Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

PASAPORT BILGI VE CESITLERI

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sway

Mesaj gönderen sway » Çrş May 01, 2013 7:54 pm

Turkiye\'de Ucretsiz Pasaport Uzatma

Gerekli Belgeler;
Daha onceden cikartilmis TC pasaportu,
Alman universitesinden kabul belgesi,
Yeminli tercumandan TURKCE cevirisi,
Kabul belgesi,ceviri ve TC kimliginin fotokopisi..

benim pasaportum yok. 1 yillik pasaport cikartip ilerki yillarda kabul belgemle pasaportumu ucretsiz uzatabilir miyim?

chemiker

Mesaj gönderen chemiker » Prş May 02, 2013 2:25 am

bu ucretsiz pasaport uzatma isini ilk kez duydum..Benim pasopurtumun suresi gecen hafta bitti...uzatmak icin yani kabul belgesi olanlara ucretsiz uzatma diye birsey mi var yanlis mi anladim yoksa??

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 02, 2013 8:54 pm

pasaport uzatma diye bisey yok artik biliyosunuzdur. yeni pasaportlarda suresi biteni atip yeni bi pasaport aliyosunuz. harctan muaf olsaniz dahi pasaport defter ucretini odemek zorunlu olabilir belki.

GK

Mesaj gönderen GK » Cum May 03, 2013 12:11 am

bende bunu sorucaktim hayda simdi bidaha 5 6 hafta pasaport beklicez.
oturum uzatma vakti gelmeden yapiyim bari erkenden.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum May 03, 2013 12:28 am

gurhan35 o kadar surmuyodu en son. ama sansa birakmamak lazim yine de :D

Stewie

Mesaj gönderen Stewie » Cum Oca 10, 2014 8:47 pm

harctan muaf olmak icin nasil bir proseduru takip etmemiz gerekiyor ?

barkley

Mesaj gönderen barkley » Sal Haz 10, 2014 11:10 pm

Arkadaslar simdi benim soyle bir durumum var. Babadan dolayi yesil pasaportum vardi daha onceden. Ancak bu sene 4 ay kadar sigortali bir iste calistim ve SSKm yatti. Ancak su anda isten ayrildim ve tekrar babamin uzerine gectim. Ayrica su anda okul da bitti ve master a gidicem stuttgarta. Acaba benim yesil pasaport su an gecerli mi? (Not:25 yas problemi yok, yas 22 ve calismaya basladiktan sonra pasaportu iade etmedim)

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Haz 11, 2014 1:31 am

[quote]barkley tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar simdi benim soyle bir durumum var. Babadan dolayi yesil pasaportum vardi daha onceden. Ancak bu sene 4 ay kadar sigortali bir iste calistim ve SSKm yatti. Ancak su anda isten ayrildim ve tekrar babamin uzerine gectim. Ayrica su anda okul da bitti ve master a gidicem stuttgarta. Acaba benim yesil pasaport su an gecerli mi? (Not:25 yas problemi yok, yas 22 ve calismaya basladiktan sonra pasaportu iade etmedim)[/quote]

Ayni duruma ben de girdim, bir ay boyunca SSK\'li calistim. Pasaport hala gecerlidir, merak etme. Sadece uzatma yaparken ya da yeni pasaport cikarirken senden o SSK ciktisini vesaire istiyorlar, orada gorunecek calismis oldugun. Ancak zaten isten ayrildigin icin onda da sorun olmuyor, merak etme yani.

barkley

Mesaj gönderen barkley » Çrş Haz 11, 2014 8:24 am

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:

[quote]barkley tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar simdi benim soyle bir durumum var. Babadan dolayi yesil pasaportum vardi daha onceden. Ancak bu sene 4 ay kadar sigortali bir iste calistim ve SSKm yatti. Ancak su anda isten ayrildim ve tekrar babamin uzerine gectim. Ayrica su anda okul da bitti ve master a gidicem stuttgarta. Acaba benim yesil pasaport su an gecerli mi? (Not:25 yas problemi yok, yas 22 ve calismaya basladiktan sonra pasaportu iade etmedim)[/quote]

