Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

IDATA randevu atanma süresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
henkoel21

Re: IDATA randevu atanma süresi

Mesaj gönderen henkoel21 » Prş Oca 18, 2024 2:26 pm

1saliimdemir yazdı: Prş Oca 11, 2024 5:24 pm Daha çok bekliceksin gibi duruyor knk ekim 12atandı en son.

kanka baska şehirden de başvurssam hızlanır mı tahminnen ne zamana gelir

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Prş Oca 18, 2024 2:30 pm

henkoel21 yazdı: Prş Oca 18, 2024 2:26 pm kanka baska şehirden de başvurssam hızlanır mı tahminnen ne zamana gelir
İstanbul ortalaması 4 ay şu an. Neredeyse 2 ay beklemişsiniz, bozup Ankara'ya falan alsanız yine 2 aya randevu gelecek, üstüne ikamet vs aldırmaya uğraşacaksınız. Sabredin, Mart sonu gibi görüşmeniz olur büyük ihtimalle, son zamanlarda atanan tarihlere bakarsak.
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Bremen
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
UPS mesajı: 04.05.24
Öğrenci ve eş vize gelişi: 06.05.24

bengin35

Mesaj gönderen bengin35 » Prş Oca 18, 2024 2:43 pm

36F İzmir idata atamaları

Merhaba arkadaşlar 02.08.2023 tarihinde izmirden vize randevusu aldım hala atama bekliyorum. Yakın tarihlerde randevu alıp ataması gerçekleşen var mı? Veya en son atanan tarihler hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Ayrıca şartlı kabul hakkında birkaç şey merak ediyorum. Essen ve Dortmund Üniversitelerinden Sosyoloji lisans için şartlı kabul aldım ve Essen Üniversitesinde okumaya karar verdim. Okulla görüştüğümde farklı bir şehirde hazırlık yapabileceğimi söylediler, bir aile yakınımın yanında kalacağım için Mannheimda bir kursa kayıt yaptırdım, sizce bu konsoloslukta bir problem oluşturur mu? Genelde A1 sertifikası olması gerekiyor diye duydum geçen ay telc A2 belgesi aldım 55/60 puan ile bu yeterli olur diye düşünüyorum bu konuda tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. 1 yıllık blok hesabım hazır, sigorta adres bildirimi vs yapmam gereken şeyler var mı şu an, sizler neler yaptınız vize sürecinde?

Kayıt olduğum kurs B1/B2 4 aylık yoğunlaştırılmış kurs. Yine de yetiştirebilirsem B1 sınavına da girip kursu güncelleyebilirim. 4 aylık kurs olduğu için vize süresi de ona göre mi olur? Sizlere ne kadar süreyle çıkmıştı vize?

Son olarak 2018 yılında sosyoloji bölümüne giriş yapmıştım ancak ciddi sağlık problemleri yaşadım ve tamamlayamadım, daha sonra 2021 yılında pek istemeyerek işletme bölümüne başladım ve şimdi kabul aldığım için o bölümü bırakıcam. 23 yaşındayım bu üniverste durumum ve yaşım açısından dezavantaj yaşar mıyım? Sosyolojiden hocalarımla hala görüşüyorum referans mektubu yazacaklar ben de durumumu açıklayacağım motivasyon mektubumda. Kusura bakmayın çok uzun oldu tavsiyelerinizi bekliyorum 🙏

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Prş Oca 18, 2024 3:43 pm

bengin35 yazdı: Prş Oca 18, 2024 2:43 pm 36F İzmir idata atamaları

Merhaba arkadaşlar 02.08.2023 tarihinde izmirden vize randevusu aldım hala atama bekliyorum. Yakın tarihlerde randevu alıp ataması gerçekleşen var mı? Veya en son atanan tarihler hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Ayrıca şartlı kabul hakkında birkaç şey merak ediyorum. Essen ve Dortmund Üniversitelerinden Sosyoloji lisans için şartlı kabul aldım ve Essen Üniversitesinde okumaya karar verdim. Okulla görüştüğümde farklı bir şehirde hazırlık yapabileceğimi söylediler, bir aile yakınımın yanında kalacağım için Mannheimda bir kursa kayıt yaptırdım, sizce bu konsoloslukta bir problem oluşturur mu? Genelde A1 sertifikası olması gerekiyor diye duydum geçen ay telc A2 belgesi aldım 55/60 puan ile bu yeterli olur diye düşünüyorum bu konuda tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. 1 yıllık blok hesabım hazır, sigorta adres bildirimi vs yapmam gereken şeyler var mı şu an, sizler neler yaptınız vize sürecinde?

Kayıt olduğum kurs B1/B2 4 aylık yoğunlaştırılmış kurs. Yine de yetiştirebilirsem B1 sınavına da girip kursu güncelleyebilirim. 4 aylık kurs olduğu için vize süresi de ona göre mi olur? Sizlere ne kadar süreyle çıkmıştı vize?

