Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IDATA randevu atanma süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tunahanpinar

Re: IDATA randevu atanma süresi

Mesaj gönderen tunahanpinar » Cum Tem 29, 2022 4:15 pm

onurasar yazdı: Cum Tem 29, 2022 4:13 pm hocam merhabalar naptınız nasıl geçti süreç
Merhaba hocam, hala aynı süreç atanmadı maalesef. Benimle birlikte aynı zamanda başvuran 2 3 arkadaşım daha var onlar da aynı şekilde.

onurasar

Mesaj gönderen onurasar » Cum Tem 29, 2022 4:33 pm

tunahanpinar yazdı: Cum Tem 29, 2022 4:15 pm Merhaba hocam, hala aynı süreç atanmadı maalesef. Benimle birlikte aynı zamanda başvuran 2 3 arkadaşım daha var onlar da aynı şekilde.
Onlar da Ankara'dan mı alacaklar randevuyu? Ya böyle bir rezillik olamaz cidden. Atamaya dair en ufak bir bilgi verilmiyor. Zaten eylül ayında dönemim başlıyo , en geç 15 ekime kadar orada olmam gerek ama ortada henüz bir randevu bile yok. İstanbuldan alanlar 1 haftada atanıyo genel olarak. Randevumuz atanmazsa ne yapmamız gerek bilen var mı?

Eylo

Mesaj gönderen Eylo » Cum Tem 29, 2022 4:45 pm

bilmiyorum. sabredip beklemekten başka yol yok sanki... randevumuz bi atansa, belgeleri teslim ettikten 1 ay içerisinde vizeiz çıkarmış. istanbul'a hemen ikametimi alıp oradan tekrar başvurmak da saçma geliyor ... bilmiyorum

Eylo

Mesaj gönderen Eylo » Cum Tem 29, 2022 4:47 pm

41f-ankara
randevu ataması yapılanlar lütfen yazsın :)

tunahanpinar

Mesaj gönderen tunahanpinar » Cum Tem 29, 2022 4:54 pm

onurasar yazdı: Cum Tem 29, 2022 4:33 pm Onlar da Ankara'dan mı alacaklar randevuyu? Ya böyle bir rezillik olamaz cidden. Atamaya dair en ufak bir bilgi verilmiyor. Zaten eylül ayında dönemim başlıyo , en geç 15 ekime kadar orada olmam gerek ama ortada henüz bir randevu bile yok. İstanbuldan alanlar 1 haftada atanıyo genel olarak. Randevumuz atanmazsa ne yapmamız gerek bilen var mı?
Evet hepsi Ankara, bekliyor herkes hala.

yigitzuberlin

Mesaj gönderen yigitzuberlin » Cum Tem 29, 2022 7:22 pm

Eylo yazdı: Cum Tem 29, 2022 4:47 pm 41f-ankara
randevu ataması yapılanlar lütfen yazsın :)
özel mesajı kapatmışsın sanırım ulaşamadım. elçiliğe nasıl ulaştın ? ağustosun 2. haftasına kadar yanıt gelmezse benimkisi yetişmez

Eylo

Mesaj gönderen Eylo » Cum Tem 29, 2022 7:28 pm

yigitzuberlin yazdı: Cum Tem 29, 2022 7:22 pm özel mesajı kapatmışsın sanırım ulaşamadım. elçiliğe nasıl ulaştın ? ağustosun 2. haftasına kadar yanıt gelmezse benimkisi yetişmez
https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/vertretu ... Id=1514660 buradaki linkten ulaşabilirsin mail gönderdiğim yere ama mailini ingilizce ya da almanca yaz türkçeye cevap yazmıyorlar deneyerek gördüm.
bu arada okulun ne zaman açılıyor?

yigitzuberlin

Mesaj gönderen yigitzuberlin » Cum Tem 29, 2022 10:16 pm

Eylo yazdı: Cum Tem 29, 2022 7:28 pm https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/vertretu ... Id=1514660 buradaki linkten ulaşabilirsin mail gönderdiğim yere ama mailini ingilizce ya da almanca yaz türkçeye cevap yazmıyorlar deneyerek gördüm.
ekimin ilk haftası berlinde, seninkisi nasıl