Ayni duruma ben de girdim, bir ay boyunca SSK\'li calistim. Pasaport hala gecerlidir, merak etme. Sadece uzatma yaparken ya da yeni pasaport cikarirken senden o SSK ciktisini vesaire istiyorlar, orada gorunecek calismis oldugun. Ancak zaten isten ayrildigin icin onda da sorun olmuyor, merak etme yani.[/quote]

Oradaki bi memur senin ssk yatmaya basladigi zaman bunu iade etmen gerekiyodu babana normalde dava acilmasi lazim falan dedi, sonra da sen isten ayrildi kagidini getir, mevcut pasaportunu kullan oraya gidince de bana ogrenci belgeni gonder ordan sorun olmaz dedi.Ama ben de killandim yani cunku sistemde gozukuyo benim primler, daha once bu durumda olup da kullanan var midir diye bi sorayim dedim :)

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Haz 11, 2014 10:31 am

Iade falan etmedim pasaportu, bir ay icin onunla mi ugrasacagim bir de? Sonrasinda Almanya\'ya gelmeden uzatmaya goturdum, primler falan bende de gorunuyordu, hic sorun etmeden uzattilar. Gerci ben de pek dinlemiyordum polisin soylediklerini, o ayri mesele.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

barkley

Mesaj gönderen barkley » Çrş Haz 11, 2014 12:40 pm

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:

Iade falan etmedim pasaportu, bir ay icin onunla mi ugrasacagim bir de? Sonrasinda Almanya\'ya gelmeden uzatmaya goturdum, primler falan bende de gorunuyordu, hic sorun etmeden uzattilar. Gerci ben de pek dinlemiyordum polisin soylediklerini, o ayri mesele.[/quote]

Sorun olmadiysa super ,bi kac gundur icimi kemiriyodu bu konu :) tesekkurler.

lwntygt

Mesaj gönderen lwntygt » Prş Haz 12, 2014 2:54 pm

Pasaportumun suresi 27 ocak 2015 te bitiyor nerden baksak 7 bucuk ay var. Bir aya kadar vize basvurusu yapsam sikinti olur mu

barkley

Mesaj gönderen barkley » Cum Haz 13, 2014 1:34 pm

[quote]lwntygt tarafindan yazilan metin:

Pasaportumun suresi 27 ocak 2015 te bitiyor nerden baksak 7 bucuk ay var. Bir aya kadar vize basvurusu yapsam sikinti olur mu[/quote]

Turistik vize icin \'Talep edilen vizenin bitis tarihinden en az 3 ay sonrasina kadar gecerli ve imzalanmis pasaport. Pasaport on yildan eski olmamali ve en az iki bos sayfasi olmali.

ogrenci ve ogrenim vizesi icinse \'En az bir yil gecerli (imzali) T.C. Pasaportu. Pasaport 10 yildan eski olmamali ve en az iki bos sayfasi olmali \' yaziyor konsoloslugun sitesinde.

ivan

Mesaj gönderen ivan » Pzr Ara 06, 2015 8:54 pm

Devlet memuruyum Benim oglum Lise 3 te okuyor Yaz tatilinde Almanya da 1-2 ay Almanca kursuna gondermek istiyorum Ayni zamanda kurs suresince ben ve esim orada kalmak istiyoruz en ekonomik sekilde kurs yeri ve kalacak yer nasil bulabiliriz?

sdtaksun

Mesaj gönderen sdtaksun » Pzr May 08, 2016 11:33 pm

Merhaba arkadaslar,benim pasaportum cantamdayken kalemlikten pasaportumun ustune 5-6 sayfasina murekkep akmis cok az. Pasaporun hic bir sayfasi dolu degil. Bir sorun cikar mi akan murekkepten ?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt May 09, 2016 12:45 am

[quote]sdtaksun tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,benim pasaportum cantamdayken kalemlikten pasaportumun ustune 5-6 sayfasina murekkep akmis cok az. Pasaporun hic bir sayfasi dolu degil. Bir sorun cikar mi akan murekkepten ?[/quote]

bos sayfaya damladiysa sorun olmaz