Son olarak 2018 yılında sosyoloji bölümüne giriş yapmıştım ancak ciddi sağlık problemleri yaşadım ve tamamlayamadım, daha sonra 2021 yılında pek istemeyerek işletme bölümüne başladım ve şimdi kabul aldığım için o bölümü bırakıcam. 23 yaşındayım bu üniverste durumum ve yaşım açısından dezavantaj yaşar mıyım? Sosyolojiden hocalarımla hala görüşüyorum referans mektubu yazacaklar ben de durumumu açıklayacağım motivasyon mektubumda. Kusura bakmayın çok uzun oldu tavsiyelerinizi bekliyorum 🙏
Ben de aynı durumdayım hemen hemen, bölümü bitirmedim ve lisansa başvurdum tekrardan, bakalım ne sonuç alınacak.
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Bremen
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
UPS mesajı: 04.05.24
Öğrenci ve eş vize gelişi: 06.05.24

DrMaraz

Mesaj gönderen DrMaraz » Cmt Oca 20, 2024 6:11 pm

thefee yazdı: Çrş Oca 17, 2024 9:57 pm İzmir 36f 30 Mayıs 2023 tarihinde başvurdum. Ne zaman atanırım tahminen?
Hocam ben de 24 Temmuzda başvurdum. Hala beklemedeyiz. Sizin atamanız yapıldığında rica etsek burdan bize bilgi verebilir misiniz hangi gün yapıldı , görüşme tarihi vs.
Bir de İzmirden bekleyenler bir WhatsApp grubu açsak iyi olur burdan mesajları bulmak oldukça zor

thefee

Mesaj gönderen thefee » Pzr Oca 21, 2024 4:09 pm

DrMaraz yazdı: Cmt Oca 20, 2024 6:11 pm Hocam ben de 24 Temmuzda başvurdum. Hala beklemedeyiz. Sizin atamanız yapıldığında rica etsek burdan bize bilgi verebilir misiniz hangi gün yapıldı , görüşme tarihi vs.
Bir de İzmirden bekleyenler bir WhatsApp grubu açsak iyi olur burdan mesajları bulmak oldukça zor
tabi paylaşırım ben atamam yapılduğında ama sanırım aylar var bana sıra gelmesine

thefee

Mesaj gönderen thefee » Pzr Oca 21, 2024 4:10 pm

kirpii yazdı: Çrş Oca 17, 2024 10:19 pm En son Şubat atamaları oluyordu, tahminen 3-4 ay içerisinde gelir diye düşünüyorum. İkametinizi aldırıp İstanbul ya da Ankara'dan başvurmayı düşünmediniz mi?
Düşündüm ama olur ya belki bir sorun olur diye bekledim. Zaten şuan az kaldı değiştirmem avantaj sağlamayacak.

thefee

Mesaj gönderen thefee » Pzr Oca 21, 2024 4:11 pm

Burada olup Mart Nisan ayında başvurup İzmir 36f ataması bekleyen var mı? Şubattan sonra haber gelmedi.

thefee

Mesaj gönderen thefee » Pzr Oca 21, 2024 4:13 pm

Ulusal vize ataması beklerken turistik vizeye başvurabiliyor muyuz? bilen var mı?

bengin35

Mesaj gönderen bengin35 » Pzt Oca 22, 2024 3:31 pm

arkadaşlar merhaba izmir 36f ataması en son hangi tarihler için yapıldı bilgisi olan var mı veya ataması gelenler başvuru tarihi hakkında bilgi verebilir mi 🙏

bengin35

Mesaj gönderen bengin35 » Çrş Oca 24, 2024 5:00 pm

Merhabalar.Ben 23 yaşındayım 2018 sosyoloji bölümü girişli olarak yatay geçiş ile 2021 yılında işletme bölümüne ( pek istemeyerek üniversite hayatıma devam etmek için tercih ettiğim bir bölümdü) geçiş yaptım . Üniversite transkriptim maalesef çok kötü diyebilirim ancak bunun sebebi yaşadığım ciddi sağlık problemleri çok az sayıda sınava girebildiğim için ve devamlılık sağlayamadığım için böyle bir durum oldu, tabiki sağlık durumumla alakalı tüm raporlara sahibim. Geçtiğimiz ağustos ayında Essen ve TU Dortmund üniversitelerinden şartlı kabul aldım, bir ay önce telc A2 sınavını 55/60 ile geçtim. Türkiyedeki sosyoloji bölüm başkanı ve danışman hocamdan da referans mektubu da alacağım. Ayrıca şu an B1 seviye sınava hazırlanıyorum ve geçeceğim konusunda pek endişem yok. Eğer B1 belgesini yetiştiremezsem A2 belgem yeterli olur mu? Ayrıca şubat ayı ile birlikte işletme bölümünde 3. yıl 2. Dönem öğrencisi olarak gözükeceğim bunun ciddi bir problem olduğunu söyleyenler oldu ancak geçtiğimiz dönem kabul aldığım için ders kaydı yapmadım ve bu dönem dondurma işlemi yapacağım. Sizce vize konusunda problem yaşar mıyım? Kusura bakmayın çok öznel bir durum ancak tecrübeleriniz doğrultusunda bilgilerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkürler.

