Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2021

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
baranozyagci

Re: Vize Ani Defteri - 2021

Mesaj gönderen baranozyagci » Cum Kas 12, 2021 3:02 pm

merv yazdı: Cum Kas 12, 2021 2:16 pm Sağ olun. Essen.
Hatırladım Sanırım sizle aynı anda başvurmuştuk. Bende hala bekliyorum aledu kursum da bir hafta ertelendi pazartesi yetişemiyicem umarım çok zaman kaybetmeden başlayabilirim

Alperyoyen

Mesaj gönderen Alperyoyen » Pzr Kas 14, 2021 4:50 pm

Arkadaşlar uzun zamandır beklediğim şartlı kabul lisans vize sürecim sonuçlandı.
24 Ağustos Ankara Büyükelçiliği randevu.
27 Ağustos Ek belge Talebi
-Dil okulu başlangıcı 25 Ekimdi-
1 Kasım Ek Belge Talebi maili-Yeni kurs tarihlerim hakkında-
3 Kasım Ek belgeyi gönderdim.
8kasım Pasaportuma vize basıldı.
9 Kasım Kargoyla teslim aldım. 75 lira ücret ödedim(ücret konusunda dikkatli olun bazı kuryeler fazla isteyebiliyor ekrandan göstermesini talep edebilirsiniz).

Snuffleupagus

Mesaj gönderen Snuffleupagus » Pzr Kas 14, 2021 5:27 pm

Alperyoyen yazdı: Pzr Kas 14, 2021 4:50 pm Arkadaşlar uzun zamandır beklediğim şartlı kabul lisans vize sürecim sonuçlandı.
9 Kasım Kargoyla teslim aldım. 75 lira ücret ödedim(ücret konusunda dikkatli olun bazı kuryeler fazla isteyebiliyor ekrandan göstermesini talep edebilirsiniz).
Merhaba, öncelikle hayirli olsun. Bende 9 haftadir bekliyorum. siz kursunuzu ertelemis miydiniz? benim kursumda 6 aralikta basliyor, ertelesem mi yoksa böyle biraksam kararsizim. siz ne yapmistiniz?

Alperyoyen

Mesaj gönderen Alperyoyen » Pzr Kas 14, 2021 7:49 pm

Snuffleupagus yazdı: Pzr Kas 14, 2021 5:27 pm Merhaba, öncelikle hayirli olsun. Bende 9 haftadir bekliyorum. siz kursunuzu ertelemis miydiniz? benim kursumda 6 aralikta basliyor, ertelesem mi yoksa böyle biraksam kararsizim. siz ne yapmistiniz?
Ben tarih geçince erteletmiştim kursu 6 Aralığa kadar vizeniz gelir diye düşünüyorum. Bu tür durumlarda konsolosluk Nihai sonuç için yeni kurs tarihlerinizi atın diye bir mail atıyor. Benim şahsi tavsiyem kurs tarihine kadar beklemeniz yönünde.

Almanya

Mesaj gönderen Almanya » Pzr Kas 14, 2021 9:32 pm

Merhabalar 17 eylülde dil kursu vizesi icin istanbul konsoloslugunda görüsmem vardi 1 hafta sonra eksik evrak icin mail geldi, 5 gün sonra evragi yolladim fakat hala bekliyorum dil kursum 28 ekimde basliyordu bende gelmedigi icin 6 Ocaga erteledim sizce bunu konsolosluga bildirmem gerekiyor muydu eksik evragi yolladigimdan beri yaklasik 45 gün gecti fakat gelen giden yok
Ikinci sorum da şu, bi kac yerde dil kursu vizesi icin basvuranlara vize kargolanmadan önce bir mail geliyormus, 12 ay sonra ülkeden cikacagimizi teyit etmeleri icin bu belgeyi imzalayim onlara yollamamiz gerekiyormus. Bu dogru mu tecrübeniz varsa, benimle paylasirsaniz cok mutlu olurum 17 eylülden beri bekliyorum
Sonuncu sorum da, dil kursum 4 ay sürüyor B2 ve C1 sizce bu red almak icin bir sebep mi birkac yerde dil kursunun en az 6 ay olmasi gerektigini gördüm fakat ne konsoloslugun sitesinde böyle bir şey okudum ne de görüsmede buna dair bir şey söylendi.
Simdiden teşekkür ederim

