Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ŞARTLI KABUL İÇİN BAŞVURU

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
pampakala

ŞARTLI KABUL İÇİN BAŞVURU

Mesaj gönderen pampakala » Sal Ara 29, 2020 10:54 pm

Arkadşlar uni-assisten şartlı kabul için aynı üniversiteden 3-4 bölüme başvurmak istiyorum ama her bölüm için 30 euro istiyor onun yerine sadece bir bölüme başvursam sıkıntı olur mu spnuçta ilk yıl hazırlık sınıfına gideceğim

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: ŞARTLI KABUL İÇİN BAŞVURU

Mesaj gönderen Alarech » Çrş Ara 30, 2020 1:01 am

Şartları sağlıyorsanız hayır,sıkıntı olmaz.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Çrş Ara 30, 2020 8:15 am

Alarech yazdı: Çrş Ara 30, 2020 1:01 am Şartları sağlıyorsanız hayır,sıkıntı olmaz.
anladim teşekkür ederim o zmn bir üniversiteden 1 bölüme başvursam yeter değil mi?

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Çrş Ara 30, 2020 1:08 pm

pampakala yazdı: Çrş Ara 30, 2020 8:15 am anladim teşekkür ederim o zmn bir üniversiteden 1 bölüme başvursam yeter değil mi?
Evet yeterlidir hocam.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 30, 2020 1:51 pm

pampakala yazdı: Sal Ara 29, 2020 10:54 pm Arkadşlar uni-assisten şartlı kabul için aynı üniversiteden 3-4 bölüme başvurmak istiyorum ama her bölüm için 30 euro istiyor onun yerine sadece bir bölüme başvursam sıkıntı olur mu spnuçta ilk yıl hazırlık sınıfına gideceğim
30 euro olduguna emin misin?? ILK basvuru 75 euro diger basvurular 30 euro dur uni assistte.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Çrş Ara 30, 2020 2:21 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Ara 30, 2020 1:51 pm 30 euro olduguna emin misin?? ILK basvuru 75 euro diger basvurular 30 euro dur uni assistte.
evet haklısın biliyorum mesela tu dortmundan 3 bölğm yerine bir bölğme başvuru yapsam yeterli olur mu onu merak ettim sadece 75 in üstüne 2 3 tane 30 vermiyim diye

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 30, 2020 3:56 pm

pampakala yazdı: Çrş Ara 30, 2020 2:21 pm evet haklısın biliyorum mesela tu dortmundan 3 bölğm yerine bir bölğme başvuru yapsam yeterli olur mu onu merak ettim sadece 75 in üstüne 2 3 tane 30 vermiyim diye
Yani hangi bolumu okumak istiyosan ona basvurmalisin illa dortmund da okuyacam diyorsan olabilir her bolumun ayri ayri yabanci kontenjani var cunku.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Çrş Ara 30, 2020 5:07 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Ara 30, 2020 3:56 pm Yani hangi bolumu okumak istiyosan ona basvurmalisin illa dortmund da okuyacam diyorsan olabilir her bolumun ayri ayri yabanci kontenjani var cunku.
direkt bölğme başlamayacapım ya ilk önce kursa gidicem o yüzden far eder mi onu merak ediyorum

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 30, 2020 5:19 pm

pampakala yazdı: Çrş Ara 30, 2020 5:07 pm direkt bölğme başlamayacapım ya ilk önce kursa gidicem o yüzden far eder mi onu merak ediyorum
Fark etmez dil halledildikten sonra dsh testdaf vs. geçtikten sonra direk kabul için başvurabilirsin.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Çrş Ara 30, 2020 7:53 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Ara 30, 2020 5:19 pm Fark etmez dil halledildikten sonra dsh testdaf vs. geçtikten sonra direk kabul için başvurabilirsin.
teşekkür ederim bir de konudan iraz bağımsız ama şimdi tiplomanın yeminli tercümesi var okuldan müdür orjinal diplomanın fotokopisini çıkartıp ıslak imza atıp aslı gibidir onayı vurdu ilaveten konsolosluktan aslı gibidir onayına ihtiyaç var mı yoksa sadece yeminli tercüme ve müdürün verdiği yeter mi

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 30, 2020 9:09 pm

pampakala yazdı: Çrş Ara 30, 2020 7:53 pm teşekkür ederim bir de konudan iraz bağımsız ama şimdi tiplomanın yeminli tercümesi var okuldan müdür orjinal diplomanın fotokopisini çıkartıp ıslak imza atıp aslı gibidir onayı vurdu ilaveten konsolosluktan aslı gibidir onayına ihtiyaç var mı yoksa sadece yeminli tercüme ve müdürün verdiği yeter mi
Noter veya konsolosluk aslı gibidir vurmalı okul değil kabul görmez o.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Çrş Ara 30, 2020 10:19 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Ara 30, 2020 9:09 pm Noter veya konsolosluk aslı gibidir vurmalı okul değil kabul görmez o.
doğru haklısın ben o zmn orjinallerinin fotokopisine konsolosluk onayı vurdurayım bari

okara

Mesaj gönderen okara » Prş Ara 31, 2020 2:39 pm

Arkadaşlar merhaba herkese.
Ben şu anda yüksek lisans öğrencisiyim ve Bochum üniversitesinde eğitim dili hem ingilizce hem almanca olan bir master programına başvurdum şartlı kabul için.
Almanca için goethe b2 sınavına çalışıyorum.
Ama dil okulu içinde b2 kursu almak istedim ardından c1 alırım diye düşündüm.
Çünkü yaz dönemi için gideceğim ve her ne kadar b2 sertifikasıda olsa orda daha sağlıklı ve verimli olur diye düşündüm.
Ama sorun yaratacaksa eğer b1 sınavına da girebilirim.
Bochum uni’de C1 içinde uygun tarih yok diye seçim yapamadım. Yani şu an başvurumda b2 kursu gözüküyor sadece.
İngilizce için elimde her hangi bir belge yok.
Bu problem oluşturur mu vize başvurusu esnasında?
Eğer öyleyse tamamen almanca olan bir programa başvurup değiştirebilirim.
Haftaya evraklarımı göndereceğim okula.
Diplomamın çevirisini yaptırıp noterden onaylattıracağım. Transkriptim zaten ingilizce bunun için apostil yeterli midir?
Pasaport fotokopisi içinde apostil yeterli midir?
Deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Prş Ara 31, 2020 2:42 pm

okara yazdı: Prş Ara 31, 2020 2:39 pm Arkadaşlar merhaba herkese.
Ben şu anda yüksek lisans öğrencisiyim ve Bochum üniversitesinde eğitim dili hem ingilizce hem almanca olan bir master programına başvurdum şartlı kabul için.
Almanca için goethe b2 sınavına çalışıyorum.
Ama dil okulu içinde b2 kursu almak istedim ardından c1 alırım diye düşündüm.
Çünkü yaz dönemi için gideceğim ve her ne kadar b2 sertifikasıda olsa orda daha sağlıklı ve verimli olur diye düşündüm.
Ama sorun yaratacaksa eğer b1 sınavına da girebilirim.
Bochum uni’de C1 içinde uygun tarih yok diye seçim yapamadım. Yani şu an başvurumda b2 kursu gözüküyor sadece.
İngilizce için elimde her hangi bir belge yok.
Bu problem oluşturur mu vize başvurusu esnasında?
Eğer öyleyse tamamen almanca olan bir programa başvurup değiştirebilirim.
Haftaya evraklarımı göndereceğim okula.
Diplomamın çevirisini yaptırıp noterden onaylattıracağım. Transkriptim zaten ingilizce bunun için apostil yeterli midir?
Pasaport fotokopisi içinde apostil yeterli midir?
Deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.
bochum bu sene şrtlı kabul vermiyor international office bana öyle mail attı

okara

Mesaj gönderen okara » Prş Ara 31, 2020 2:54 pm

Garantör olan kişi benim için okulla görüştü geçen ay.
Ne zaman mail attınız?

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Prş Ara 31, 2020 6:49 pm

okara yazdı: Prş Ara 31, 2020 2:54 pm Garantör olan kişi benim için okulla görüştü geçen ay.
Ne zaman mail attınız?
geçen ay 1 kere de değil 2 3 kere attım bochumda şartlı kabul yok dedi bilmiyorum vallahi

NachDeutsch

Mesaj gönderen NachDeutsch » Cum Oca 01, 2021 11:23 am

Arkadaşlar sartli kabulum online degil birebir kursta alacağım. Çogu kisi online alacakmis. Bu durum bana bir avantaj sağlar mi vize icin? Ve bunun icin ek bir belge isterler mi kanitlamak icin? Sanirin belgemde yazmiyor ama ben mailde konustum bu durumu.

okara

Mesaj gönderen okara » Cum Oca 01, 2021 4:58 pm

Merhaba, hangi üniversite acaba

huseyinceyhan34

Mesaj gönderen huseyinceyhan34 » Pzr Oca 03, 2021 12:30 pm

tüm okullarda şartlı kabul için ücretmi ödemek gerekiyor, şartlı kabul için gerekiyorsa normal başvuru içinde gerekiyormu acaba . iyi forumlar! :)

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzr Oca 03, 2021 1:21 pm

huseyinceyhan34 yazdı: Pzr Oca 03, 2021 12:30 pm tüm okullarda şartlı kabul için ücretmi ödemek gerekiyor, şartlı kabul için gerekiyorsa normal başvuru içinde gerekiyormu acaba . iyi forumlar! :)
Hocam uni assist olunca para ödüyorsun.Normal direkt üniversiteye başvuranlarda böyle olmuyor bildiğim kadarıyla.