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Çrş Oca 24, 2024 5:35 pm

bengin35 yazdı: Çrş Oca 24, 2024 5:00 pm Merhabalar.Ben 23 yaşındayım 2018 sosyoloji bölümü girişli olarak yatay geçiş ile 2021 yılında işletme bölümüne ( pek istemeyerek üniversite hayatıma devam etmek için tercih ettiğim bir bölümdü) geçiş yaptım . Üniversite transkriptim maalesef çok kötü diyebilirim ancak bunun sebebi yaşadığım ciddi sağlık problemleri çok az sayıda sınava girebildiğim için ve devamlılık sağlayamadığım için böyle bir durum oldu, tabiki sağlık durumumla alakalı tüm raporlara sahibim. Geçtiğimiz ağustos ayında Essen ve TU Dortmund üniversitelerinden şartlı kabul aldım, bir ay önce telc A2 sınavını 55/60 ile geçtim. Türkiyedeki sosyoloji bölüm başkanı ve danışman hocamdan da referans mektubu da alacağım. Ayrıca şu an B1 seviye sınava hazırlanıyorum ve geçeceğim konusunda pek endişem yok. Eğer B1 belgesini yetiştiremezsem A2 belgem yeterli olur mu? Ayrıca şubat ayı ile birlikte işletme bölümünde 3. yıl 2. Dönem öğrencisi olarak gözükeceğim bunun ciddi bir problem olduğunu söyleyenler oldu ancak geçtiğimiz dönem kabul aldığım için ders kaydı yapmadım ve bu dönem dondurma işlemi yapacağım. Sizce vize konusunda problem yaşar mıyım? Kusura bakmayın çok öznel bir durum ancak tecrübeleriniz doğrultusunda bilgilerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkürler.
Selam kesin bir cevap veremem ama bana kalırsa a2 yeterli olur, evrak tesliminde karşı tarafa güven vermek çok önemli, sakin ve anlasılır olursan sohbet havasında geçer. ben a1 i ucu ucuna geçmiştim a2 sınav kaydım vardı. seviyemi sordugunda a1-a2 arası dedim. Seviyem düşük olduğu için burada türkçe genel konustuk 1-2 basit almanca soru sordu cevapladım. Okul konusunda ise burada yüksek lisans öğrenimim devam ediyor, tez aşamasındayım. Orada lisans kabulü vardı. Bende teze online devam ettiğimi hoca ile o şekilde ilerlediğimi söyledim. Onlara şüpheli olmayan düzgün ve net açıklamalar yaptım. 28 gün sonra kabul geldi.

kirpii

Mesaj gönderen kirpii » Çrş Oca 24, 2024 10:59 pm

merhaba 36f için mi başvurmuştunuz? ve vizeniz geldi mi? ayrıca a2 belgesi olunca diğer belgelerde eksiklik olmazsa yüzde 95 vize alınıryor gibi bir kanı var forumdan okuduğum kadarıyla. bu konuda ne düşünüyorsunuz? teşekkür ederim şimdiden.

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Prş Oca 25, 2024 12:53 am

kirpii yazdı: Çrş Oca 24, 2024 10:59 pm merhaba 36f için mi başvurmuştunuz? ve vizeniz geldi mi? ayrıca a2 belgesi olunca diğer belgelerde eksiklik olmazsa yüzde 95 vize alınıryor gibi bir kanı var forumdan okuduğum kadarıyla. bu konuda ne düşünüyorsunuz? teşekkür ederim şimdiden.
A2 geçemedim sadece sınava gireceğim belge vardı. 36f lisans. Eşli başvuruydu eşimi bekliyorum. Eksik evrak bence yoktu hatta hiç tercümeli evrağım da yoktu. Konsolosluk görüşmeme biraz güveniyorum şahsen, yalın ve anlaşılır cevaplar verdiğim için memurla sohbet havasında geçti

Xavier96

Mesaj gönderen Xavier96 » Prş Oca 25, 2024 12:47 pm

Merhabalar, bu hafta 36F vize görüşme ataması olan oldu mu acaba?

ddwad

Mesaj gönderen ddwad » Prş Oca 25, 2024 4:52 pm

Arkadaşlar merhabalar. Almanyada üniversiteden şartlı kabul aldım. Tabi önce almanca hazırlık okuyacağım. 36F vize randevum var. 2 sorum olacak.