Alperyoyen

Mesaj gönderen Alperyoyen » Pzt Kas 15, 2021 1:38 am

Almanya yazdı: Pzr Kas 14, 2021 9:32 pm Merhabalar 17 eylülde dil kursu vizesi icin istanbul konsoloslugunda görüsmem vardi 1 hafta sonra eksik evrak icin mail geldi, 5 gün sonra evragi yolladim fakat hala bekliyorum dil kursum 28 ekimde basliyordu bende gelmedigi icin 6 Ocaga erteledim sizce bunu konsolosluga bildirmem gerekiyor muydu eksik evragi yolladigimdan beri yaklasik 45 gün gecti fakat gelen giden yok
Ikinci sorum da şu, bi kac yerde dil kursu vizesi icin basvuranlara vize kargolanmadan önce bir mail geliyormus, 12 ay sonra ülkeden cikacagimizi teyit etmeleri icin bu belgeyi imzalayim onlara yollamamiz gerekiyormus. Bu dogru mu tecrübeniz varsa, benimle paylasirsaniz cok mutlu olurum 17 eylülden beri bekliyorum
Sonuncu sorum da, dil kursum 4 ay sürüyor B2 ve C1 sizce bu red almak icin bir sebep mi birkac yerde dil kursunun en az 6 ay olmasi gerektigini gördüm fakat ne konsoloslugun sitesinde böyle bir şey okudum ne de görüsmede buna dair bir şey söylendi.
Simdiden teşekkür ederim
Hayır değil benim dil kursum da sizinki gibi 4.5 ay kabul aldım. İçiniz rahat olsun öyle bir şey yok.

Cihate73

Mesaj gönderen Cihate73 » Pzt Kas 15, 2021 2:44 pm

Essen yabancı bürosu email adresini yada iletişim no bilen var mı konsolosluk oraya mail atmami istedi?

physiome

Mesaj gönderen physiome » Pzt Kas 15, 2021 3:22 pm

Alperyoyen yazdı: Pzr Kas 14, 2021 4:50 pm Arkadaşlar uzun zamandır beklediğim şartlı kabul lisans vize sürecim sonuçlandı.
Tebrik ederim öncelikle.
Ne kadar uzun sürmüş böyle, Ankara konsolosluğuna mı özgü bilmiyorum ama uzattıkça uzatıyorlar...

sirblackwell

Mesaj gönderen sirblackwell » Sal Kas 16, 2021 3:52 pm

Merhaba arkadaşlar,

İstanbul Gayrettepe İdata şubesinden başvurdum. 39f ile Dil Bilgisine Akseptanslı Lisans Eğitimi olarak başvurdum. Bloke hesap yerine garantör gösterdim. Benim gibi bekleyen başka birileri var mıdır? Yapmam gereken birşey var mıdır bu durumda? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Okul bavyera eyaleti içerisinde.

İdata randevu tarihi: 12.07.2021
idata randevu veriliş tarihi: 26.07.2021
İdata evrak teslim tarihi: 03.08.2021
Eksik evrak gönderimi: 16.08.2021
Konsolosluk ek evrak talebi: 08.10.2021
Ek evrak gönderimi: 15.10.2021

physiome

Mesaj gönderen physiome » Sal Kas 16, 2021 8:48 pm

Arkadaşlar, Ankara konsolosluğunda salı ve perşembe yüz yüze görüşme saati oluyormuş. Alıyorlar mı içeri, bilen var mı?

mertyiyitt

Mesaj gönderen mertyiyitt » Prş Kas 18, 2021 1:26 pm

Merhabalar, 11 Ekim tarihinde 41F için İzmir'den görüşmeye girdim. 11 Kasım tarihinde Almanya'dan yabancılar ofisinden okula kayıt olduğuma dair ve derslere katılabildiğime dair okuldan belge istendi. Aynı gün içerisinde yolladım. Acaba bu tarihten sonra vize ne zaman gelir?. Bu şekilde ek belge talebi olan var mı? Teşekkürler.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Kas 18, 2021 6:27 pm

