Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IDATA randevu atanma süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Teacherrr

Re: IDATA randevu atanma süresi

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Mar 08, 2023 10:40 pm

aozkan09 yazdı: Çrş Mar 08, 2023 9:58 pm Ben de kpss'ye başlayayım madem, tüm planlarım bozuldu benim de
Kolay gelsin şimdiden… inşallah bir an önce planlarımızı gerçekleştirebiliriz 🙏🏻

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Prş Mar 09, 2023 10:58 pm

Teacherrr yazdı: Çrş Mar 08, 2023 8:05 pm Çok saçma ya. Başka yere aldırsak daha da uzun sürecek. İzmir ve İstanbul zaten çok yoğun. Ankara kons mail attım iki kere cevap yok. Nişanda derslerim başlıyor rezil ettiler bizi ya 😔 üstelik Gaziantep’te yaşıyorum. Zaten korkuyorum bir de gidemiyorum
Yanlış anlamazsanız bir şeyi anlayamadım. Zaten deprem bölgelerindeki tüm vizelere öncelik verildi ve siz hali hazırda deprem bölgesindeymişsiniz, 11 ilde yaşayan kişilerin aile birleşimi grubunda mail atarak görüşmelerini öne aldıklarını okumuştum. Depremde etkilenen şehirde yaşağınızı yazarsanız öncelik alabilirsiniz diye düşünüyorum eğer bilmiyorsanız bunu.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Cum Mar 10, 2023 2:28 am

Gamzee yazdı: Prş Mar 09, 2023 10:58 pm Yanlış anlamazsanız bir şeyi anlayamadım. Zaten deprem bölgelerindeki tüm vizelere öncelik verildi ve siz hali hazırda deprem bölgesindeymişsiniz, 11 ilde yaşayan kişilerin aile birleşimi grubunda mail atarak görüşmelerini öne aldıklarını okumuştum. Depremde etkilenen şehirde yaşağınızı yazarsanız öncelik alabilirsiniz diye düşünüyorum eğer bilmiyorsanız bunu.
Evet zaten mail attım iki kere. Deprem bölgesinde olduğumu evimden uzakta olduğumu sonra da akademik takvim ve kabul belgemi ekledim mail attım. Ama hiç dönüş yok maalesef. Depremzedelere öncelik dedikleri, Almanya’da 1. Veya 2. Derece akrabası bulunanların yanına gitmek isteyenler için verilecek vize. Randevusuz 5 günde veriliyormuş. Yani benim 41f o kapsamda değil. O yüzden de diğer işlemlerin ne kadar uzun süreceğini tahmin edebiliriz :( Almanya’da da hiç akrabam yok üstelik 😞 olsa bir şekilde bunu alıp sonra ulusal vizeye başvururdum 😩

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Cum Mar 10, 2023 9:43 am

Teacherrr yazdı: Cum Mar 10, 2023 2:28 am Evet zaten mail attım iki kere. Deprem bölgesinde olduğumu evimden uzakta olduğumu sonra da akademik takvim ve kabul belgemi ekledim mail attım. Ama hiç dönüş yok maalesef. Depremzedelere öncelik dedikleri, Almanya’da 1. Veya 2. Derece akrabası bulunanların yanına gitmek isteyenler için verilecek vize. Randevusuz 5 günde veriliyormuş. Yani benim 41f o kapsamda değil. O yüzden de diğer işlemlerin ne kadar uzun süreceğini tahmin edebiliriz :( Almanya’da da hiç akrabam yok üstelik 😞 olsa bir şekilde bunu alıp sonra ulusal vizeye başvururdum 😩
Aile birleşimi grubunda gördüm birkaç kişi, depremzede vizesi için değil süreci minimum 8 ay süren aile birleşimi vizesi için konsolosluğu arayıp deprem bölgesinde yaşadıklarını ve vize görüşmesi için öncelik istediklerini söylemişler kısa sürede gelmiş randevuları. Sizin idata olduğu için görüşmeniz bir idatayı arayabilirsiniz bence. Bildiğim veya hakim olduğum bi konu değil ama gruplarda yazılınca dikkatimi çekti

ibdb

Mesaj gönderen ibdb » Cum Mar 10, 2023 10:10 pm

Wert yazdı: Pzt Mar 06, 2023 12:53 am Vizeniz geldi mi?
Merhaba, 15 Şubat’ta yaptık başvuruyu, bekliyoruz.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Cmt Mar 11, 2023 9:04 pm

ezaks2 yazdı: Sal Mar 07, 2023 12:34 pm Merhaba. Ben Ankara'dan başvurmuştum 9 şubat gibi 41F için ve uzun süre yanıt alamadım. atanmış randevuların da depremzedelere öncelik verilmesinden dolayı iptal olduğunu okuyunca idata'yı aradım. Bana söylenen şey şuydu: Şu an yalnızca depremzedeleri kabul ediyoruz ve bu sürecin ne kadar uzayacağı belli değil. İmkanınız varsa ve vizeniz benim gibi aceleyse başka bir yere ikametgah aldırıp şansınızı deneyebilirsiniz, ben öyle yaptım şimdi İzmir'den atama bekliyorum 3 haftadır ses yok ordan da.
Merhabalar tekrar. İptal edilmedi sizinki sanırım? Ödemeyi geri yatırdılar mı size? Benimkini kendileri iptal etti dolayısıyla ödememi de yapmadılar. İkamet taşıyıp tekrar randevu mu aldınız? Taşıma olmuyor galiba

