Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

36F- Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu Vizesi için 2 Soru

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
electronics.ege

36F- Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu Vizesi için 2 Soru

Mesaj gönderen electronics.ege » Pzt Mar 22, 2021 10:09 am

Merhaba arkadaşlar.

Vize türüm 36f-Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu dur. İçindekilere baktığım zaman anlamadığım 2 madde ortaya çıkıyor. Birincisi "Almanya'da öğrenci sağlık sigortasının başlayacağı tarihe kadar geçerli sağlık sigortası". Benim AT11 belgem yok ve 30 yaş üzeiriyim. Burada kastedilen seyahat sigortası mıdır yoksa privat sigorta mıdır? Bu konu hakkında net bir şey göremedim forumda. Benim için şöyle bir durum var. Privat yaptırırsam sonra gezetslich e geçemiyorum. O yüzden ilk etapta privat yaptırmaktan çekiniyorum. Sigorta denilince ne anlamam gerekiyor burda? Mavista ya da üninin önerdiği bir kurumdan senelik privat mı yaptırmam gerekiyor? Yoksa 6 aylık seyahat sigortası yap, 6 ay sonra gelir burda istediğin sigortaya geçersin mi diyorsunuz?

Diğer sorum ise vizede yer alan şu cümleler: "Ayrıca aşağıdaki belgelerin orijinalini ve iki adet fotokopisini yanınızda getiriniz. Türkçe olan belgelerin Almanca tercümeleri de gerekmektedir". Benim diyelim 1 adet orjinal türkçe diplomam var. Bunun 2 fotokopisini çekiyorum önce. Bir de bu fotokopilerin 2 şer tane çevirisini mi götürüyorum yoksa 1 tane çevirisini mi götürüyorum. Bu cümleyi tam anlayamıyorum. Bir örnekle anlatabilir misiniz?

Teşekkürler.

electronics.ege

Re: 36F- Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu Vizesi için 2 Soru

Mesaj gönderen electronics.ege » Pzt Mar 22, 2021 12:37 pm

I-data yı aradım. Şu kısmı anlamadım dedim. Önce şöyle dedi: "mesela sizin okulunuz 15 haziranda başlıyor. Siz oraya 1 Haziranda gideceksiniz. 15 Hazirana kadar çok kısa bir seyahat sigortası yeterli". Ben dil okuluna gideceğim. 6 ay sonra öğrenci olarak kaydolacağım. 6 aylık seyahat sigortası yapsam? "6 aylık sigortalı olmanız lazım o zaman" dedi. 6 aylık seyahat sigortası mı? "ıı ııı ııı?? şöyle ııı, okulunuz başlayana kadar sigortalı olmanız lazım" dedi.

Seyahat sigortası ile privat sigorta arasında ne gibi farklar var, konsolosluk seyahat sigortasını kaç güne kadar kabul ediyor anlamadım.
I-data çağrı merkezi: 0 850 460 8493

blntfrt

Mesaj gönderen blntfrt » Pzt Mar 22, 2021 2:59 pm

Hocam öncelikle 1.sorunuz için şunu söyleyebilirim ben 6 aylık sigorta yaptırdım bankadan isterseniz 1 senelik yaptırırsınız yurt dışı sağlık ve seyehat sigortası olarak geçiyor ama orada ki işlemleri henüz bende bilmiyorum.

2.sorunuz için 1 adet orjinal belgenizin 2 adet almanca tercümesini alıyorsunuz yani elinizde toplam 3 belge olacak 2 si almanca 1 i orjinal. Eğer ingilizce belge varsa gerek yok tercümeye sadece orjinali ve fotokopisi olacak.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Pzt Mar 22, 2021 4:31 pm

blntfrt yazdı: Pzt Mar 22, 2021 2:59 pm Hocam öncelikle 1.sorunuz için şunu söyleyebilirim ben 6 aylık sigorta yaptırdım bankadan isterseniz 1 senelik yaptırırsınız yurt dışı sağlık ve seyehat sigortası olarak geçiyor ama orada ki işlemleri henüz bende bilmiyorum.

2.sorunuz için 1 adet orjinal belgenizin 2 adet almanca tercümesini alıyorsunuz yani elinizde toplam 3 belge olacak 2 si almanca 1 i orjinal. Eğer ingilizce belge varsa gerek yok tercümeye sadece orjinali ve fotokopisi olacak.
Yanıt verdiğiniz için teşekkürler. Şu seyahat sigortası olayını çözmek üzereyim. Net çözünce tekrar yazıcam ama şimdilik elimdeki bilgi şu şekilde: Maks 3 aylık seyahat sigortası alabiliyoruz. Vize ne zamana çıkarsa o andan seyahat sigortamızın son gününe kadar sigortalıyız. Mesela Ocak 1 de vizeye girdim. şubat mart ya da nisanda vizem gelebilir. Ben bu yüzden 1 şubat - 1 mayıs arası bir seyahat sigortası yaptırıyorum. Vize 1 nisanda gelirse ve hemen 2 nisanda uçağa atlarsan 1 mayısa kadar sigortalı oluyorsun. Almanya'da 1 Mayıstan sonra sigortan olmadığı sağlık sigorta yaptırman gerekiyor. O sigortayı Almanya'da yaptırıyorsun. Şimdilik bilgi bu yönde

themissal

Mesaj gönderen themissal » Pzt Mar 22, 2021 7:30 pm

electronics.ege yazdı: Pzt Mar 22, 2021 10:09 am Merhaba arkadaşlar.

