Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya özel üniversite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nacho

Almanya özel üniversite

Mesaj gönderen nacho » Pzr Nis 11, 2021 2:31 pm

Arkadaşlar merhaba bir sorum olucak Almanyada ingilizce eğitim veren üniversiteler hakkında ne düşünüyorsunuz şuan okuyan varmı çokmu pahalıya denk geliyor ve avantajları neler acaba :)

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Almanya özel üniversite

Mesaj gönderen Alarech » Pzt Nis 12, 2021 9:41 pm

nacho yazdı: Pzr Nis 11, 2021 2:31 pm Arkadaşlar merhaba bir sorum olucak Almanyada ingilizce eğitim veren üniversiteler hakkında ne düşünüyorsunuz şuan okuyan varmı çokmu pahalıya denk geliyor ve avantajları neler acaba :)
Bana göre Almanya gibi bir yerde bu kadar imkan varken özel bir üniversite'de okumak çok saçma.Hele ki rahatça ödeyemeyeceksen.Ve bir avantajı da yok.İngilizce konusuna gelecek olursak bence ilerde Almanya'da bir şeyler yapma hedefin varsa Almanca okumanı kesinlikle öneririm.Almanca okuduğun taktirde bir yandan da İngilizce öğrenmek daha basit gelecektir.

nacho

Mesaj gönderen nacho » Pzt Nis 12, 2021 10:51 pm

yorumun için teşekkürler şu açıdan düşündüm ingilizcem şuan var ama almanyaya gidip almanca öğrenip almanca eğitim almak ingilizceden daha zor gibi geliyor 2.side özel üniversite kabul garantisi daha yüksek oluyor gibi bir diğeride bir okul buldum berlinde dönem başı 3690 euro bence ucuz hemde almancada öğreniyorsun zaten özel okullarda bir nevi

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzt Nis 12, 2021 10:57 pm

nacho yazdı: Pzt Nis 12, 2021 10:51 pm yorumun için teşekkürler şu açıdan düşündüm ingilizcem şuan var ama almanyaya gidip almanca öğrenip almanca eğitim almak ingilizceden daha zor gibi geliyor 2.side özel üniversite kabul garantisi daha yüksek oluyor gibi bir diğeride bir okul buldum berlinde dönem başı 3690 euro bence ucuz hemde almancada öğreniyorsun zaten özel okullarda bir nevi
Türkiye'de belli bir seviyeye gelip Almanya'da devlet üniversitesi'nde şartlı kabul alarak orada da üniversite bünyesinde ya da anlaşmalı olduğu yerde hazırlık eğitimi alabilirsin.Özel üniversite'de 8000 euro (70.000 tl senelik eksta) geliyor.Devlet üniversitesinde vereceğin para dönemlik 300-350 euro falan olacak.Ve kabul kısmına gelirsen genel olarak Almanya'da kabul almak basit sayılır fakat okuması asıl iştir.Ona göre mesela özel yerine fachhochschule seçeneklerin vs de var.Bu arada meslek liseli sorularını vs okudum açık liseden belli kabul eden yerler var fakat meslek lisesi mezunuysan studienkolleg yapmak zorundasın.

nacho

Mesaj gönderen nacho » Pzt Nis 12, 2021 11:19 pm

Yorumların için teşekkür ederim 1evet onuda düşünüyorum ama berlinde bana uygun ve güzel okulda buldum aslında seneliği 3690 euro yapıyor fiyati iyi bana göre eğitimide kaliteliymiş zaten çalışıcağım içinde orada 2.devlet üniversitelerinide istiyorum tabiki ama şuan kafam cok karışık araştırıyorum sadece 3.evet dediğin mevzuyu biliyorum cokta araştırdım hatta danışmanlık bile bakıyorum kimisi gerekli değil diyor neyse o mevzuyu açmıyalım şimdi forumu hep o mevzudan doldurduk :D sanırsam özel üniversitelerde meslek lisene bakmıyorlarmış bide o yüzdende araştırma sebeplerim arasında şuanlık bilmiyorum kafam karışık