Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Freie Universitaet Berlin - Berlin Hur Universit master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Tem 20, 2010 1:44 pm

bu universite de okuyan veya bilgisi olan arkadaslar;
1-)sitedeki makalede basvuru kabulu zor deniyor acaba bu zorluk neyden kaynaklaniyor transkrip vs.
2-)harc alinmiyor diye duydum ne kadar dogru?
3-)birde sartli kabul alinabiliniyor mu aliniyorsa hangi duzeyde almancayla?
cevap verebileceklere simdiden tesekurler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Tem 23, 2010 8:09 pm

cevap verebilecek kimse yok mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 23, 2010 10:37 pm

arkadasim sitedeki tanitimda butun sorularinin cevaplari var, berlin de harc parasi yok diye yazmis, tanitima inan =)

kabul zorlugu derken, basvurunun uni -assist uzerinden yapilmasi ve uninin basvurulari cok agirdan almasi herseyi didik didik incelemesi denmek istenmisti.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Tem 23, 2010 11:21 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
arkadasim sitedeki tanitimda butun sorularinin cevaplari var, berlin de harc parasi yok diye yazmis, tanitima inan =)

kabul zorlugu derken, basvurunun uni -assist uzerinden yapilmasi ve uninin basvurulari cok agirdan almasi herseyi didik didik incelemesi denmek istenmisti.[/quote]
ben orda okuyupta daha detayli bilgiler verebilecek kisilere seslenmistim yoksa ne haddimize szin gibi degerli insanlarin yazdiklari tanitim yazilarina inanmamak;)
didik didik ten kasit not ortalamasi ve mezun oldugun uni. mi acaba?

ela07

Mesaj gönderen ela07 » Cmt Tem 24, 2010 9:37 pm

arkadasim ben freie de okuyorum universite harci bu donem icin 210 euro yaklasik tam hatirlamiyorum ama buna harc demek dogru olmaz icinde biletin filan da var yani bilet yok istemiyorum diyorsan cok cuzi bir rakam oduyorsun:D.bunun disinda eger Turkiye de ki lise notlarin filan ve oss deki basarin fena degilse kabulde zorluk yasamiyorsun bir de ingilizce bilgin olmasi gerekiyor ama bu herhalde her bolum icin degil .sartli kabul bir arkadas yapmisti Turk tarihi bolumune nasil oluyor tam bilmiyorum ama b2 sertifikasi goethe ya da c1 istiyorlar sartli kabulun sonunda dsh sinavina girmen sart diye biliyorum eger sorun olursa sorabilirsin.kolay gelsin
:)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Tem 25, 2010 1:27 am

[quote]ela07 tarafindan yazilan metin:
arkadasim ben freie de okuyorum universite harci bu donem icin 210 euro yaklasik tam hatirlamiyorum ama buna harc demek dogru olmaz icinde biletin filan da var yani bilet yok istemiyorum diyorsan cok cuzi bir rakam oduyorsun:D.bunun disinda eger Turkiye de ki lise notlarin filan ve oss deki basarin fena degilse kabulde zorluk yasamiyorsun bir de ingilizce bilgin olmasi gerekiyor ama bu herhalde her bolum icin degil .sartli kabul bir arkadas yapmisti Turk tarihi bolumune nasil oluyor tam bilmiyorum ama b2 sertifikasi goethe ya da c1 istiyorlar sartli kabulun sonunda dsh sinavina girmen sart diye biliyorum eger sorun olursa sorabilirsin.kolay gelsin[/quote]
cok tesekurler ela
210 euro cok iyi yani bir bakima harc yok oluyor gerci artik harcida goze aldik ben kirikkale universitesinde okuyorum yani oss notum cok iyi degildi lise notlarim fena sayilmaz ama ingilizcem hic yok ekonomi iktisat gibi bolumlerde master dusunuyorum umarim ingilizce istemezler sitesine baktim ama bu konuda birseyler bulamadim siegen veya paderborndan sartli kabul alip dil kursuna gitmeyi sonra Berlin Hur Universitesi veya hamburg universitesine basvuru yapmayi dusunuyorum
hangi bolumler icin ingilizce istediklerini nerden ogrenebilirim sence
tekrar tesekurler

