Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da İşletme lisansı matematik düzeyi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
itsallgoodman

Almanya'da İşletme lisansı matematik düzeyi

Mesaj gönderen itsallgoodman » Sal Mar 23, 2021 5:13 pm

Arkadaşlar merhaba, Almanya'da işletme lisansı yapmayı planlıyordum ancak matematiğime güvenmiyorum. Sizce işletme lisansını Türkiye'de ortalama bir ünide yapıp Almanya'da master yapmak daha mantıklı bir yol mu?

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Re: Almanya'da İşletme lisansı matematik düzeyi

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Sal Mar 23, 2021 8:01 pm

Bence hevesini kırma çünkü bu riski almaya değer. Başarısızlıklarımızın, zekamızın el vermediğinden değil; kendimize duyduğumuz kuşkudan dolayı düşünüyorum. Zeka önemli ama burda söz konusu bölüm BWL. Naturwissenschaften, Mathematik, Informatik, Jura, Medizin gibi bölümleri okuyanlar ya da okumayı düşünenler BWL'in zorluğundan bahsettiğimizde dalga geçiyorlar. Yani hiç yapamayacağını düşündüğün kadar zor olan bir bölüm değil BWL. Yapamassam edemessem diye düşünüp kendimizi engelliyoruz ve fırsatları tepiyoruz. Ben de matematiğime hiç güvenmiyordum ancak pandemiden dolayı geçen sene gidemediğim için(almanyaya) bu geçen sürede bir özel hoca tuttum ve matematiğe yüklendim. Hangi konulara çalışmam gerektiğini Mathe Themen im BWL Studium diye aratarak doğru olarak saptamaya çalıştım boşa çalıştığım konular olmasın diye. Lineare Algebra, Stochastik, Analysis oder Kurvendiskussion gibi konular var. Fonksiyonlar logaritma limit türev integral matrisler vektörler bu konulara ve birkaç tanesine daha çalıştım hala da çalışıyorum yani günlerim almanca ve matematik çalışmakla geçiyor. Orda geriye kalan dil eğitimimi bitirip üniye başlayana kadar hatta Studium süresince de bu ikisine çalışmaya devam edeceğim, etmek zorundayım.

Eski açtığım başlıklara bakarsan benim de senin veya daha birçokları gibi matematikten kaçmaya çalıştığımı görürsün. Üni sınavımı 2019da verdim ben(mezuna kalmadım) ve şu anki halime göre kıyaslarsak o zamanki matematik seviyem 0'dı eminim senden daha kötüydü. Sorumluluklardan kaçarak yaşamak o sorumluluğu üstlenip yerine getirmekten daha zor özellikle uzun vadede. O yüzden bu konuda bakış açımı değiştirdim aslında değiştirdiğim tek şey daha çok çalışkan olup daha az tembel olmak. Elinden gelenin en iyisini yap, dene dedim kendime ve düşündüm ki buna rağmen yine başarısız olursam -başarısızlık kıstasım üniden atılıp türkiyeye geri dönmek- sandığımın aksine kazanacağım şeyler kaybetçeklerimden hala daha değerli. Edindiğim tecrübeler ve kabiliyetler ilerde yine kullanılabilir durumda olucak. Tabi bu benim için geçerli yani benim hayatta belirlediğim rotaya göre sorun yok. Başkaları için o zamanı ve parayı kaybetmek büyük bir zarar olabilir, planlarına uymayabilir. Sen de benimle genel olarak aynı durumda olduğunu düşünüyosan korkunun üstüne gitmeyi dene. Her yokuşun bir inişi vardır.
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

nacho

Re: Almanya'da İşletme lisansı matematik düzeyi

Mesaj gönderen nacho » Sal Mar 23, 2021 8:43 pm

almanyada işletme bölümü için matematik çok gereklimiki