Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyaya yatay geçiş şansı nedir

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
yevren63

Almanyaya yatay geçiş şansı nedir

Mesaj gönderen yevren63 » Pzt Şub 15, 2021 7:36 pm

Merhaba 4.sınıf tıp öğrencisiyim. Almanca kursu alıyorum ve 1.5 sene içinde B1 i bitirip B2 de ilerlemek istiyorum. Ama günümüz şartlarında ülkemizde doktor olmanın zorluklarından dolayı burada kalmaya pek sıcak bakmıyorum.
1.5 sene sonra yani 6. sınıfa başlamadan önce almanyaya yatay geçiş yaparak oradan mezun olmak istiyorum. Bu tarz bir durum yaşamış olan var mı ya da yardımcı olabilecek birisi var mı?
İlk çekincem derslerimi saydırıp saydıramamak ve bölüm sınavlarındaki almancayı alabilir miyim ya da çok zorlanır mıyım?
Daha Sonra dil için gereklilik seviyesi nedir?
Ya da bu konuda detaylı bilgi alabileceğim bir site/yayın var mı?
Şimdiden teşekkür ederim..

cyclops1

Re: Almanyaya yatay geçiş şansı nedir

Mesaj gönderen cyclops1 » Pzt Şub 15, 2021 11:03 pm

Dil yeterlilik için yanlış olmazsam DSH3 alman gerekiyor.DSH 2 ile mühendislik bölümlerine giriş yapılabiliyor.Bunun dışında yatay geçiş hakkında bir fikrim yok ancak okulu bitirip daha sonra gelmek senin için daha mantıklı olabilir.Çünkü zaten almancayı c2 seviyesine getirmen için belli bir zaman geçecek ve derslerin hepsini saydırma olasılığın da düşük.Dersler zaten tamamen sözel olacağım için anlaman da zor olacaktır.Bunlar tabiki de benim düşüncelerim.Eğer benim için bir kaç yıl kaybetmek önemli değil dersen DSH 3 veya dengi bir dil belgesi alman gerekiyor.Ders saydırmayı da en doğru şekilde gitmek istediğin almanyadaki okula mail atarak öğrenebilirsin :)

yevren63

Mesaj gönderen yevren63 » Sal Şub 16, 2021 1:03 am

cyclops1 yazdı: Pzt Şub 15, 2021 11:03 pm Dil yeterlilik için yanlış olmazsam DSH3 alman gerekiyor.DSH 2 ile mühendislik bölümlerine giriş yapılabiliyor.Bunun dışında yatay geçiş hakkında bir fikrim yok ancak okulu bitirip daha sonra gelmek senin için daha mantıklı olabilir.Çünkü zaten almancayı c2 seviyesine getirmen için belli bir zaman geçecek ve derslerin hepsini saydırma olasılığın da düşük.Dersler zaten tamamen sözel olacağım için anlaman da zor olacaktır.Bunlar tabiki de benim düşüncelerim.Eğer benim için bir kaç yıl kaybetmek önemli değil dersen DSH 3 veya dengi bir dil belgesi alman gerekiyor.Ders saydırmayı da en doğru şekilde gitmek istediğin almanyadaki okula mail atarak öğrenebilirsin :)
Çok teşekkürler bitirip gelmek en mantıklısı geldi bana da.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 16, 2021 6:05 pm

Cok büyük risk alirsiniz. Kesinlikle bitirmeden orayi sona gelmisken birakip gelmeyin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com