1.’si sperrkonto miktarı nedir? Dil kursu için miktar farklı, üniversite öğrenciliği için farklı. Fakat net olarak hangisi oluyor bizimki anlamadım.

2.si vize için gerekli evraklar listesinde en az 18 saatlik dil kursuna kayıt olmak yazıyor. Benim üniversitem kayıt için vize istiyor. Dil kursu da 500 euro istiyor. Ben vizeye nasıl kayıt belgesi getireceğim? Okul vize için kağıt attı fakat kayıt olamam vizeyi almadan? Sizler nasıl yaptınız?

umutyoldaa

Mesaj gönderen umutyoldaa » Prş Oca 25, 2024 5:03 pm

ddwad yazdı: Prş Oca 25, 2024 4:52 pm Arkadaşlar merhabalar. Almanyada üniversiteden şartlı kabul aldım. Tabi önce almanca hazırlık okuyacağım. 36F vize randevum var. 2 sorum olacak.

1.’si sperrkonto miktarı nedir? Dil kursu için miktar farklı, üniversite öğrenciliği için farklı. Fakat net olarak hangisi oluyor bizimki anlamadım.

2.si vize için gerekli evraklar listesinde en az 18 saatlik dil kursuna kayıt olmak yazıyor. Benim üniversitem kayıt için vize istiyor. Dil kursu da 500 euro istiyor. Ben vizeye nasıl kayıt belgesi getireceğim? Okul vize için kağıt attı fakat kayıt olamam vizeyi almadan? Sizler nasıl yaptınız?
36F - Yükseköğrenime Hazırlık Amaçlı Dil Kursu/Studienvorbereitender Sprachkurs
AVRO cinsinden dikkate alınacak genel asgari sınır: 934,00 € Aylık finansman miktarı.

Gerekli evraklar listesinde ki sperrkonto ile alakalı kısımsa ki linkten bu bilgiye ulaşabilirsin.

selinva

Mesaj gönderen selinva » Prş Oca 25, 2024 10:09 pm

edmrshn yazdı: Çrş Oca 24, 2024 5:35 pm Selam kesin bir cevap veremem ama bana kalırsa a2 yeterli olur, evrak tesliminde karşı tarafa güven vermek çok önemli, sakin ve anlasılır olursan sohbet havasında geçer. ben a1 i ucu ucuna geçmiştim a2 sınav kaydım vardı. seviyemi sordugunda a1-a2 arası dedim. Seviyem düşük olduğu için burada türkçe genel konustuk 1-2 basit almanca soru sordu cevapladım. Okul konusunda ise burada yüksek lisans öğrenimim devam ediyor, tez aşamasındayım. Orada lisans kabulü vardı. Bende teze online devam ettiğimi hoca ile o şekilde ilerlediğimi söyledim. Onlara şüpheli olmayan düzgün ve net açıklamalar yaptım. 28 gün sonra kabul geldi.

hayırlı olsunn. 28 günde hangi konsolosluktan geldi acaba? birde eksik belgen var mıydı?

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Prş Oca 25, 2024 10:11 pm

selinva yazdı: Prş Oca 25, 2024 10:09 pm hayırlı olsunn. 28 günde hangi konsolosluktan geldi acaba? birde eksik belgen var mıydı?
Eksik evrak istenmedi

Egemen.S

Mesaj gönderen Egemen.S » Prş Oca 25, 2024 11:48 pm

Merhaba,
İzmir iData randevusu için soran arkadaşların postlarını gördüm. İzmir için soran herkese tek tek yazmamak adına bu postu oluşturdum.

Vize Türü: 36F
Başvuru tarihim: 17.04.2023
Randevu atama: 16.01.2024
Randevu tarihi: 26.02.2024

Eğer başvuralı çok olmadıysa size önerim ankaraya veya istanbula hiç beklemeden ikametgahınızı alın 3 4 ay sonra randevu tarihiniz gelir çok fazla örneği var bunun. İzmir iData gerçekten çok uzun sürelere sebep oluyor. Belki erken gelir demeyin gerçekten gelmiyor acı şekilde yanan kabul mektuplarım bunlara en büyük örnek zaten. 9aydır bekliyorum ancak tarih alabildim. Yani izmirden başvuru yapıyorsanız seneye gidiyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz kısmen. Belki aranızda kabul mektubu alıp izmirden vize tarihi bekleyen vardır. Sizin de kabul mektupları yanabilir şimdiden hazırlıklı olun acı ama gerçek maalesef.

Not: 07.04.2023 / 30F (Arkadaşım başvurdu hala ataması yapılmadı İzmir iData)