Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Maddi Durumu/Süresi Hakkında

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
barneyyy

Garantör Maddi Durumu/Süresi Hakkında

Mesaj gönderen barneyyy » Pzr May 02, 2021 3:04 am

Merhabalar,

Master için Almanya'da okumayı düşünüyorum bu kış döneminde. Bugün bana garantör olabileceğini söyledi biri, 2500 euro brüt maaşı var, bekar ama çocukları var (18+) , bu kişi sizce yeterli gözükür mü? Asgari bir ücret önerisi göremedim çünkü. Ek olarak bana başvuru yapabileceğini ama Ausländerbehörde'deki randevuların çok uzak zamana (3 ay sonra) verildiğini de söyledi. Bu süreç böyle midir? Arayıp randevu alacak ve öyle mi gidecek? Sizin bu dönemdeki tecrübeleriniz ne, garantörlük için neler önerirsiniz yazabilirseniz çok sevinirim.

ertuu04

Re: Garantör Maddi Durumu/Süresi Hakkında

Mesaj gönderen ertuu04 » Pzr May 02, 2021 12:54 pm

barneyyy yazdı: Pzr May 02, 2021 3:04 am Merhabalar,

Master için Almanya'da okumayı düşünüyorum bu kış döneminde. Bugün bana garantör olabileceğini söyledi biri, 2500 euro brüt maaşı var, bekar ama çocukları var (18+) , bu kişi sizce yeterli gözükür mü? Asgari bir ücret önerisi göremedim çünkü. Ek olarak bana başvuru yapabileceğini ama Ausländerbehörde'deki randevuların çok uzak zamana (3 ay sonra) verildiğini de söyledi. Bu süreç böyle midir? Arayıp randevu alacak ve öyle mi gidecek? Sizin bu dönemdeki tecrübeleriniz ne, garantörlük için neler önerirsiniz yazabilirseniz çok sevinirim.
1-Yüksek ihtimal yetmeyebilir. Forumda olan garantör belgesinin ilk sayfasında garantörlük şartları ve gereken miktarlar yazıyor bakabilirsin.
2- Her şehirde işleyiş değişir. Bazıları 1 haftada verir bazıları 3 ayda. En net bilgiyi yaşadığın şehrin ausländerbehörde sitesinden alırsın

barneyyy

Mesaj gönderen barneyyy » Pzr May 02, 2021 3:28 pm

Evet onu gördüm ama 2018 özelinde olduğu için tekrar sormak istedim, bir de bir yerde onlara çok takılmayın gelir- gider 860 eurodan fazlaysa olur gibi bir şey demişler

almanco

Mesaj gönderen almanco » Pzr May 02, 2021 6:05 pm

2500 brüt maaşla alması çok zor. Eline geçen net maaş 1500-2000 Euro arası olur oda bir kişinin geçinmesi için anca yeten bir para. Bir de çocukları varsa daha da zor. Ayrıca evin büyüklüğünün de yeterli olması gibi durumlarda var. Benim garantörüm birkaç günde aldı. Öncesinde arayıp randevu almak gerekiyor. O şekilde belgeleri hazırlayıp termine gitmesi lazım ama dediğim gibi o maaşla belgeyi alabilmesi çok zor