Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Burs

misafirliğe geliyoruz
lord5521

Almanyada Burs

Mesaj gönderen lord5521 » Cum Nis 30, 2021 6:43 pm

Merhaba, Ben italyada ve almanyadaki üniversitelerden master yapmak için kabul aldım. Fakat ikisi arasında kararsız kaldım. Burs ve vize işlemleri konusunda daha rahat olacağım ülkeyi seçmek istiyorum. Ortalamam biraz düşük 2.86. İtalyada burs almam kolay çünkü burs çıkarken ortalama önemsenmiyor. Ama almanya hakkında herhangi bir bilgim yok. Bu konuda beni aydınlatabilirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Almanyada Burs

Mesaj gönderen Alarech » Cum Nis 30, 2021 6:56 pm

lord5521 yazdı: Cum Nis 30, 2021 6:43 pm Merhaba, Ben italyada ve almanyadaki üniversitelerden master yapmak için kabul aldım. Fakat ikisi arasında kararsız kaldım. Burs ve vize işlemleri konusunda daha rahat olacağım ülkeyi seçmek istiyorum. Ortalamam biraz düşük 2.86. İtalyada burs almam kolay çünkü burs çıkarken ortalama önemsenmiyor. Ama almanya hakkında herhangi bir bilgim yok. Bu konuda beni aydınlatabilirseniz sevinirim.
Almanya'da burs bulmanın epey zor olduğunu söyleyebilirim.Hele 2.86 ortalamaysa Türkiye'den verilen burslara bile kapı kapanıyor genellikle.İnternetten başvuru yapılan vs yerlere bakabilirsin fakat genelde bu tarihe kadar süresi dolmuş oluyor.

zzcck

Mesaj gönderen zzcck » Cmt May 01, 2021 12:24 am

Alarech yazdı: Cum Nis 30, 2021 6:56 pm Almanya'da burs bulmanın epey zor olduğunu söyleyebilirim.Hele 2.86 ortalamaysa Türkiye'den verilen burslara bile kapı kapanıyor genellikle.İnternetten başvuru yapılan vs yerlere bakabilirsin fakat genelde bu tarihe kadar süresi dolmuş oluyor.
merhaba, kaç ortalama ile şansımız olabilir ve devletin verdiği bir burs vardı almanyada her üniversitede verilen, 3.1 ortalamam var?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Cmt May 01, 2021 12:34 pm

zzcck yazdı: Cmt May 01, 2021 12:24 am merhaba, kaç ortalama ile şansımız olabilir ve devletin verdiği bir burs vardı almanyada her üniversitede verilen, 3.1 ortalamam var?
Bu sitenin sayfasındaki makalaler kısmındaki Almanya'da burs başlığına bakabilirsin.Kaç ortalama olduğunu tam olarak bilmiyorum fakat yüksek not ortalaması istiyorlar.Devletin Alman vatandaşlarına burs verdiğini biliyorum.Kyk bursu da var yurtdışı eğitimi gören öğrenciler için 220 euro falan.