Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Massacres

Yüksek Lisans

Mesaj gönderen Massacres » Cum Mar 05, 2021 1:52 am

Arkadaşlar merhaba,
Kafama takıldı. DSH sınavını geçip dil koşulunu da sağladıktan sonra Master’a kabul edilmek için tekrar başvurduğumuzda okullar hangi kıstaslara bakıyor ortalama dışında? Bir de yüz yüze mülakat tüm okullar yapıyor mu kabul için? Bu Master kabul olayını anlayamadım. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Yüksek Lisans

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 05, 2021 10:37 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Massacres

Mesaj gönderen Massacres » Cum Mar 05, 2021 11:34 am

Physiker yazdı: Cum Mar 05, 2021 10:37 am https://www.youtube.com/watch?v=YuwzwJyQGnQ

Mülakat oldukca nadir.
Öncelikle çok teşekkür ederim. Bazı okullarda Elektrotechnik için yetenek testi bazıları içinde yüz yüze mülakat gördüm de ondan sorayım dedim. İkisinin de olmadığı üniversiteler var mı peki ? Varsa birkaç tane söyleyebilir misiniz ? Ya da ünilere teker teker bakmak koşullarını öğrenmek dışında sadece bu koşulu öğrenebileceğimiz bir yol var mı? Bu koşul var mı yok mu diye yani.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 05, 2021 6:51 pm

TU Darmstadt ve KIT disinda hic birinde yapilmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Massacres

Mesaj gönderen Massacres » Cmt Mar 06, 2021 1:20 am

Physiker yazdı: Cum Mar 05, 2021 6:51 pm TU Darmstadt ve KIT disinda hic birinde yapilmiyor.
Wuppertal’ın ön koşulları arasında bir kabul görüşmesinden bahsediyor. Wuppertal’da Elektrotechnik için bir yüz yüze mülakat veya yetenek sınavı yok mu yani?

Massacres

Mesaj gönderen Massacres » Cmt Mar 06, 2021 2:01 am

Physiker yazdı: Cum Mar 05, 2021 6:51 pm TU Darmstadt ve KIT disinda hic birinde yapilmiyor.
Tekrar okudum gerekirse görüşme yapabilir diyormuş. Anladığım kadarıyla sadece belgeleri alıp kontrol yapıyorlar. Dediğiniz gibi sizin de mülakat veya sınav zorunlu değil. Teşekkür ederim cevabınız için tekrar

Dnz025

Mesaj gönderen Dnz025 » Pzr Mar 07, 2021 7:57 pm

Benim bir sorum olacaktı; benim mezuniyetim yaz okuluna kalacağımdan dolayı 2 ay gecikecektir. Araştırdığım okulların çoğu mezuniyet diplomasından bahsetmiş. Mezuniyet olmadan başvuru yapıp olumlu sonuçlananız var mı acaba ya da bu konu ile ilgili bilginiz var mı?