir de harç paraları üniversitelere göre daha mı pahalı oluyor?
Ausbildung istememin nedeni ekonomik kaygılar :( yani bu forumda çoğu kişi üniye başlayıp sonra ausbildunga geçmiş parasal sıkıntıya uğradıkları için . Şuan hem çalışıyorum sınava hem de almanca çalışıyorum öyle söyliyey'm.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr May 16, 2021 3:15 pm

xegeal yazdı: Pzr May 16, 2021 3:08 pm Uygulamalı bilimlere başvurmada herhangi bir şey değişiyor mu? Bir de harç paraları üniversitelere göre daha mı pahalı oluyor?
Ausbildung istememin nedeni ekonomik kaygılar :( yani bu forumda çoğu kişi üniye başlayıp sonra ausbildunga geçmiş parasal sıkıntıya uğradıkları için . Şuan hem çalışıyorum sınava hem de almanca çalışıyorum öyle söyliyey'm.
Yok hocam başvuruda değişiklik olmuyor.Harç ücretleri de genelde 300 euro civarı oluyor.Dediğin gibi bloke hesap ya da garantör seçeneğin yoksa dediğin seçenek kalıyor.

xegeal

Mesaj gönderen xegeal » Pzr May 16, 2021 3:27 pm

Alarech yazdı: Pzr May 16, 2021 3:15 pm Yok hocam başvuruda değişiklik olmuyor.Harç ücretleri de genelde 300 euro civarı oluyor.Dediğin gibi bloke hesap ya da garantör seçeneğin yoksa dediğin seçenek kalıyor.
teşekkür ederim

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Pzr May 16, 2021 7:15 pm

xegeal yazdı: Pzr May 16, 2021 2:52 pm Değerli arkadaşlarım merhaba. Freie Universität Berlin'de hukuğun puanına baktım (Rechtswissenschaften) ve Nicht -EU için 3,7 istiyorlar görünce şok oldum yani ben şimdi bir türk olarak orada 3,7 NC ile Hukuk okusam çalışabilir miyim Almanya'da? Ayrıca staatsexamen'in işleyiş olarak farkları ne Bachelordan
Evet Almanya da hukuk bitirip calisabilirsin elbette. Staatsexamen de bildigim tek fark bizdeki ösym gibi sinavi üniversite degil, devlet merkezi olarak yapiyor.

xegeal

Mesaj gönderen xegeal » Pzt May 17, 2021 12:15 am

Alarech yazdı: Pzr May 16, 2021 3:15 pm Yok hocam başvuruda değişiklik olmuyor.Harç ücretleri de genelde 300 euro civarı oluyor.Dediğin gibi bloke hesap ya da garantör seçeneğin yoksa dediğin seçenek kalıyor.
Merhaba değerli dostum. Önerin üzerine fhschuleleri araştırıyorum. Lisans için staj isteme gibi bir duruma tanık oldum. Bu ne demek oluyor?

Vorpraktikum

Bei der Aufnahme des Studiums im Wintersemester 2020/21 und im Wintersemester 2021/22 ist kein Vorpraktikum erforderlich; diese Voraussetzung entfällt.
Für die Bewerbungen ab Wintersemester 2022/23 gilt, dass das Vorpraktikum wie unten stehend absolviert werden muss.

Zur Aufnahme des Studiums ist ein Vorpraktikum über insgesamt 12 Wochen Vollzeittätigkeit im kaufmännischen Bereich nachzuweisen. Der Nachweis muss zum Studienbeginn vorliegen.

Während der Praktikumszeit müssen mindestens drei der folgenden Bereiche durchlaufen werden:
- Leistungserstellung
- Marketing/Vertrieb/Marktforschung
- Personalmanagement
- Rechnungswesen/Controlling
- Finanzierung
- Informationsverarbeitung/IT
- Kommunikation
- Organisation
- Handel
- Kreditwesen.

AylinCelik

Mesaj gönderen AylinCelik » Cmt May 22, 2021 4:07 pm

mesele hukuk bölümüne girmek degil ki. mesela o bölümü bitirebilmek ve hadi bitirdin diyelim o staatsexamen'i gecmek ki zaten en zor kismi da o...