Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da LLM

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
minevra

Almanya'da LLM

Mesaj gönderen minevra » Cmt Mar 27, 2021 2:48 pm

1 sene sonra Almanya'da LLM yapmak istiyorum. Guide llm'den biraz araştırma yaptım. Genelde çok pahalı geldi. Dil olarak Almanca mı yoksa İngilizce mi daha önemli? Ücretsiz bir şekilde LLM yapmak istiyorum veya en fazla 1000E ödeyebilirim . İngilizce proğramlar genelde pahalı. Almanca proğramlar daha uygun gibi geldi. Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

ebodur

Re: Almanya'da LLM

Mesaj gönderen ebodur » Pzr Mar 28, 2021 3:04 pm

ben bu sene bonn marburg erfuhrt ve regensburg llm için başvuru yaptım. ücretsizler, almancalar, ortalamaya çok bakmıyorlar sanırım benim 2,52ydi ve bonn ile marburg kabul verdi ayrıca şartlı kabul veriyorlar. deutches recht olarak geçiyor yani muhtemelen baktığınız ingilizce bölümler gibi bir alanda uzmanlık gibi değil. işleyişi başlangıçta alman hukukuna giriş sonrasında seçmeli ders olarak medeni hukuk, kamu hukuku ya da ceza hukukundan biri seçilerek bunun üzerinden gidiliyor. ben gürkan bey ile birlikte başvuru yaptım ve çok yardımcı oldu

deniz203

Mesaj gönderen deniz203 » Prş Eki 20, 2022 1:49 am

ebodur yazdı: Pzr Mar 28, 2021 3:04 pm ben bu sene bonn marburg erfuhrt ve regensburg llm için başvuru yaptım. ücretsizler, almancalar, ortalamaya çok bakmıyorlar sanırım benim 2,52ydi ve bonn ile marburg kabul verdi ayrıca şartlı kabul veriyorlar. deutches recht olarak geçiyor yani muhtemelen baktığınız ingilizce bölümler gibi bir alanda uzmanlık gibi değil. işleyişi başlangıçta alman hukukuna giriş sonrasında seçmeli ders olarak medeni hukuk, kamu hukuku ya da ceza hukukundan biri seçilerek bunun üzerinden gidiliyor. ben gürkan bey ile birlikte başvuru yaptım ve çok yardımcı oldu
merhaba bonn un şartlı kabul verdiği yazmıyordu sitesinde. siz a2 ile mi b1 ile mi şartlı kabul aldınız? okulun kendi dil kursu b1 den itibaren eğitim veriyor çünkü

Grau01

Mesaj gönderen Grau01 » Cmt May 25, 2024 12:19 pm

Merhaba, Marburgda hukuk yüksek lisansı şartlı kabul için dil belgesi olarak ne sundunuz?

Grau01

Mesaj gönderen Grau01 » Cmt May 25, 2024 2:29 pm

ebodur yazdı: Pzr Mar 28, 2021 3:04 pm ben bu sene bonn marburg erfuhrt ve regensburg llm için başvuru yaptım. ücretsizler, almancalar, ortalamaya çok bakmıyorlar sanırım benim 2,52ydi ve bonn ile marburg kabul verdi ayrıca şartlı kabul veriyorlar. deutches recht olarak geçiyor yani muhtemelen baktığınız ingilizce bölümler gibi bir alanda uzmanlık gibi değil. işleyişi başlangıçta alman hukukuna giriş sonrasında seçmeli ders olarak medeni hukuk, kamu hukuku ya da ceza hukukundan biri seçilerek bunun üzerinden gidiliyor. ben gürkan bey ile birlikte başvuru yaptım ve çok yardımcı oldu
Başvuruda size yardımcı olan Gürkan Bey eğitim danışmanı mıydı?