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Pzr Tem 25, 2010 2:06 pm

beyler master programlari konusunda gozlemledigim bir kac seyi soylemek istiyorum.hani siradan bir anadolu universitesinden mezuniyet,yabanci dilin olmamasi,okul ortalamasinin kotu olmasi gibi durumlarda kabul zorlugu yasanabilir.ki yasayan arkadaslarim oldu.ben marmara hukuktan mezunum.ortalamam iyi degil.heidelberg universitesinde master yapmis ve suanda orda memuriyet yapan bir abi bana kabul konusunda sorun yasayabilecegimi soylemisti bi ara.yani hani marmaradan mezunum dsh 3 de verdim beni kesin alacaklar diye havalara girme demisti.o yuzden master programlarinda cok yuksekten ucmayin.dunyanin bir cok yerinden zehir gibi cocuklar geliyor.almanlarin kendi cocuklari var bir de.kisitli bir master ogrencisi kadrosu icin rekabete gireceksin.
yabanci ogrenci olarak ingilizce veya fransizca gibi bir dili konusamayan tek yabanci ogrenci gurubu biz turklerden olusuyor genelde.cogumzun ingilizcesi de yok:)
umarim ne demek istedigimi az bucuk anlatabilmisimdir.master basvurularinizda bir turk universitesine ya da ortaasya turk cumhuriyeti universitelerine basvurmadiginizin farkinda olun.almanya egitim konusunda bir marka haliyle de master ve doktora programlarinda secici davraniyor.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Tem 25, 2010 5:29 pm

[quote]alp22 tarafindan yazilan metin:
beyler master programlari konusunda gozlemledigim bir kac seyi soylemek istiyorum.hani siradan bir anadolu universitesinden mezuniyet,yabanci dilin olmamasi,okul ortalamasinin kotu olmasi gibi durumlarda kabul zorlugu yasanabilir.ki yasayan arkadaslarim oldu.ben marmara hukuktan mezunum.ortalamam iyi degil.heidelberg universitesinde master yapmis ve suanda orda memuriyet yapan bir abi bana kabul konusunda sorun yasayabilecegimi soylemisti bi ara.yani hani marmaradan mezunum dsh 3 de verdim beni kesin alacaklar diye havalara girme demisti.o yuzden master programlarinda cok yuksekten ucmayin.dunyanin bir cok yerinden zehir gibi cocuklar geliyor.almanlarin kendi cocuklari var bir de.kisitli bir master ogrencisi kadrosu icin rekabete gireceksin.
yabanci ogrenci olarak ingilizce veya fransizca gibi bir dili konusamayan tek yabanci ogrenci gurubu biz turklerden olusuyor genelde.cogumzun ingilizcesi de yok:)
umarim ne demek istedigimi az bucuk anlatabilmisimdir.master basvurularinizda bir turk universitesine ya da ortaasya turk cumhuriyeti universitelerine basvurmadiginizin farkinda olun.almanya egitim konusunda bir marka haliyle de master ve doktora programlarinda secici davraniyor.[/quote]
anladim tesekurler
bu konuyu 1 aydir arastiriyorum arastirirken ilk merak ettigim sey mezun oldugun universite ve transkiripine ne kadar bakildigiydi bazi insanlar cogunlukla bakilmadigi ama basvurunun cok oldugu ender durumlarda universitene ve not ortalamana bakildidigini soyluyor bazi insanlarda(senin gibi:)) bu isin bu kadar kolay olmadigini soyluyor anliyacagin benim kafam cok karisik:)

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Pzr Tem 25, 2010 6:03 pm

tabi lisans okucaksan durum daha farkli olabilir,ama ben master basvurularinda gordugum ve duyduklarimi paylasayim dedim.ama isin su boyutuna da bak.hani basvurunu yap.basvuru insana birsey kaybettirmez.ya kabul etmezler nasil olsa diip bos kalmak da mantikli degil.ustune duseni yap.ins iyi bir netice alirsin.ayni korku benim icin de var.dsh yi vercem belki ondan sonra bi programa kabul etmicekler die. ben de tirsmiyor degilim.ama yapacak birsey yok sansimizi denices.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzr Tem 25, 2010 7:47 pm

