Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

wintersemester başvurusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
alperen

wintersemester başvurusu

Mesaj gönderen alperen » Sal Oca 05, 2021 6:59 pm

Arkadaşlar araştırdığıma göre wintersemester dönemi için son başvuru tarihi 15.7 ben şimdiden evraklarımı tamamlamaya üni araştırmaya vs başladım. Sizce yetişir mi yani sürem ideal mi? Ayrıca wintersemester başvurusu için en geç ne zamana bırakmamı tavsifte edersiniz?

hallihallo

Re: wintersemester başvurusu

Mesaj gönderen hallihallo » Sal Oca 05, 2021 8:00 pm

selam,
önünde gayet fazla bir süre var. gayet yetişir. vizede sorun yaşamamak için evraklarını uni assist başvuru almaya başlar başlamaz yolla derim. 1 mayıs, 15 mayıs galiba.
tavsiye olarak dil belgeni hallet derim. o sıkıntı oluyor genelde.
kolay gelsin

alperen

Mesaj gönderen alperen » Sal Oca 05, 2021 8:29 pm

Bilgin için teşekkür ederim. valla ankarada telcin B1 sınavına girdim ama açıklanmasına neredeyse bir ay var ve geçip geçemeyeceğim konusunda emin olamıyorum. Şayet geçemezsem de tekrar gireceğim ama garantiye almak için. Bakalım nasıl olacak umarım başarırız.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Sal Oca 05, 2021 10:11 pm

alperen yazdı: Sal Oca 05, 2021 6:59 pm Arkadaşlar araştırdığıma göre wintersemester dönemi için son başvuru tarihi 15.7 ben şimdiden evraklarımı tamamlamaya üni araştırmaya vs başladım. Sizce yetişir mi yani sürem ideal mi? Ayrıca wintersemester başvurusu için en geç ne zamana bırakmamı tavsifte edersiniz?

Merhaba,

Başvurular açılır açılmaz başvurunuzu göndermenizin en büyük artısı sonuçları da erken öğrenecek olmanızdır. Bazı belgeler posta ile iletilmeye çalışıldığından süreler çok daha uzuyor. Örneğin benim okula kayıt olduktan sonra okula kabul belgem eve gelmişti. Emin olun çok büyük stresi yok etmiş olursunuz. Başvuracağınız okulun aynı zamanda yurtlarına da başvurmayı unutmayın. Ne kadar erken o kadar iyi.

Belge işleri o kadar uzun süren süreçler olmamasına rağmen neyi nerden nasıl ne zaman alacağınızı planlamak da çok büyük rahatlık olur.

Umarım mutlu olursunuz

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Oca 05, 2021 11:41 pm

alperen yazdı: Sal Oca 05, 2021 8:29 pm Bilgin için teşekkür ederim. valla ankarada telcin B1 sınavına girdim ama açıklanmasına neredeyse bir ay var ve geçip geçemeyeceğim konusunda emin olamıyorum. Şayet geçemezsem de tekrar gireceğim ama garantiye almak için. Bakalım nasıl olacak umarım başarırız.
Kardesim Osd sinavini dusundun mu bende Goethe acilmayacak gozuktugu icin Osd ye girecem buyuk ihtimal pahali ama yapacak bi sey yok :lol: ayda iki kez yapiliyor bi dusun derim eger Telc i gecemezsen.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

alperen

Mesaj gönderen alperen » Çrş Oca 06, 2021 12:50 am

Kuss yazdı: Sal Oca 05, 2021 10:11 pm Merhaba,

Başvurular açılır açılmaz başvurunuzu göndermenizin en büyük artısı sonuçları da erken öğrenecek olmanızdır. Bazı belgeler posta ile iletilmeye çalışıldığından süreler çok daha uzuyor. Örneğin benim okula kayıt olduktan sonra okula kabul belgem eve gelmişti. Emin olun çok büyük stresi yok etmiş olursunuz. Başvuracağınız okulun aynı zamanda yurtlarına da başvurmayı unutmayın. Ne kadar erken o kadar iyi.

Belge işleri o kadar uzun süren süreçler olmamasına rağmen neyi nerden nasıl ne zaman alacağınızı planlamak da çok büyük rahatlık olur.

Umarım mutlu olursunuz
Cidden çok berbat bit stresi olabiliyor. Başvurular açılır açılmaz derken kastettiğiniz tarih tam olarak nedir bu arada lütfen aydınlatır mısınız? Ben 15. Juni wintersemester için daha şimdiden bile evraklarımı gönderip başvurabileceğimi zannediyordum. Belgelerin gönderildiği daha spesifik bir başlangıç ve bitiş tarihi mi oluyor. Ayrıca teşekkür ederim cevabınız için .

