Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kullanılamayan ulusal vize yenileme (Erasmus)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Bybek

Kullanılamayan ulusal vize yenileme (Erasmus)

Mesaj gönderen Bybek » Pzr Şub 14, 2021 7:45 pm

Arkadaşlar merhaba malum pandemiden dolayı geçen sene Erasmus projesi yarım kalmıştı. O süreçte önce herkes gibi idatadan randevu alıp büyükelçiliğe gidip evrakları verip sonrasinda vizemi almistim. Velhasıl vizemin süresi doldu ve şuan tekrar eğitim için gitmeyi düşünüyorum, öğrendim ki konsolosluk veya elçiliğe gitmeden elektronik posta ile vize yenileme başvurusunda bulunuluyormuş. Buna dair başvurmadan 2 adet sorum vardu.
Birincisi bu yoldan vizesini yenileyen var mı ,varsa kaç günde yenileme işleri gerçekleşti?

ikincisi e-posta ile gönderilmesi gereken evraklarda istenen bir maddeyle alakalı sorum;. Üniversite eğitiminizi burs aracılığıyla finanse edecekseniz, söz konusu bursun devam
edeceğine dair yazılı teyit
bunu kendi okulumun verdiği hibe yazısıni göndererek sağlayacağım lakin aylık 500 € civarı veriyorlar, ben ilk vizeye başvurduğum zaman 850€ kusurat asgari gecinme miktarı olması için geriye kalan 350 € nasıl karşılanacağına dair yakınım tarafından noter taahhütlü belge yaptırmıştım, şimdi bu yenilemek için gerekli evraklarda sadece bu yazı var ve böyle bir detay belirtilmemiş acaba her ihtimale karşı hibe burs aylığından ayrı yine böyle bir belge göndersem mi ? Bunu düşünmek sebebim galiba zaten geç dönüş yapıyorlar o kadar bekledikten sonra gelen cevabın eksik evrak bunu da ispatlamak için belge gönderin gibi bir durumla karşılaşıp beklemek istemiyorum. Güncel olarak bu şekilde vize yenileme başvurusunda bulunan varsa tavsiyesine ihtiyacım var

Teşekkür ederim şimdiden