[quote]alp22 tarafindan yazilan metin:
tabi lisans okucaksan durum daha farkli olabilir,ama ben master basvurularinda gordugum ve duyduklarimi paylasayim dedim.ama isin su boyutuna da bak.hani basvurunu yap.basvuru insana birsey kaybettirmez.ya kabul etmezler nasil olsa diip bos kalmak da mantikli degil.ustune duseni yap.ins iyi bir netice alirsin.ayni korku benim icin de var.dsh yi vercem belki ondan sonra bi programa kabul etmicekler die. ben de tirsmiyor degilim.ama yapacak birsey yok sansimizi denices.[/quote]
tabi basvuruyu kesin yaparim ama beni asil tedirgin eden bu sene kpss ye calisacaktim ama bu is aklimna girince almanca calismaya basladim neyse artik okulu bitirip basvurularimizi yapinca anliyacaz

elzant

Mesaj gönderen elzant » Pzr Ağu 22, 2010 5:08 pm

merhaba ela7,,,ben turkiyede ingilizce egitim veren bir universiteden mezun oldum...Almanyada ingilizce master yapmak istiyorum...senin okudugun universitede Toeffl istemiyolar mi?..peki hangi seviyede ingilizce istiyolar..?...okudugum bolumde Egitimin yuzde yuz ingilizce olduguna dair belge alsam bu yeterli olur mu?...bide not ortalamam 2.46..kabulde zorluk yasar miyim?
burak

Onur

Mesaj gönderen Onur » Çrş Ağu 25, 2010 7:48 pm

Berlin\'deki okullara basvuracaksaniz ortalamanizin gercekten iyi olmasi gerekiyor.Lisans icin bir bilgim yok ama yuksek lisanstan bahsediyorum. Ben istanbul uni isletme mezunuyum. Harika referanslarim ve yuksek bir toefl puanim olmasina ragmen ortalamam 2.80 oldugu icin kabul alamiyorum. Hos biraz da sans meselesi.Gecen sene ayni okula mezun olmadan basvurmustum o zaman ortlamam 2.3 tu, bana yedeklerde en on siralarda oldugumu soyluyorlardi. Bu sene 2.80 ortalamayla sansimin olmadigini soylediler.

elzant

Mesaj gönderen elzant » Çrş Eyl 22, 2010 2:30 am

[quote]Onur tarafindan yazilan metin:
Berlin\'deki okullara basvuracaksaniz ortalamanizin gercekten iyi olmasi gerekiyor.Lisans icin bir bilgim yok ama yuksek lisanstan bahsediyorum. Ben istanbul uni isletme mezunuyum. Harika referanslarim ve yuksek bir toefl puanim olmasina ragmen ortalamam 2.80 oldugu icin kabul alamiyorum. Hos biraz da sans meselesi.Gecen sene ayni okula mezun olmadan basvurmustum o zaman ortlamam 2.3 tu, bana yedeklerde en on siralarda oldugumu soyluyorlardi. Bu sene 2.80 ortalamayla sansimin olmadigini soylediler

hadi yaaa...toeflina ve 2.8 e ragmen kabul etmediler mi?...yuh yaniii yaa..o zaman ben yavas yavas vazgecim almanyadan........su an bende toefl sinavina hazirlaniyorum....cok agir bi sinav...sinava girene kadar almanyadaki master hakkinda kafa yormak istemiyorum..cunku puan belli deil daha
burak

ilasder

Mesaj gönderen ilasder » Çrş Eyl 22, 2010 2:38 am

ya burasi sol universitesimi ? birde almanca yerine ingilizce mi istiyorlar yani:o

