Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe b1 Lesen Örnekleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Computer_Berkay

Goethe b1 Lesen Örnekleri

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ara 29, 2020 3:40 pm

Arkadaşlar merhaba öncelikle forumda olan herkese mutlu,huzurlu ve en önemlisi sağlıklı bir yıl dilerim. Goethe b1 lesen örnekleri var mı bildiğiniz herhangi bir sitede. Ben bulabildiğim hepsini çözdüm ama çok fazla bulamadım bilgisi olan var mı lesen için diyorum sadece.İyi forumlar.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

alihan92

Re: Goethe b1 Lesen Örnekleri

Mesaj gönderen alihan92 » Sal Ara 29, 2020 6:49 pm

merhaba, internette bulduklarin disinda Zertifikat B1 neu: 15 Übungsprüfunge kitabini öneririm. http://www.tak.com.tr/urun/zertifikat-b ... ?CatId=227
kolay gelsin, sinavda basarilar dilerim.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Ara 29, 2020 7:22 pm

alihan92 yazdı: Sal Ara 29, 2020 6:49 pm merhaba, internette bulduklarin disinda Zertifikat B1 neu: 15 Übungsprüfunge kitabini öneririm. http://www.tak.com.tr/urun/zertifikat-b ... ?CatId=227
kolay gelsin, sinavda basarilar dilerim.
Bunun drive linki var bende pdf olarakda ayrica indirmistim ocak ortalarina yakin cozecektim yinede tesekkurler cok sagol kardesim.Ilaveten onerilerin varsa goethe b1 e girmissen paylasirsan cok iyi olur :)

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Sal Ara 29, 2020 11:06 pm

Rica ederim. Ben sinava yaklasik 3 yil önce girmistim. Aklimda kalan önemli noktalar sunlar:

Hören icin deneme sinavi kayitlarini dinlemissindir. Bu kayit bölümleri belirli bir hizdadir. Evde alistirma yapmak icin konusmanin daha hizli aktigi videolar dinleyebilirsin. Ben Jojo sucht das Glück serisini izleyip diyologlari defterime yazmistim. Bilmedigim kelimeri de yanina not etmistim. Diyalog metnini tam olarak anlayabildikten sonra tekrar ilgili bölümü izledim. Aynisini bir kac bölüm icin yaptim. Sonrasinda farketttim ki Goethe B1 dinleme bana eskisinden daha yavas geliyor. Deneyebilirsin :)

Lesen: bol okuma, kelime hazinesini gelistme ve sinav türüne göre taktikler cikarma.

Schreiben: ben girdigimde 3 bölümdü. Her biri icin bol bol örnek yazip kontrol ettirebilirsin. Bir süre sonra gelebilecek konularin ayni oldugunu farkedeceksin. Bana da aynen öyle oldu ve 3. bölümdeki sinav konusu calistigim yerden geldi. Sonuc olarak Schreiben'dan 100 almistim.

Sprechen: Konusmanin genel hatti belli. Yani partnerine soru soracagin, cevap verecegin ve hocanin size soracagi soru yerleri genel olarak bellidir. Sinav esnasinda sakin olmak, basit cümleler ile cevap vermek ve soru sormak faydali olabilir.

Baska öneriler icin forumda arama yapabilirsin. Degerli bilgiler bulacagindan eminim. Basarilar.

time

Mesaj gönderen time » Sal Ara 29, 2020 11:32 pm

Ben top themayı baya aktif kullandım. İlk başta bilmediğim kelimeleri çıkardım. Sonra dinleyip anlamaya çalıştım ve en sonunda okudum. Baya yardımcı oldu bana

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ara 30, 2020 8:25 am

Çok teşekkürler cevaplar için 😇😇