Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

B1 TELC HAKKINDA

Sadece Almanya-Turkiye ile ilgili haberlere yer verilecektir.
ebru.ebru.14

Re: B1 TELC HAKKINDA

Mesaj gönderen ebru.ebru.14 » Prş Eyl 01, 2022 2:48 pm

herkese merhaba eylül ayında telc B1 sınavına girecek olan biri var mı aramızda ?

AliYeşil

Mesaj gönderen AliYeşil » Pzt Eyl 12, 2022 9:41 pm

10 eylülde girdim, kelime bilgisiyle Lesen yapılır metin zor ama sorular kolaydı, ilanlar ve baustein çok zor değildi.. hören evde denemelerde çok iyiydim ama sınvada hoparlör stres derken zor geldi... mektupta arkadaş bizi ferienhaus a çağırıyo 1-neden oraya gitmek istiyosun
2-ne ile gideceksin
3-kimi götüreceksin
4-orada ne yapmak istiyosun

konuşma teil 2 de tatilinde gezmeyi seven bi adamla daha çok evde takılmayo seven bi kadınjn fikirleri vardı onu anlatıp fikrimizi savunduk iyiydi zor değildi

teil 3 te anlamadık konuyu "der Tag Öffnen sprachschule "diye bişe organize edecez wann? Werbung? vortrag? führung im haus? maddeleri vardı.. klasik arkadaş ziyareti ya da buluşmadan farklıydı yani

bilge21

Mesaj gönderen bilge21 » Prş Eki 06, 2022 1:53 am

Ekimin 26sında sınava izmirde girecek varsa anlaşıp konuşma partneri olabiliriz

Zervis

Mesaj gönderen Zervis » Pzt Eki 10, 2022 10:03 pm

Acaba 23 Kasım'da Ümraniye'de deutschmitspring kurumunda b1 sınavına girecek var mı?

burak3558

Mesaj gönderen burak3558 » Pzr Eki 30, 2022 5:24 pm

bilge21 yazdı: Prş Eki 06, 2022 1:53 am Ekimin 26sında sınava izmirde girecek varsa anlaşıp konuşma partneri olabiliriz
Sınavınız nasıl geçti ? Partner bulamadınız sanırım, ben de şimdi gördüm maalesef.İzmirde 6 kasımda Sınava gireceğim.Müsait olan biriyle bilgi paylaşımı yapabiliriz.

bestek

Mesaj gönderen bestek » Cum Oca 06, 2023 2:53 pm

Merhaba herkese,
TELC sinavina calismaya yonelik cok degerli bilgiler paylasilmis bu baslik altinda, fakat benzerini Goethe Zertifikat B1 icin bulamadim forumda. Iki sinavi da tecrube etmis olan var mi? Farkliliklar ya da benzerlikler nedir, Goethe icin cok online deneme bulamiyorum TELC denemelerini cozsem seviye ya da structure olarak yaniltici/yardimci olur mu?

Sinavima cok az kaldi, hören ve lesen icin yeterli oldugumu dusunuyorum ama schreiben ve sprechen beni cok geriyor, sinava calismaya yonelik her turlu oneri ve ipucuna acigim. Tesekkur ediyorum simdiden.

Rabiadeniz

Mesaj gönderen Rabiadeniz » Cmt Oca 07, 2023 11:55 pm

Fender22 yazdı: Pzt Nis 11, 2022 8:10 am 15 denemeleri indirebileceğin linki bırakıyorum dostum şöyle :

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
FENDER SANA NASIL ULAŞABİLİRİM

estheban

Mesaj gönderen estheban » Pzr Mar 19, 2023 8:23 pm

Merhabalar 2 gün sonra telc B1 sınavım var ve bir şeyi merak ediyorum. Ben Ankaradaki sınav merkezinde girdim konuşmadan geçtim yazılıdan tekrar gireceğim. İstanbulda giren 2 arkadaşım kendilerine 2 sınavda da aynı soruların sorulduğunu söyledi. Acaba bunun sebebi nedir? Eğer öyle ise e mail biraz aklımda ona göre yazabilirim. Cevap verirseniz sevinirim.

