Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TÜRKİYEDE MBG ALMANYADA NE?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
pampakala

TÜRKİYEDE MBG ALMANYADA NE?

Mesaj gönderen pampakala » Çrş Ara 30, 2020 12:39 pm

tekrardan merhaba sürekli başlık açmış gibi oluyorum kusura bakmayın
türkyede moleküler biyoloji ve genetik okuyorum benzer bölümler yazabilirim ya almanyada mesela kimya, kimya mühendisliği de okuyabilir miyim? veya başka neler okuyabilirim bilgisi olan varmı

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: TÜRKİYEDE MBG ALMANYADA NE?

Mesaj gönderen Alarech » Çrş Ara 30, 2020 1:25 pm

pampakala yazdı: Çrş Ara 30, 2020 12:39 pm tekrardan merhaba sürekli başlık açmış gibi oluyorum kusura bakmayın
türkyede moleküler biyoloji ve genetik okuyorum benzer bölümler yazabilirim ya almanyada mesela kimya, kimya mühendisliği de okuyabilir miyim? veya başka neler okuyabilirim bilgisi olan varmı
Dostum yanlış bilmiyorsam seninkinin karşılığı Molecular Biosciences diye geçiyor.Mesela Heidelberg üniversitesinde bu bölüm ve Biochemie(biyokimya),Molekulare Biotechnologie (Moleküler Biyoteknoloji) gibi bölümlere girebilirsin diye düşünüyorum.Bence kimya okuma şansın var ama mühendisliğini bilmiyorum.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Çrş Ara 30, 2020 2:22 pm

Alarech yazdı: Çrş Ara 30, 2020 1:25 pm Dostum yanlış bilmiyorsam seninkinin karşılığı Molecular Biosciences diye geçiyor.Mesela Heidelberg üniversitesinde bu bölüm ve Biochemie(biyokimya),Molekulare Biotechnologie (Moleküler Biyoteknoloji) gibi bölümlere girebilirsin diye düşünüyorum.Bence kimya okuma şansın var ama mühendisliğini bilmiyorum.
anladım olan yerleri biliyorum da şartlı kabul vermeyen yerlerde ve köln e uzak yerlerde olduğu için seçme şansım yok dili verdikten sonra geçiş yaparım diye düşünüyorum

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 30, 2020 3:58 pm

Kimya okuyabilirsin.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Çrş Ara 30, 2020 5:07 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Ara 30, 2020 3:58 pm Kimya okuyabilirsin.
peki teşekkür ederim

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Ara 31, 2020 5:56 pm

pampakala yazdı: Çrş Ara 30, 2020 12:39 pm tekrardan merhaba sürekli başlık açmış gibi oluyorum kusura bakmayın

Merhaba,

Moleküler biyoteknoloji okurken İnformatik bölümüne başvurdum ve bazı üniversitelerden kabul edildim. Bazı Üniversitelerde fakültelerin nasıl ayrıldığına bağlı olarak değişen bir durum söz konusu. Üniversite seçeneklerinizi istediğiniz bölüme göre belirleyip hepsine mail ile sormanızı tavsiye ediyorum. Fakat buna rağmen red alabilirsiniz, maile cevap verenle belgeleri kontrol eden kişi aynı olmuyor. Birden çok üniversiteye başvurmalısınız o yüzden. Ve ben çoğunlukla motivasyon mektubunda istediğiniz bölüme uygunluğunuzu anlatabilmenize de bağlı olduğunu düşünüyorum.

Kolay gelsinn

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Prş Ara 31, 2020 6:48 pm

Kuss yazdı: Prş Ara 31, 2020 5:56 pm Merhaba,

Moleküler biyoteknoloji okurken İnformatik bölümüne başvurdum ve bazı üniversitelerden kabul edildim. Bazı Üniversitelerde fakültelerin nasıl ayrıldığına bağlı olarak değişen bir durum söz konusu. Üniversite seçeneklerinizi istediğiniz bölüme göre belirleyip hepsine mail ile sormanızı tavsiye ediyorum. Fakat buna rağmen red alabilirsiniz, maile cevap verenle belgeleri kontrol eden kişi aynı olmuyor. Birden çok üniversiteye başvurmalısınız o yüzden. Ve ben çoğunlukla motivasyon mektubunda istediğiniz bölüme uygunluğunuzu anlatabilmenize de bağlı olduğunu düşünüyorum.

Kolay gelsinn
çok sağ olun teşekkür ederim tavsiyelerinizi göz ardı etmeyeceğim

bilgenurahiskali

Mesaj gönderen bilgenurahiskali » Prş May 12, 2022 7:44 pm

ben bir şey sormak istiyorum ben ege kimyaya yerleştim almanyada hangi bölümlere başvurabilirim 2020 de yerleştim puanım 300 diploma notum 86.9