Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Idata ücreti

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Serhat2112

Idata ücreti

Mesaj gönderen Serhat2112 » Prş Mar 25, 2021 12:08 pm

Merhaba Arkadaşlar 4gün önce idata(şartlı kabul lisans) için başvurdum ve benden 71 tl aldılar ,bazı yerlerde konsolosluğa vize görüşme randevusünün ücretsiz olduğu yazıyor .Lisans için başvuran arkadaşlar herhangi bir ücret ödediniz mı?

Kullanıcı avatarı
Orangensaft

Re: Idata ücreti

Mesaj gönderen Orangensaft » Prş Mar 25, 2021 1:49 pm

Merhaba, evet IDATA ücret alıyor. Ben de ödemiştim.

Bahsettiğiniz 'bazı yerler'in neresi olduğunu belirtebilir misiniz? Hiç duymadım. Belki başka bir durumdan bahsediliyordur

Serhat2112

Mesaj gönderen Serhat2112 » Prş Mar 25, 2021 5:11 pm

Orangensaft yazdı: Prş Mar 25, 2021 1:49 pm Merhaba, evet IDATA ücret alıyor. Ben de ödemiştim.

Bahsettiğiniz 'bazı yerler'in neresi olduğunu belirtebilir misiniz? Hiç duymadım. Belki başka bir durumdan bahsediliyordur
Bu forumda okuduğum kadarıyla ,bazi arkadaşlar sadece 75 euro veriyoruz yazmıştı, ama ben sıra alırken 71 tl ödedim.

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Prş Mar 25, 2021 5:46 pm

~70 TL'yi randevu almak için ödemek zorundasınız. Randevunuz idataya atanırsa idata'ya ödeyeceğiniz komisyondan 70 TL'yi düşüyorlar aradaki farkı ve + 75 € vize ücretini ödüyorsunuz. Randevunuz konsolosluğa atanırsa konsoloslukta sadece vize ücretini ödüyorsunuz. Neye göre idataya ya da konsolosluğa atanıyor emin değilim ama sanırım çoğunlukla direk kabulleri idataya atıyorlar

Serhat2112

Mesaj gönderen Serhat2112 » Prş Mar 25, 2021 7:15 pm

Nkoksalan yazdı: Prş Mar 25, 2021 5:46 pm ~70 TL'yi randevu almak için ödemek zorundasınız. Randevunuz idataya atanırsa idata'ya ödeyeceğiniz komisyondan 70 TL'yi düşüyorlar aradaki farkı ve + 75 € vize ücretini ödüyorsunuz. Randevunuz konsolosluğa atanırsa konsoloslukta sadece vize ücretini ödüyorsunuz. Neye göre idataya ya da konsolosluğa atanıyor emin değilim ama sanırım çoğunlukla direk kabulleri idataya atıyorlar
Anladım,Teşekkürler

Staj+

Mesaj gönderen Staj+ » Prş Mar 25, 2021 11:11 pm

Eğer öğrenciyseniz 75 euro vize ücretini ödemiyorsunuz diye biliyorum. Geçen yıl arkadaşım idata ofisinden başvuru yaptı ve idata vize ücretini euro olarak elden aldı. Bu yıl idata benim randevumu direk konsolosluğa atadı, konsoloslukta vize ücreti ödemedim hatta 0 euro ödeme yaptığıma dair belge verdiler. Ama idata ofisten yaparsanız alabilirler, bence idata cebe indiriyor o parayı. Başvurunuzda ısrarla belirtin durumu, ille vereceksiniz derlerse ödediğinize dair imzalı belge alıp şikayette bulunun. (Bu arada ikimiz de erasmus stajı için başvurduk)