uygarkg

Re: Almanya Lisans başvuru

Mesaj gönderen uygarkg » Pzr Mar 12, 2023 2:18 pm

Arkadaşlar merhaba benim bir sorum olacaktı ben akdeniz üniversitesi öğrencisiym ve bu sene mezun olacağım almanyada lisans tamamlamak istiyorum şu an izmir göethede almanca eğitimi alıyorum danışmanlık alamayacağım için herşeyi kendim araştırıyorum bu yolda neler yapılması gerekiyor neye ne zaman başvurmak gerekiyor yardımcı olabilecek biri var mı daha önce lisans tamamlamak için giden danışmanlık almayan veya alan varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim

Pepawutz

Mesaj gönderen Pepawutz » Pzr Mar 12, 2023 3:19 pm

Ankara
Başvuru 5 kasım
1.atama 20 Şubat+iptal
2.atama 11 nisan
Herkese bol sabırlar dilerim

alycaglar

Mesaj gönderen alycaglar » Pzr Mar 12, 2023 8:43 pm

Pepawutz yazdı: Pzr Mar 12, 2023 3:19 pm Ankara
Başvuru 5 kasım
1.atama 20 Şubat+iptal
2.atama 11 nisan
hocam ne icin basvuru yapmistiniz, aile birlesimi, ögrenci vs.
bizde ocakta yaptik bekliyoruz ankarayi

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Sal Mar 14, 2023 9:39 am

Pepawutz yazdı: Pzr Mar 12, 2023 3:19 pm Ankara
Başvuru 5 kasım
1.atama 20 Şubat+iptal
2.atama 11 nisan
İptali siz mi yaptınız konsolosluk mu yaptı acaba depremden dolayı?

TalhaAltn

Mesaj gönderen TalhaAltn » Sal Mar 14, 2023 9:46 am

uygarkg yazdı: Pzr Mar 12, 2023 2:18 pm Arkadaşlar merhaba benim bir sorum olacaktı ben akdeniz üniversitesi öğrencisiym ve bu sene mezun olacağım almanyada lisans tamamlamak istiyorum şu an izmir göethede almanca eğitimi alıyorum danışmanlık alamayacağım için herşeyi kendim araştırıyorum bu yolda neler yapılması gerekiyor neye ne zaman başvurmak gerekiyor yardımcı olabilecek biri var mı daha önce lisans tamamlamak için giden danışmanlık almayan veya alan varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim
Lisans tamamlamak için şayet kabul alabilirsen birçok dersin sayılmayacak.

gizb

Mesaj gönderen gizb » Sal Mar 14, 2023 12:42 pm

Merhaba arkadaşlar, benim de şubatta 41F için ankarada olan randevum iptal edildi. Daha önce idatayı aradığımda herhangi bir bilgi veremediklerini söylemişlerdi, dün ise randevu atama sürecinin devam ettiğini ve bilgilendirme maili gelmemesi ihtimaline karşı internetten sürekli olarak randevu durumumu kontrol etmem gerektiğini söylediler. Şu anda hala sadece depremzede başvurularıyla mı ilgilendiklerini, randevulu işlem almaya başlayıp başlamadıklarını ya da ne zaman başlayabileceklerini sorduğumda da sadece randevu atama sürecinin devam ettiğini söyleyip başka bir bilgi vermediler. Yakın zamanda iptal edilen başvurusu yerine atama yapılan ya da idata veya büyükelçilikten güncel durum hakkında bilgi alabilen var mı?

Pepawutz

Mesaj gönderen Pepawutz » Sal Mar 14, 2023 6:34 pm

Teacherrr yazdı: Sal Mar 14, 2023 9:39 am İptali siz mi yaptınız konsolosluk mu yaptı acaba depremden dolayı?
İptali kendileri yaptı , deprem sebebiyetiyle

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Mar 15, 2023 8:51 am

Pepawutz yazdı: Sal Mar 14, 2023 6:34 pm İptali kendileri yaptı , deprem sebebiyetiyle
Anladım, benim durumum da sizinki gibi ne zamana tarih verirler diye tahmin etmeye çalışıyorum. İnşallah kolaylıkla gelir vizeniz 🙏🏻