Eylo

Mesaj gönderen Eylo » Cmt Tem 30, 2022 6:58 am

yigitzuberlin yazdı: Cum Tem 29, 2022 10:16 pm ekimin ilk haftası berlinde, seninkisi nasıl
benim de Berlin'de ve Ekim'in ilk haftası

onurasar

Mesaj gönderen onurasar » Cmt Tem 30, 2022 11:11 am

Eylo yazdı: Cum Tem 29, 2022 7:28 pm https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/vertretu ... Id=1514660 buradaki linkten ulaşabilirsin mail gönderdiğim yere ama mailini ingilizce ya da almanca yaz türkçeye cevap yazmıyorlar deneyerek gördüm.
konsolosluğa ulaşıp durumu anlatmamız işe yarar mı? benim dönemim eylülde başlıyor fakat dersler eylülün son haftasında başlıyor. Ayriyetten okulun 15 ekime kadar esnetebiliyor

Eylo

Mesaj gönderen Eylo » Cmt Tem 30, 2022 11:25 am

onurasar yazdı: Cmt Tem 30, 2022 11:11 am konsolosluğa ulaşıp durumu anlatmamız işe yarar mı? benim dönemim eylülde başlıyor fakat dersler eylülün son haftasında başlıyor. Ayriyetten okulun 15 ekime kadar esnetebiliyor
benim mailime şöyle cevap verdiler.
Sehr geehrte Frau Karakoc,
vielen Dank für Ihre Anfrage.
Es bestehen derzeit längere Wartezeiten auf einen Termin. Auch wenn Sie bereits eine PNR-Nummer von IData erhalten haben sollten, werden die Termine der Reihe nach vergeben. Sondertermine können leider nicht angeboten werden. Bitte haben Sie noch etwas Geduld.
Mit freundlichen Grüßen.

belki benle aynı durumda olanlar yani 41f için hala randevu bekleyen birçok insan mail atarsa süreci hızlandırabilirler.
benim okulum Ekim'in ilk haftası başlıyor ve sadece Ekim'in sonuna kadar esnetebiliyor.

Nireip

Mesaj gönderen Nireip » Cmt Tem 30, 2022 11:58 am

ireminnce yazdı: Sal Tem 26, 2022 1:32 pm Merhaba randevu tarihiniz atandı mı acaba ?
Hayır atanmadı. 1 Haziran’da başvurumu iptal edip 36f ile tekrar başvurdum. Randevu atamasından ve Almanya hayalinden vazgeçmek üzereyken dün iData’dan mail geldi, randevu atamam yapılmış. Maalesef randevuyu 21 eylül’e vermişler, 19 Ekim’de DSH kursum başlıyor. Yani 4 haftalık bir zaman dilimi var ve yeterli olacağını düşünmüyorum.

İzmir konsolosluğundan 36f başvurusu yapan arkadaşlar varsa bilgi verebilir mi, randevu tarihi ile vizenin geliş tarihi arasında ne kadar süre geçti?

Çok yıpratıcı bir süreç. Umarım hepimiz için güzel sonuçlanır.

onurasar

Mesaj gönderen onurasar » Cmt Tem 30, 2022 12:03 pm

Eylo yazdı: Cmt Tem 30, 2022 11:25 am benim mailime şöyle cevap verdiler.
Sehr geehrte Frau Karakoc,
vielen Dank für Ihre Anfrage.
Es bestehen derzeit längere Wartezeiten auf einen Termin. Auch wenn Sie bereits eine PNR-Nummer von IData erhalten haben sollten, werden die Termine der Reihe nach vergeben. Sondertermine können leider nicht angeboten werden. Bitte haben Sie noch etwas Geduld.
Mit freundlichen Grüßen.

belki benle aynı durumda olanlar yani 41f için hala randevu bekleyen birçok insan mail atarsa süreci hızlandırabilirler.
benim okulum Ekim'in ilk haftası başlıyor ve sadece Ekim'in sonuna kadar esnetebiliyor.