Pascal

Mesaj gönderen Pascal » Sal Eyl 19, 2023 8:38 pm

AliYeşil yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 9:41 pm 10 eylülde girdim, kelime bilgisiyle Lesen yapılır metin zor ama sorular kolaydı, ilanlar ve baustein çok zor değildi.. hören evde denemelerde çok iyiydim ama sınvada hoparlör stres derken zor geldi... mektupta arkadaş bizi ferienhaus a çağırıyo 1-neden oraya gitmek istiyosun
2-ne ile gideceksin
3-kimi götüreceksin
4-orada ne yapmak istiyosun

konuşma teil 2 de tatilinde gezmeyi seven bi adamla daha çok evde takılmayo seven bi kadınjn fikirleri vardı onu anlatıp fikrimizi savunduk iyiydi zor değildi

teil 3 te anlamadık konuyu "der Tag Öffnen sprachschule "diye bişe organize edecez wann? Werbung? vortrag? führung im haus? maddeleri vardı.. klasik arkadaş ziyareti ya da buluşmadan farklıydı yani
Hocam sınava hangi nerde girdiniz acaba?

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Sal Eyl 26, 2023 12:37 pm

Arkadaşlar deutschmitspring İstanbul telc sonuçlarını kaç günde açıklıyor?

ebrukocabekir

Mesaj gönderen ebrukocabekir » Pzr Ara 10, 2023 5:46 pm

Merhaba, ben de b2 sınavına hazırlık sürecine henüz girdim ve tahmin edersiniz ki materyal ihtiyacım var, fakat drive linkleri muhtemelen 2 yıllık olduğu için hata veriyor. Acaba elinizde hala bulunuyorsa tekrardan paylaşma imkanınız var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

gutesgewissen yazdı: Pzr Haz 27, 2021 1:10 pm Fender hocam, tebrik ediyorum seni. Umarım emeğinin karşılığını alırsın. Gerçekten gönülden istiyorum bunu.

1. TELEGRAM

B2 için verebileceğim ilk tavsiye, Telegram'dan birkaç gruba katılman olacak :

1. https://t.me/joinchat/LRd-oxYpruDMyslzNQna0Q

2. B2( Telc)’ye hazırlanıyorum

3. @AlmancaOgrenmekZorDegil

4. @Deutschbucherpdf

Bu dört grup özellikle materyal çeşitliliği konusunda çok işine yarayacaktır.

2. YOUTUBE

Bu kanallardan gerçekten verim aldığım için paylaşıyorum :

1. https://www.youtube.com/channel/UCmPeUJ ... xMw4iUbf4Q

2. https://www.youtube.com/channel/UCCAI6j ... 2-jaLPqLUQ

3. https://www.youtube.com/channel/UCeVQK7 ... jY0NYqmX-Q

3. B2 DRIVE DOSYASI

Örnek Sınavlar, Mit Erfolg Pdfleri, Konuşma ve Yazma bölümlerine ilişkin kendi yararlandığım materyalleri bir drive dosyasında topladım. Bunlara ek olarak sınava çalışırken hazırladığım Word dosyaları da var. Bunlar gerçekten çok işine yarayacaktır :

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Dosyanın içinde bulunan ana başlıklar : B2 Genel Materyaller, Telc B2 Modelltest, Telc B2 Mündlich ve Telc B2 Schritflich. Eğer bunlardan göremediklerin varsa bana bildir, tekrardan link paylaşırım.

Şimdilik verebileceğim tavsiyeler ve bulunabileceğim yardımlar bunlardı. Wenn was ist, du kannst mit mir jederzeit sprechen

Oooooooo

Mesaj gönderen Oooooooo » Pzr Oca 28, 2024 3:43 pm

gutesgewissen yazdı: Cum Haz 04, 2021 6:54 pm Merhabalar. Evet Telc B1 sınavında Mündlich bölümünde karşımıza bir E-mail çıkar. Bu, bize arkadaşımız tarafından yazılmış bir maildir ve cevap vermemiz gerekir. Nereden bildiğimi sormuşsunuz. Bu bir sınav formatıdır. Yani ben de bu bilgiyle sınava girdim.

Hep bir arkadaşımız mı e mail atmış oluyor ona göre resmi cevap ezberlemiyecegim

denizli20

Mesaj gönderen denizli20 » Prş Şub 29, 2024 8:36 pm

Arkadaslar 6 Nisan 2024te Izmirde B1 Telc Sinavina giricegim sprechen kismi icin biraz korkuyorum aslinda esim ile beraber girecegiz sinava bikac sorum olacak sinava giren ve cikmis arkadaslar yazarlarsa sevinirim:
1-) sinavda kendimizi tanitirken sadece eslestigimiz kisiyle soru cevap seklide mi ilerliyoruz yoksa hocalarda bize devamli sorular soruyor mu?
2-) Sprechen hazirlik kisminda 20 dk suremiz var ama bu sirada partnerimiz ile konusmak yasak demis bazi arkadaslar iyi de Teil 3 Etwas Planen bolumunde de mi partner ile konusmadan hazirlaniyoruz o bolum konusmadan bir konu hakkinda nasil hazirlanagiz ki?
3-) Hocalar sinavda cok mudehale ediyorlar mi?
4-) Hazirlik surecegin verdikleri bos a4de yazdigimiz seyleri sinavda bakarakta konusabiliyormuyuz?