Vize türüm 36f-Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu dur. İçindekilere baktığım zaman anlamadığım 2 madde ortaya çıkıyor. Birincisi "Almanya'da öğrenci sağlık sigortasının başlayacağı tarihe kadar geçerli sağlık sigortası". Benim AT11 belgem yok ve 30 yaş üzeiriyim. Burada kastedilen seyahat sigortası mıdır yoksa privat sigorta mıdır? Bu konu hakkında net bir şey göremedim forumda. Benim için şöyle bir durum var. Privat yaptırırsam sonra gezetslich e geçemiyorum. O yüzden ilk etapta privat yaptırmaktan çekiniyorum. Sigorta denilince ne anlamam gerekiyor burda? Mavista ya da üninin önerdiği bir kurumdan senelik privat mı yaptırmam gerekiyor? Yoksa 6 aylık seyahat sigortası yap, 6 ay sonra gelir burda istediğin sigortaya geçersin mi diyorsunuz?

Diğer sorum ise vizede yer alan şu cümleler: "Ayrıca aşağıdaki belgelerin orijinalini ve iki adet fotokopisini yanınızda getiriniz. Türkçe olan belgelerin Almanca tercümeleri de gerekmektedir". Benim diyelim 1 adet orjinal türkçe diplomam var. Bunun 2 fotokopisini çekiyorum önce. Bir de bu fotokopilerin 2 şer tane çevirisini mi götürüyorum yoksa 1 tane çevirisini mi götürüyorum. Bu cümleyi tam anlayamıyorum. Bir örnekle anlatabilir misiniz?

Teşekkürler.
Hocam öncelikle konunuz dışında sorduğum için özür dilerim. Hangi bölüm ve üniversite için kabul aldınız acaba? NC frei ya da NC mi bölümüz? Bir de Türkiye'deki eğitim durumunuz neydi acaba? Yani bağlantılı bir bölüm olup olmadığı ile ilgili sordum. Teşekkürer.

electronics.ege

Mesaj gönderen electronics.ege » Sal Mar 23, 2021 3:22 am

themissal yazdı: Pzt Mar 22, 2021 7:30 pm Hocam öncelikle konunuz dışında sorduğum için özür dilerim. Hangi bölüm ve üniversite için kabul aldınız acaba? NC frei ya da NC mi bölümüz? Bir de Türkiye'deki eğitim durumunuz neydi acaba? Yani bağlantılı bir bölüm olup olmadığı ile ilgili sordum. Teşekkürer.
Estağfrullah. Türkiye'de elektrik elektronik mühendisliği üzerine orda mekatronik master ı. Stuttgart Üniversitesi. Bağlantılı yani. Ben NC frei ne demek onu bilmiyorum. Başvururken ordaki yetkiliyi kuzen aradı konuştu, kadın kendi bölümüyle ilgili bölümlere başvursun yoksa kabul almaz demiş. 4 bölüme başvurdum 3 ü red geldi ders uyumsuzluğu nedeniyle. Bence "otonom sistemler master" ı veya "elektrotechnik und informationstechnik master" ından kabul gelmesi gerekirdi ama red geldi. Bölümler arası uyumsuzluğunun bu kadar problem olduğunu görmek şaşırttı beni aslında biraz.

Herakles27

Mesaj gönderen Herakles27 » Pzt Kas 29, 2021 8:03 pm

electronics.ege yazdı: Pzt Mar 22, 2021 4:31 pm Yanıt verdiğiniz için teşekkürler. Şu seyahat sigortası olayını çözmek üzereyim. Net çözünce tekrar yazıcam ama şimdilik elimdeki bilgi şu şekilde: Maks 3 aylık seyahat sigortası alabiliyoruz. Vize ne zamana çıkarsa o andan seyahat sigortamızın son gününe kadar sigortalıyız. Mesela Ocak 1 de vizeye girdim. şubat mart ya da nisanda vizem gelebilir. Ben bu yüzden 1 şubat - 1 mayıs arası bir seyahat sigortası yaptırıyorum. Vize 1 nisanda gelirse ve hemen 2 nisanda uçağa atlarsan 1 mayısa kadar sigortalı oluyorsun. Almanya'da 1 Mayıstan sonra sigortan olmadığı sağlık sigorta yaptırman gerekiyor. O sigortayı Almanya'da yaptırıyorsun. Şimdilik bilgi bu yönde
Dostum selam. Allahını seversen aydınlat beni. Master şartlı kabulüm var ve öncelikle dil kursuna gideceğim. Expatriodan bloke hesap+özel sağlık sigortası (dr.walter 37euro aylık)çözdüm. Bu sigorta seyahat sağlık sigortasını kapsamıyor. Ancak seyahat sağlık sigortası olayı kafamı çorba etti. Seyahat tarihinden itibaren birkaç gün yaptır zaten Almanya'da özel sağlık sigortan olacak diyen var, 3 aylık yaptır diyen var, 6 aylık yaptır diyen var, yaptırma zaten özel sağlık sigortan olacak almanya da diyen var, dil kursu süresince dr walter özel sağlık sigortasına girişme Türkiye'den 6 aylık seyahat sağlık yaptır geç diyen var, var oğlu var. Paramızın değerini biliyorsun, yerlerde. Bu da her şeyi 100 kere düşünmemize sebep oluyor. Şimdi ben NAPAM? NERELERE GİDEM? :?: :?: :?: