Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca dinleme ve anlama

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Zeynepp

Almanca dinleme ve anlama

Mesaj gönderen Zeynepp » Cmt Tem 10, 2010 3:00 pm

Merhaba Arkadaslar;

kisaca kendi durumumdan bahsedip tavsiyelerinizi bekliyorum. 2007 de Goethe Institut Istanbul da Almanca ogrenmeye basladim B1 seviyesine kadar gittikten sonra 2008 yazinda Almanya\'ya yaz kursuna geldim. Abschluss testteki notum oldukca iyiydi hatta sinifta en iyisiydi. Almanya daki bir aylik kurstan sonra Turkiye\'de bir ay daha gidip sonra bir yil ara verdim. bu sene icinde de tekrar Goethe Istanbul\'da Aufnahmetest sonrasi b2.2 den ve b2.3 kurlarina gittim ama cok fazla verim alamiyordum konusma ve dinleme adina. zaten haftanin 2 gunu gittigimden dolayi ve universitede de son donemim oldugu icin cok yogundum Almanca\'ya yeterli zamani ayiramiyordum. ayrica belli bir kurdan sonra Turkiye\'de Almanca adina cok bir sey ogrenemiyorsunuz. bu ay basinda Almanya\'da tekrar kursa basladim Aufnahmetest sonrasi Mittelstufe2 und DSH Vorbereitung kuruna katilabiliyordum ama kendi istegimle Mittelstufe 1 a gitmek istedim cunku DSH a daha iyi ve eksikliklerimi adam gibi gidererek hazirlanmak istiyorum. sorunum ise derslerde hocanin anlattiklarini ve horverstehen i iyi anliyorum ama gunluk konusmalarda ve tv izlerken bir cok seyi anlamiyorum. herkes tv izle gelisir diyor ama anlamayinca sikiliyor birakiyorum. kendimi nasil gelistirebilirim? ayrica konusmada da cok rahat olamiyorum yanlis yapacagim kaygisiyla konusmaktan cekiniyorum. demek istediklerimi tam olarak anlatamiyorum belki de cok erken panik yapmak icin. ama genel olarak moralim bozuk bu konularla ilgili :(