alperen

Mesaj gönderen alperen » Çrş Oca 06, 2021 12:53 am

Computer_Berkay yazdı: Sal Oca 05, 2021 11:41 pm Kardesim Osd sinavini dusundun mu bende Goethe acilmayacak gozuktugu icin Osd ye girecem buyuk ihtimal pahali ama yapacak bi sey yok :lol: ayda iki kez yapiliyor bi dusun derim eger Telc i gecemezsen.
OSDyi de üstünkörü araştırdım ama detaylı bilmiyorum. Sınav neticeme göre belki bu sınavı da değerlendirebilirim. Umarım başarılı oluruz.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Oca 06, 2021 1:22 am

alperen yazdı: Çrş Oca 06, 2021 12:50 am Cidden çok berbat bit stresi olabiliyor. Başvurular açılır açılmaz derken kastettiğiniz tarih tam olarak nedir bu arada lütfen aydınlatır mısınız? Ben 15. Juni wintersemester için daha şimdiden bile evraklarımı gönderip başvurabileceğimi zannediyordum. Belgelerin gönderildiği daha spesifik bir başlangıç ve bitiş tarihi mi oluyor. Ayrıca teşekkür ederim cevabınız için .
Genelde 15 mayıs-15 temmuz arası gibi bir aralık oluyor sanırım. Her üniversitenin süreci farklı oluyor. Ben uni-assistten başvuru göndermemiştim, o yüzden o konuda bir şey diyemem ama genel olarak mayıs ortasında belgelerinizin hazır olması sizin için aşırı iyi olur bence. Gelen kabullerden hangisini seçeceğinizi daha rahat karar verebilirsiniz. Bu aynı zamanda vize sürecinizin stresini de hafifletir.

Üniversiteleri eleme yöntemi bulmak için bile ciddi mesai harcanıyor bence. Mailleşmeler, dönüşler, çevirilerrr kolay gelsin

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Oca 06, 2021 8:37 am

alperen yazdı: Çrş Oca 06, 2021 12:53 am OSDyi de üstünkörü araştırdım ama detaylı bilmiyorum. Sınav neticeme göre belki bu sınavı da değerlendirebilirim. Umarım başarılı oluruz.
Goethe ile tamamen ayni sinav Osd ortaklasa yapiliyor b1 sinavi goethe hakkinda bilgin varsa otomatikman Osd hakkinda bilgin olur sinav orneklerini de incelersen ayni sinav oldugunu gorursun zaten tek bi fark var oda sinav ucreti ösd biraz daha pahali :)

alperen

Mesaj gönderen alperen » Çrş Oca 06, 2021 10:02 am

Kuss yazdı: Çrş Oca 06, 2021 1:22 am Genelde 15 mayıs-15 temmuz arası gibi bir aralık oluyor sanırım. Her üniversitenin süreci farklı oluyor. Ben uni-assistten başvuru göndermemiştim, o yüzden o konuda bir şey diyemem ama genel olarak mayıs ortasında belgelerinizin hazır olması sizin için aşırı iyi olur bence. Gelen kabullerden hangisini seçeceğinizi daha rahat karar verebilirsiniz. Bu aynı zamanda vize sürecinizin stresini de hafifletir.

Üniversiteleri eleme yöntemi bulmak için bile ciddi mesai harcanıyor bence. Mailleşmeler, dönüşler, çevirilerrr kolay gelsin
Gayet iyi o zaman daha şimdiden araştırmaya vs başladığım için Mayısa kadar rahat yetiştirebileceğimi umuyorum. Başvuruda bulunacağım Üniversitelerin herhangi birinden şartlı kabul alabilsem yeter benim için aslında. Direk kabul için başvurmuyorum. Ama yine de Üni. seçimi dediğiniz gibi ciddi zaman alıyor bunu ben de fark ettim. Benim planım herhangi bir yerden şartlı kabul alıp kaydımı Köln'e aldırmak olacak. akrabalarım vs oradalar çünkü bundan yararlanmayı umuyorum bir aksilik çıkmazsa. Tekrardan başarılar

alperen

Mesaj gönderen alperen » Çrş Oca 06, 2021 10:04 am

Computer_Berkay yazdı: Çrş Oca 06, 2021 8:37 am Goethe ile tamamen ayni sinav Osd ortaklasa yapiliyor b1 sinavi goethe hakkinda bilgin varsa otomatikman Osd hakkinda bilgin olur sinav orneklerini de incelersen ayni sinav oldugunu gorursun zaten tek bi fark var oda sinav ucreti ösd biraz daha pahali :)
Goethe hakkında fikrim var denemelerini de çözdüm hem Telc'e çalışmış hem de Goethe sınav içeriğine aşina biri olarak diyebilirim ki Goethe formatı bana gereksiz çetrefil geldi Telci daha yalın ve başarılabilir buluyorum. Anacak sınav sonucuna göre her ikisi de düşünülebilir tabi.

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Çrş Oca 06, 2021 11:18 am

Almanya'da suan her yer kapali. Sponsor belgesi almam gerek subata kadar. Alabilir miyim? Online ya da telefonla randevu vs. Yabancilar ofisinde kimse yok mu suan yani? Lockdown da Alan varsa yardimci olabilir mi?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Oca 06, 2021 12:07 pm

alperen yazdı: Çrş Oca 06, 2021 10:04 am Goethe hakkında fikrim var denemelerini de çözdüm hem Telc'e çalışmış hem de Goethe sınav içeriğine aşina biri olarak diyebilirim ki Goethe formatı bana gereksiz çetrefil geldi Telci daha yalın ve başarılabilir buluyorum. Anacak sınav sonucuna göre her ikisi de düşünülebilir tabi.
Yok yanlış anladın bencede Telc daha iyi ve kolay benim demek istedigim gec aciklandigi icin telc boyle alternatif sinavlar hakkinda seni bilgilendirmekti :)

alperen

Mesaj gönderen alperen » Çrş Oca 06, 2021 12:55 pm

anladım teşekkür ediyorum.