Merhaba arkadaşlar,uzun süren vize sürecim sonunda bitti. Şimdi sizlerle süreci paylaşacağım elimden geldiği kadar kısa yazmaya çalışacam.
28.07.2021 de Ankara Alman Büyükelçiliğinde vize görüşmemi yaptım.
1 eylülde kursum başlamasına rağmen maalesef vize gelmedi 10 eylülde bazı ek evraklar istediler.
Bu süreçte bir suru mail attim hicbirine cevap alamadim maalesef. Yuzlerce kez aradım 2 kez ulaşabildim 2.kez sağolsunlar yardımcı oldular hızlı bir şekilde geldi vizem.
17 kasımda sabah 9.23 de UPS den sms geldi ve bugün vizem öğleden sonra elimde oldu. Yaklaşık 4 ayın sonunda vizemi alabildim nihayet. Vize türüm 39f şartlı kabul lisans idi. Bekleyen herkese sabırlar diliyorum. Uzun süredir bekleyenlere tavsiyem mail atmayın dakika başı aramaya çalışın ulaşacaksınız eninde sonunda.
Son olarak bu süreçte beni yalnız bırakmayan mümkün olan en kısa sürede bana cevap veren Gürkan abiye çok teşekkürler etmek istiyorum. Deutschstudent varken diğer danışmanlar gerçekten çok tecrübesiz kalıyor. Gürkan abi sağolsun hiç pişman olmadım hergün iyiki onu seçmişim diyorum diyecemde.

Herkese başarılar.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

studentin

Mesaj gönderen studentin » Prş Kas 18, 2021 6:42 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Kas 18, 2021 6:27 pm Merhaba arkadaşlar,uzun süren vize sürecim sonunda bitti. Şimdi sizlerle süreci paylaşacağım elimden geldiği kadar kısa yazmaya çalışacam.
1 eylülde kursum başlamasına rağmen maalesef vize gelmedi 10 eylülde bazı ek evraklar istediler.
Bu süreçte bir suru mail attim hicbirine cevap alamadim maalesef. Yuzlerce kez aradım 2 kez ulaşabildim 2.kez sağolsunlar yardımcı oldular hızlı bir şekilde geldi vizem.
17 kasımda sabah 9.23 de UPS den sms geldi ve bugün vizem öğleden sonra elimde oldu. Yaklaşık 4 ayın sonunda vizemi alabildim nihayet. Vize türüm 39f şartlı kabul lisans idi. Bekleyen herkese sabırlar diliyorum. Uzun süredir bekleyenlere tavsiyem mail atmayın dakika başı aramaya çalışın ulaşacaksınız eninde sonunda.
Son olarak bu süreçte beni yalnız bırakmayan mümkün olan en kısa sürede bana cevap veren Gürkan abiye çok teşekkürler etmek istiyorum. Deutschstudent varken diğer danışmanlar gerçekten çok tecrübesiz kalıyor. Gürkan abi sağolsun hiç pişman olmadım hergün iyiki onu seçmişim diyorum diyecemde.

Herkese başarılar.
Senin adına çok sevindim, çok sabrettin başardın. Umarım biz bekleyenlerinde sonunda yüzü güler. Bizimle tecrübeni paylaştığın için teşekkürler. Başarılar dilerim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Kas 18, 2021 6:44 pm

studentin yazdı: Prş Kas 18, 2021 6:42 pm Senin adına çok sevindim, çok sabrettin başardın. Umarım biz bekleyenlerinde sonunda yüzü güler. Bizimle tecrübeni paylaştığın için teşekkürler. Başarılar dilerim.
Çok teşekkürler darısı bekleyen herkesin başına 😊

physiome

Mesaj gönderen physiome » Prş Kas 18, 2021 7:08 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Kas 18, 2021 6:27 pm Merhaba arkadaşlar,uzun süren vize sürecim sonunda bitti. Şimdi sizlerle süreci paylaşacağım elimden geldiği kadar kısa yazmaya çalışacam.