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Çrş Eyl 22, 2010 7:13 pm

[quote]ilasder tarafindan yazilan metin:
ya burasi sol universitesimi ? birde almanca yerine ingilizce mi istiyorlar yani:o[/quote]

heheh :)

sol universitesi falan degil ama, yanlis hatirlamiyosam simdiki humbolt universitesinden siyasi sebeplerle ayrilan sol goruslu kisilerce, amerikanin destegiyle kurulmus bi universite. ayrica berlin\'in en elit universitelerinden biri,

ama sol goruslu cok insan var, bazen eylem falan yapiyolar turkiyedeki gibi :)

egitim icin ingilizce sartli diye bi sey yok, bolumune gore degisiyo,

%100 almanca olan bolumlerde var %100ingilizce olanlar da,

bazi bolumlerde almancanin yaninda b2 seviyesinde ingilizce de isteniyo.
bazi bolumlerde de almancanin yaninda 2. bi dili iyi seviyede bilmenizi istiyolar.

ama dedigim gibi bu sart her bolumde ayni degil, her master programinin giris sartlari farkli.

mesela ben medya ve siyasal iletisim bolumune basvurmak istiyorum, almancanin yaninda b2duzeyinde de ingilizce istiyolar basvuru icin,ortalama sartli da yok ayrica,
o donemki basvuran kisilerin ortalamasina gore degerlendiriliyo adaylar,alt sinir yok ama bence de giris icin iyi bi ortalama gerekir.

universitenin internet sitesinde tum master programlari ve basvuru sartlari yaziyo, istedigin bolumu inceleyebilirsin.
uk

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Çrş Eyl 22, 2010 7:16 pm

arkadasim ben freie de okuyorum universite harci bu donem icin 210 euro yaklasik tam hatirlamiyorum ama buna harc demek dogru olmaz icinde biletin filan da var yani bilet yok istemiyorum diyorsan cok cuzi bir rakam oduyorsun:D.bunun disinda eger Turkiye de ki lise notlarin filan ve oss deki basarin fena degilse kabulde zorluk yasamiyorsun bir de ingilizce bilgin olmasi gerekiyor ama bu herhalde her bolum icin degil .sartli kabul bir arkadas yapmisti Turk tarihi bolumune nasil oluyor tam bilmiyorum ama b2 sertifikasi goethe ya da c1 istiyorlar sartli kabulun sonunda dsh sinavina girmen sart diye biliyorum eger sorun olursa sorabilirsin.kolay gelsin[/quote]

hangi bolumde okuyosun freie\'de?

ben de master\'i orda yapmak istiyorum.
uk

ela07

Mesaj gönderen ela07 » Çrş Eyl 22, 2010 7:26 pm

[quote]hasanakkus tarafindan yazilan metin:

hangi bolumde okuyosun freie\'de?

ben de master\'i orda yapmak istiyorum.[/quote]
eczacilikta okuyorum ama master hakkinda pek fikrim yok:(
:)

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Prş Oca 26, 2012 4:59 pm

ben master icin gorusmeye gittim dun. bolumler NC oldugu icin kabul edilmek cok zor. 300 basvuru arasindan 30 kabul aliniyor. ayrica gorustugum prof saolsun o kadar ukalaydi kii o sahte ... Sie bitte li cumleler 5 beden sahte duruyor suratinda. master dusunenler icin Humboldt\'u de denemelerini oneririm ohne NC bolumu cok fazla ve sartlari daha da kolay

