Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master

Baden-Wurttemberg eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Gokhn

Master

Mesaj gönderen Gokhn » Cum Nis 16, 2021 7:41 pm

Merhaba bir sorum var eğer bu konuda bilginiz varsa cevaplarsaniz çok teşekkür ederim ben türkiyede fırat üniversitesi bilgisayar programciliğinı (örgün eğitim) bitirdim 2 yillik sonra anadolu üniversitesi yönetim bilişim sistemleri (açık öğretim ) 4 yıllık bitirdim ve konstanz üniversitesinin studienkolleg den bir sertifika tanıma belgesi aldım ve bu belgede baden württemberg eyaletinde hochschule üniversitelerinde bir almanca dil bilgisi yeterlilik belgesi ile okuyabileceğim yaziyor.  Türkiyede ÖsdA2 sinavina girdim konuşmadan geçtim yazılı sınavdan kaldım. Studienkolleg ile konuştuğumda benden bir dil belgesi istemediler. Sadece gerekli belgeleri gönderin yeter dediler Şimdi ben bu belge ile tekrardan üniversitelere başvuru mu yapayım şartlı kabul için yoksa bu belge vizede tek başina yeterlimi bana.

Belgenin üstünde göçmenlik makamlarına ve üniversitelere sunulmak için kullanılır yazıyor. .