Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize belgeleri hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Heyt

Vize belgeleri hakkında

Mesaj gönderen Heyt » Cum Ara 25, 2020 9:19 pm

Merhaba. Vize için sunulacak belgelerin noter onayına ihtiyacı olmadığını duydum. Doğru mu ? Bir de tercüme gereken belgeleri tercümana onaylı mı çevirtmeliyim ? Yoksa çevireye gerek yok mu ?

Ayrıca motivasyon yazısı yazmalı miyım ? Okula başvururken böyle bir sey istenmemişti. Yazmalıysam ingilizce mi yoksa almanca mı olmalı ?

Teşekkürler.

Kuss

Re: Vize belgeleri hakkında

Mesaj gönderen Kuss » Cum Ara 25, 2020 10:18 pm

Heyt yazdı: Cum Ara 25, 2020 9:19 pm Merhaba. Vize için sunulacak belgelerin noter onayına ihtiyacı olmadığını duydum. Doğru mu ? Bir de tercüme gereken belgeleri tercümana onaylı mı çevirtmeliyim ? Yoksa çevireye gerek yok mu ?

Ayrıca motivasyon yazısı yazmalı miyım ? Okula başvururken böyle bir sey istenmemişti. Yazmalıysam ingilizce mi yoksa almanca mı olmalı ?

Teşekkürler.

Notersiz belgeleri götürmüştüm. Tercüme gereken belgelerinizi eğer direkt ingilizce veya almanca alabiliyorsanız, öyle almanızı tavsiye ederim. Öbür türlü yeminli bir tercümana çevirtmeniz mutlaka daha iyi olacaktır. Motivasyon yazısı yazmalısınız. Eğer Almanca dil yeterliliği belgeniz varsa almanca olması yine daha iyi bir izlenim bırakır diye düşünüyorum.
Kolay gelsin

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Cmt Ara 26, 2020 12:26 am

Kuss yazdı: Cum Ara 25, 2020 10:18 pm Notersiz belgeleri götürmüştüm. Tercüme gereken belgelerinizi eğer direkt ingilizce veya almanca alabiliyorsanız, öyle almanızı tavsiye ederim. Öbür türlü yeminli bir tercümana çevirtmeniz mutlaka daha iyi olacaktır. Motivasyon yazısı yazmalısınız. Eğer Almanca dil yeterliliği belgeniz varsa almanca olması yine daha iyi bir izlenim bırakır diye düşünüyorum.
Kolay gelsin
Tercüme götürmem zorunlu mu ? Yoksa daha iyi olur diye mi söylüyorsunuz ?

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Cmt Ara 26, 2020 12:43 am

Evet, belgeleri hem türkçe hem almanca götürmelisiniz

Kcr.61

Mesaj gönderen Kcr.61 » Cmt Ara 26, 2020 1:23 am

Kuss yazdı: Cmt Ara 26, 2020 12:43 am Evet, belgeleri hem türkçe hem almanca götürmelisiniz
Bende bir tane kopya yeminli tercüme var 1 tanede fotokopi cekip götursem sıkintı olurmu sizce?

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Cmt Ara 26, 2020 2:54 am

Kcr.61 yazdı: Cmt Ara 26, 2020 1:23 am Bende bir tane kopya yeminli tercüme var 1 tanede fotokopi cekip götursem sıkintı olurmu sizce?
"Lütfen ayrıca aşağıdaki belgelerin orijinalini ve iki adet fotokopisini yanınızda getiriniz.
Türkçe olan belgelerin Almanca tercümeleri de gerekmektedir."

Benim burdan anladığım almancaya çevrilmiş bir orijinal belgenizin olması yeterli. İki adet de fotokopisini götürürsünüz. Tabi bu yine kişisel bir karar, ne desem bilemedim. :(

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Cmt Ara 26, 2020 4:18 pm

Kuss yazdı: Cmt Ara 26, 2020 2:54 am "Lütfen ayrıca aşağıdaki belgelerin orijinalini ve iki adet fotokopisini yanınızda getiriniz.
Türkçe olan belgelerin Almanca tercümeleri de gerekmektedir."

Benim burdan anladığım almancaya çevrilmiş bir orijinal belgenizin olması yeterli. İki adet de fotokopisini götürürsünüz. Tabi bu yine kişisel bir karar, ne desem bilemedim. :(
Okullara başvururken ingilizce çeviri yeterliydi. Almanca olması burada zorunlu mu yani ?

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Pzr Ara 27, 2020 8:37 pm

Heyt yazdı: Cmt Ara 26, 2020 4:18 pm Okullara başvururken ingilizce çeviri yeterliydi. Almanca olması burada zorunlu mu yani ?
İngilizce kabul ettiklerini sanıyorum, ama yanlış da hatırlıyor olabilirim. Benim bütün belgelerim almancaydı, o yüzden tavsiyem almanca yapın demek olur. Ama arayıp sorabilirseniz içiniz daha rahat eder bence