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Mar 15, 2023 10:35 am

gizb yazdı: Sal Mar 14, 2023 12:42 pm Merhaba arkadaşlar, benim de şubatta 41F için ankarada olan randevum iptal edildi. Daha önce idatayı aradığımda herhangi bir bilgi veremediklerini söylemişlerdi, dün ise randevu atama sürecinin devam ettiğini ve bilgilendirme maili gelmemesi ihtimaline karşı internetten sürekli olarak randevu durumumu kontrol etmem gerektiğini söylediler. Şu anda hala sadece depremzede başvurularıyla mı ilgilendiklerini, randevulu işlem almaya başlayıp başlamadıklarını ya da ne zaman başlayabileceklerini sorduğumda da sadece randevu atama sürecinin devam ettiğini söyleyip başka bir bilgi vermediler. Yakın zamanda iptal edilen başvurusu yerine atama yapılan ya da idata veya büyükelçilikten güncel durum hakkında bilgi alabilen var mı?
Ben de aynı durumdayım. Maillerime cevap alamıyorum. Aradığımda da uzun süre bekliyorum ulaşamadım ancak tenefüslerde arayabiliyorum çalıştığım için. Burada bir kişiye verilmiş diye okuyunca ümitlendim. Şimdi iptal edip istanbuldan alsam orası da nereden baksak 2 ay sürer. Ne yapacağız ya :( 30 Nisan son kayıt tarihim

Fatihucrr

Mesaj gönderen Fatihucrr » Çrş Mar 15, 2023 11:04 am

Merhaba arkadaşlar
Yakın zamanda ıstanbulda 36F vizesi atanan oldu mu acaba?

mimariçe

Mesaj gönderen mimariçe » Çrş Mar 15, 2023 2:19 pm

ytbumut15 yazdı: Çrş Mar 01, 2023 2:49 pm estağfurullah hiç sorun değil . Peki yaptığınızkatılıdığın projeler ksımına ne yazdınız ? Yani mesela ben öyle bir projeye vs katılmadım , yani eğitim hayatını özetle derlerse: okula gittim geldim :D
Siz ne yazdınız , ona göre bende düşüneceğim . Teşekkür ederim . İyi günler dilerim

Bende kağıtta Eğitim hayatınızın önemli noktalarını anlatınız gibi bir soru vardı. Ben lise eğitimimden başlayarak hangi tarihte hangi okullara gittiğimi yazdım. Ekstra bir projeye veya eğitime katılmadım. Üniversite sonrası bir kaç mesleki eğitime katılmıştım ama onları yazmak o an aklıma gelmedi. Bence orada önemli olan soruları Almanca olarak (eğitim diliniz Almanca ise) dil seviyenize uygun şekilde cevaplayabilmeniz.

uygarkg

Mesaj gönderen uygarkg » Çrş Mar 15, 2023 2:22 pm

TalhaAltn yazdı: Sal Mar 14, 2023 9:46 am Lisans tamamlamak için şayet kabul alabilirsen birçok dersin sayılmayacak.
bu bilgiye sahibim ancak şunu bilmiyorum almanyada üniversite okumaya dayalı yani haftada 18 saatten fazla ve 3 aydan fazla olmak üzere üniversite okuama dayalı dil vizesi alabilirmiyim üniversitelere başvurmadan yani şartlı kabul almadan

gizb

Mesaj gönderen gizb » Çrş Mar 15, 2023 5:43 pm

Teacherrr yazdı: Çrş Mar 15, 2023 10:35 am Ben de aynı durumdayım. Maillerime cevap alamıyorum. Aradığımda da uzun süre bekliyorum ulaşamadım ancak tenefüslerde arayabiliyorum çalıştığım için. Burada bir kişiye verilmiş diye okuyunca ümitlendim. Şimdi iptal edip istanbuldan alsam orası da nereden baksak 2 ay sürer. Ne yapacağız ya :( 30 Nisan son kayıt tarihim
Ben de randevu verilen kişinin iptal edilen randevusu 20 Şubat benimki 21 Şubat olduğu için ümitlenip aramıştım ki umduğum gibi oldu ve 22 Mart için yeni randevu atandı. Son kayıt tarihim de 6 Nisan yetişir mi bilemiyorum ama sizin vaktiniz daha fazlaymış yetişme ihtimaliniz var diye düşünüyorum. Ankarada başvurunuz öncelikli olduğu için istanbulda tekrar sıraya girmek daha uzun sürebilir. Umarım herkesin randevusu biran önce atanır ve hızlı bir şekilde vizelerimiz de çıkar.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Mar 15, 2023 8:18 pm

gizb yazdı: Çrş Mar 15, 2023 5:43 pm Ben de randevu verilen kişinin iptal edilen randevusu 20 Şubat benimki 21 Şubat olduğu için ümitlenip aramıştım ki umduğum gibi oldu ve 22 Mart için yeni randevu atandı. Son kayıt tarihim de 6 Nisan yetişir mi bilemiyorum ama sizin vaktiniz daha fazlaymış yetişme ihtimaliniz var diye düşünüyorum. Ankarada başvurunuz öncelikli olduğu için istanbulda tekrar sıraya girmek daha uzun sürebilir. Umarım herkesin randevusu biran önce atanır ve hızlı bir şekilde vizelerimiz de çıkar.
Sevindim, inşallah yetişir sizinki 🙏🏻 benim iptal edilen randevum 2 marttı, o zaman ben de aramaya devam edeyim. Yanlış anlamadıysam arayıp durumunuzu bildirdiğiniz için atandı tarih. Siz hangi şehirde yaşıyorsunuz? Benim Gaziantep hem deprem korkusu hem de gidememek çok yordu beni 😔