Herkese başarılar.
Benim vize gelmiş kadar sevindim, senin süreci takip ediyordum. Gözün aydın, tebrik ederim.
İnşallah benimki de gelir artık.
Arıyorum Ankara'yı sürekli, çalsa bile açmıyorlar.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Kas 18, 2021 7:35 pm

physiome yazdı: Prş Kas 18, 2021 7:08 pm Benim vize gelmiş kadar sevindim, senin süreci takip ediyordum. Gözün aydın, tebrik ederim.
İnşallah benimki de gelir artık.
Arıyorum Ankara'yı sürekli, çalsa bile açmıyorlar.
Çok teşekkür ederim seninde Studentin in de vizesi inşallah kısa sürede gelir artık 😇

Kullanıcı avatarı
mutluay

Mesaj gönderen mutluay » Prş Kas 18, 2021 8:47 pm

Herkese başarılar.
Hayirli olsun Berkay 👍👍
Meric MUTLUAY
FH-Dortmund
Maschinen-, Energie- und Umwelttechnik (M.Eng)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Kas 18, 2021 10:41 pm

mutluay yazdı: Prş Kas 18, 2021 8:47 pm Hayirli olsun Berkay 👍👍
Sağol abi teşekkürler sonunda :D

furkanbicer

Mesaj gönderen furkanbicer » Cum Kas 19, 2021 2:23 pm

eereniscann yazdı: Çrş Eyl 29, 2021 10:52 am Merhabalar dün ankara konsolosluğunda görüşmem vardı a2 osd ve türkiyenin en prestijli hepimizin bildiği bir dil kursundan b1 katılım belgem vardı. Bana b1 alıp gelmem söylendi ben de başvuru yapmak istiyorum dedi görüştüğüm görevli şaşırdı ve bana şansımın olmadığınj söyledi 9 soruluk formu verdi ve doldurdum neden ingilizce doldurdun dedi ingilizcem daha iyi olduğu için şuan kendimi daha iyi ifade edebileceğimi söyledim tamam dedi çıkarken bana en yakın sınava gir dedi. Size tavsiyem b1 yoksa başvuru yapmamanız a2 a1 hatta sertifikasız kabul alanlar da var ama b1 olması gerçekten yüzde yüz kabul gibi oluyor anladığım kadarıyla.
Vize sonucunuz nasıl oldu kabul alabildiniz mi? Ben de görüşmeye ösd A2 ile gitmeyi planlıyorum ama ret alma ihtimalimin yüksek olduğu söyleniyor. Goethe b1 kursuna kayıt olmayı düşünüyorum fakat görüşmeye gideceğim zaman aralığında kursun daha yarısında olacağım. TU Clausthal Makine mühendisliği için şartlı kabulum var, A2 belgesi ve b1 kurs katılımı ile gidersem şarsim ne olur sizce?

studentin

Mesaj gönderen studentin » Cum Kas 19, 2021 2:41 pm

furkanbicer yazdı: Cum Kas 19, 2021 2:23 pm Vize sonucunuz nasıl oldu kabul alabildiniz mi? Ben de görüşmeye ösd A2 ile gitmeyi planlıyorum ama ret alma ihtimalimin yüksek olduğu söyleniyor. Goethe b1 kursuna kayıt olmayı düşünüyorum fakat görüşmeye gideceğim zaman aralığında kursun daha yarısında olacağım. TU Clausthal Makine mühendisliği için şartlı kabulum var, A2 belgesi ve b1 kurs katılımı ile gidersem şarsim ne olur sizce?
merhaba, ben 40f ile vize başvurusunda bulundum, 22 eylülde. B1 sınavında lesen den 57 aldım diğer modüllerim 80 üzeri. 4 kasımda lesen modülünü geçtiğime dair belge istediler. 1 aralığa kadar süre vermişler. bende uygun sınav bulamadığım için dil okulumla konuştum ve bana lesen kısmını telafi edecek bir programa katacaklarına dair bir belge gönderdiler. bunu ilettim ama hala bir geri dönüş almadım.
bunu paylaşmamın sebebi B1 sertifika gerçekten vize için çok önemli. umarım sırf bu yüzden red almam.

Kilitli