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Prş Şub 29, 2024 9:03 pm

denizli20 yazdı: Prş Şub 29, 2024 8:36 pm Arkadaslar 6 Nisan 2024te Izmirde B1 Telc Sinavina giricegim sprechen kismi icin biraz korkuyorum aslinda esim ile beraber girecegiz sinava bikac sorum olacak sinava giren ve cikmis arkadaslar yazarlarsa sevinirim:
1-) sinavda kendimizi tanitirken sadece eslestigimiz kisiyle soru cevap seklide mi ilerliyoruz yoksa hocalarda bize devamli sorular soruyor mu?
2-) Sprechen hazirlik kisminda 20 dk suremiz var ama bu sirada partnerimiz ile konusmak yasak demis bazi arkadaslar iyi de Teil 3 Etwas Planen bolumunde de mi partner ile konusmadan hazirlaniyoruz o bolum konusmadan bir konu hakkinda nasil hazirlanagiz ki?
3-) Hocalar sinavda cok mudehale ediyorlar mi?
4-) Hazirlik surecegin verdikleri bos a4de yazdigimiz seyleri sinavda bakarakta konusabiliyormuyuz?
1- hayır sormuyorlar eğer konumanız akıcı ise h müdahale etmiyorlar.
2- amaç Almanca bilginizi ölçmek, sizin önceden ezberleyeceğiniz şeyleri duymak değil. Zaten 20 dakikalık süreçte planlaman gereken konuyu veriyor sana, oma hazırlık yapacaksın
3- 1 soru ile aynı. Eğer kesilme olmaz ise bir kişi mesela hiç konuşmaz sürekli bir kişi konuşursa müdahale ediyorlar.
4- kağıttan yardım alabiliyorsun ama eğer direkt olarak okursan yazdıklarını müdahale ederler ve konuşmanı isterler.

denizli20

Mesaj gönderen denizli20 » Pzt Mar 04, 2024 3:49 am

Cok tesekkur ederim son bir sey eklemek istiyorum bu 20 dk hazirlik suresince partnerimiz ile hic mi iletisim kurmuyoruz Planen Etwas bolumu de buna dahil mi ?

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Pzt Mar 04, 2024 8:51 am

denizli20 yazdı: Pzt Mar 04, 2024 3:49 am Cok tesekkur ederim son bir sey eklemek istiyorum bu 20 dk hazirlik suresince partnerimiz ile hic mi iletisim kurmuyoruz Planen Etwas bolumu de buna dahil mi ?
Hayır hiç iletişim kurmuyorsun. Yanınızda zaten gözetmen olucak.

denizli20

Mesaj gönderen denizli20 » Pzt Mar 04, 2024 11:45 am

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Peki şuan da Schreiben mail kisminda bazi arkadaslar artik sadece yazilan bir maile cevap veriyor gibi bazi seyler okudum cidden artik sinavda sadece yazilan bir maile mi cevap veriyoruz bir bilginiz var mi?

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Pzt Mar 04, 2024 11:48 am

denizli20 yazdı: Pzt Mar 04, 2024 11:45 am Tamamdır hocam çok teşekkür ederim. Peki şuan da Schreiben mail kisminda bazi arkadaslar artik sadece yazilan bir maile cevap veriyor gibi bazi seyler okudum cidden artik sinavda sadece yazilan bir maile mi cevap veriyoruz bir bilginiz var mi?
Evet

sgunn

Mesaj gönderen sgunn » Pzt Mar 04, 2024 3:44 pm

Merhaba, Telc B1 sınavında schreiben bölümündeki kelime sayısı hakkında bilgisi olan mı?
İstanbul 44F
Başvuru: 04.10.2023
Atama tarihi:08.04.2024
Görüşme tarihi:29.04.2024

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Sal Mar 05, 2024 12:23 am

sgunn yazdı: Pzt Mar 04, 2024 3:44 pm Merhaba, Telc B1 sınavında schreiben bölümündeki kelime sayısı hakkında bilgisi olan mı?
Sanırım 150 kelimeydi, siz yine de internetten bakın