Atamanız yapıldı mı bu mailden sonra? Bekleyin falan yazmışlar da o yüzden sordum

Eylo

Mesaj gönderen Eylo » Cmt Tem 30, 2022 1:04 pm

onurasar yazdı: Cmt Tem 30, 2022 12:03 pm Atamanız yapıldı mı bu mailden sonra? Bekleyin falan yazmışlar da o yüzden sordum
hayır malesef hala atamam yapılmadı :(

Özgür123

Mesaj gönderen Özgür123 » Pzt Ağu 01, 2022 6:48 pm

Arkadaşlar merhaba,size durumumu anlatacağım lütfen bana bir akıl verin . Öncelikle bölümüm işletme,ben 30 Haziran'da üni assiste başvurdum Dortmund Logistik ve Bremen BWL için .Iki bölümde NC frei 'di.23 temmuzda Marburg universitesi Informatik bölümüne başvurdum .25 temmuzda Bremen için VPDmi ve diğer bölümler için degerlendirmemi gönderdiler.VPD'mi son basvuru tarihinden sonra attılar bu yüzden Bremene basvuramiyorum.Uni assist Bremen için NC frei yazdığı hâlde üniversite bölümün Örtlicher olduğunu söylüyor.Uni assiste diğer başvurularımi üniversitelere iletmesjni söyledim ,bu sefer de kendi bölümümden farklı bir bölüm olduğu için iletemeyeceklerini söylüyorlar.Mesajlari da şu.

Guten Tag ...............,

vielen Dank für Ihre zwei Anfragen, die wir gerne zusammen in dieser E-Mail beantworten.

1.) Leider können wir Ihre Bewerbungen nicht an die Hochschulen weiterleiten, weil Ihre Zeugnisse nur den Zugang zu Studiengängen bestimmter Fachrichtungen erlauben. Ihre Studienwünsche gehören leider zu einer anderen Fachrichtung.

Haben Sie den Eindruck, dass uni-assist einen Fehler bei der Bearbeitung Ihrer Bewerbung gemacht hat? Dann teilen Sie uns die Gründe für Ihre Beschwerde bitte schriftlich mit. Nutzen Sie für Ihre Antwort gerne wieder das Kontaktformular.

Sobald wir die Gründe für Ihre Beschwerde erhalten haben, prüfen wir gerne erneut, ob eine Weiterleitung Ihrer Bewerbungen an die Hochschulen möglich ist.

2.) Die Hochschulen pflegen die Informationen zum Semesterangebot in My assist selbst. Wenden Sie sich daher gerne direkt an die Universität Bremen, wenn Sie Fragen zu den Kriterien für Ihren Studienwunsch haben.

Ihre Ansprechstelle ist das Sekretariat für Studierende International (Tel.: 0421 - 218 61002).

Mit freundlichen Grüßen
Holger Beeh
Arbeits- und Servicestelle für internationale Studienbewerbungen uni-assist e.V.
Lütfen bana akıl verin.Ne yapacağımı şaşırdım.

dedede

Mesaj gönderen dedede » Sal Ağu 02, 2022 12:37 pm

Selam arkadaşlar,

Bu başlığın adı "idata randevu atanma süresi"

Başka konular hakkında sorularınızı lütfen buraya yazmayın. Başka yerlere yazın. Mesajlar o kadar kalabalıklaşmış ki doğru konuyla alakalı yazanlar arada kaybolmuş.

Teşekkürler, herkese vize sürecinde kolaylıklar diliyorum.

beroz15

Mesaj gönderen beroz15 » Sal Ağu 02, 2022 2:00 pm

İstanbul'dan 26 temmuz için başvuru yapan arkadaşım, 11 ağustos için randevu aldı

Eylo

Mesaj gönderen Eylo » Sal Ağu 02, 2022 4:09 pm

41f-Ankara
randevu başvuru tarihi: 27 Haziran
randevu ataması: 2 Ağustos
randevu günü: 23 Ağustos
sonunda atandııııııııı ! :)

dedede

Mesaj gönderen dedede » Sal Ağu 02, 2022 5:15 pm

dedede yazdı: Prş Tem 14, 2022 6:02 pm 41f için ankara idata'ya 26 haziranda başvuru yaptım
henüz randevu tarihi atanmadı
merhaba arkadaşlar, bana da bugün (2 Ağustos) itibari ile randevu atandı. Randevu günüm 22 Ağustos.

tunahanpinar

Mesaj gönderen tunahanpinar » Sal Ağu 02, 2022 5:19 pm

41f, ankara
29 haziran başvuru
2 ağustos atandı
26 ağustos randevu tarihi

Haziran ayındakilere atadılar sonunda sanırım..