hypatia

Mesaj gönderen hypatia » Cum Oca 27, 2012 12:20 am

Freie Universitesinde master yapmak istiyorsa bir insanda gercekten sabir olmali.Hatta bu bile yeterli olmayabilir bence.Bundan yaklasik 1 ay once B2 sertifikami alip direk Uni-assist e gitmistim.Daha hicbir belgeme bile bakmadan "biyolojiyi Turkiye\'de hangi dilde okudunuz?" diye sordular."Turkce ve ingilizce" dedim."O zaman sansiniz yok diyebiliriz, almanca filoloji bilginiz eksik" dediler.Soka girdim, utanmasam aglayacaktim.Yani resmen "Freie da okumak icin gelmisseniz bosuna gelmissiniz" dediler.Sonra dusununce..Aslinda Freie i da hic sevmemistim.Berlin\'e Almanya\'nin baskenti, en hareketli yeri dusuncesiyle gelmistim.Yaklasik 10 aydir Berlin\'deyim ve neredeyse nefret ediyorum.Bir kere burada kalacak yer bulmak cok zor.Suan bir alman bayanla, 1850 lerde yapilmis bir apartman dairesinde yasiyorum.Evin her odasinda ne ise yaradigini anlamadigim garip seyler var.Kapilar kapanmiyor, her sey dokuluyor, tepedeki lambanin olmasi gereken yerdeki kablolar curumus, bu yuzden kapinin yanindan bir lamba sarkiyor.Yani daha neler neler ve ben bu yer icin inanilmaz bir fiyat oduyorum ve daha ucuza bir yeri de nereden bulmak icin cok sansli olmalisiniz.Akrabalariniz falan olmali, tanidiklariniz.Ayrica buranin oyle bir yasli nufusu varki, hergun otobus duraginda abartisiz tek genc ben oluyorum ve yanimda en az 3 tane 70 yas ustu insan oluyor.Bunlarin Freie ile ne alakasi var diyeceksiniz belki, sonucta buraya okumaya geliyorsunuz anliyorum.Ama bunlar gercekten onemli.Cunku buraya geldiginizde mutlu hissedemiyorsunuz.Hele ki benim gibi kalkip Izmir\'den gelmisseniz, Bornova gibi bir cennette 4 yil okumussaniz eyvah eyvah.Freie in kampusune gittim, Allah sizi inandirsin bir kafe bulamadim.Sorduk arkadaslarla, oyle bir yer yokmus,bir mensa var dediler.Girdik menseya.Millet hep 1-2 kisi oturmus.Herkesin yuzunden dusen bin parca.Bir muhabbet yok.Sonra Ege universitesini dusundum.Her fakultenin bir kafesi olurdu ya.Millet oturacak yer bulamaz masalarin uzerine otururdu.Biz bir masada 20ye yakin kisi muhabbet eder birlikte gulerdik.Aksam olunca kucuk parka inerdik.Bir canli muzik dinlemeye rock bara giderdik.Buradaki genclere ver tekno muzigi baska birsey verme.Olene kadar tekno muzik dinlesinler zombi gibi.Sinemaya gidiyorum, herkes tek tek gelmis, oturmus.Guneyde okuyan arkadaslarimla konusuyorum.Biz cok mutluyuz ortam guzel, hayat guzel diyorlar, inanamiyorum.Simdi TestDAF\'i basarayim, direk Heidelberg, Stutgart taraflarindaki universiteleri yazacagim.Demek istedigim, Freie a cok odaklanan arkadaslar, olmazsa uzulmeyin.Emin olun bu buyuk bir hayirdir.Yol yakinken Berlin\'den uzak durun.

fullialein

Mesaj gönderen fullialein » Cum Oca 27, 2012 12:33 am

soylediklerine katiliyorum ama cafe meselesi haric. universitenin bulundugu Nahlemdorf bolgesi kucuk bir sehir gibi her turlu cafe bulabilirsin. yok illa bina icinde istiyorum diyorsan da mensayla idare edeceksin ki ana binadaki mensa bence herkesi mutlu edebilecek alternatife sahip, cafe, pastane, fast-food, sulu yemek vs ne ararsan var. ayrica bu gunesin ugramadigi sehiri asla Izmir ile kiyaslayamam tabi ama hal boyle olunca da oyle sere serpe bahcede oturulmuyor. bu nedenle de binanin ici cok guzel duzenlenmis yerler tamamen hali kapli ve strasse\'lere bolunmus. ben carsamba gunu gittigimde yerlerde oturan insan doluydu mensada oturacak yer bulamadim!
SENIN PEMBEN ,BENIM MAVIMDIR BELKI . BILEMEZSIN. DERSEN KI ''DENIZ HERKESE MAVIDIR''. BANA SADECE DERINDIR BILEMEZSIN...........