Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eşit Ağırlıktan TUM - Management & Technology Bölümü

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lesyeux

Eşit Ağırlıktan TUM - Management & Technology Bölümü

Mesaj gönderen lesyeux » Sal Ara 22, 2020 12:58 pm

Merhaba arkadaşlar,
Ben eşit ağırlık öğrencisiyim ve ekonomi/işletme alanında lisans için Almanya'ya başvuracağım ancak eşit ağırlıktan sınava girip Türkiye'de ekonomi veya işletme bölümü kazandıktan sonra Almanya'da da istediğim BWL için başvuru yapabilir miyim?

Ayrıca TU München'de Managament & Technology bölümünde İngilizce lisans bölümü var. Aynı şekilde burada ekonomi kazanıp oraya da başvurabilir miyim yoksa sayısaldan girip mühendislik gibi bir bölüm mü okumak gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
Alarech

Re: Eşit Ağırlıktan TUM - Management & Technology Bölümü

Mesaj gönderen Alarech » Sal Ara 22, 2020 1:12 pm

1) Gerekli NC değerlerini sağladığın taktirde evet.

2)Management % Technology bölümünün Almanca karşılığı wirtschaftsinformatiktir.Türkiye'de de bu bölümle müfredat vs olsun en yakın bölüm yönetim bilişim sistemleri (Eşit ağırlık bölümü) (Management İnformation Systems) dir.Türkiye'de yönetim bilişim sistemleri kazanıldığında genel olarak çoğu wirtschaftsinformatik bölümünü okuyabilirsin.

lesyeux

Mesaj gönderen lesyeux » Sal Ara 22, 2020 4:15 pm

Alarech yazdı: Sal Ara 22, 2020 1:12 pm 1) Gerekli NC değerlerini sağladığın taktirde evet.

2)Management % Technology bölümünün Almanca karşılığı wirtschaftsinformatiktir.Türkiye'de de bu bölümle müfredat vs olsun en yakın bölüm yönetim bilişim sistemleri (Eşit ağırlık bölümü) (Management İnformation Systems) dir.Türkiye'de yönetim bilişim sistemleri kazanıldığında genel olarak çoğu wirtschaftsinformatik bölümünü okuyabilirsin.
Management and Technology bölümü tamamen İngilizce de okunabiliyor, ben İngilizce olanına başvurmayı planlıyorum. Yönetim bilişim sistemleri mantıklıymış gerçekten teşekkür ederim. Ama burada yönetim bilişim sistemleri yerine yüksek bir ekonomi bölümü kazanıp + yüksek bir IELTS puanıyla da kabul alabilir miyim acaba bilginiz var mı? Çünkü TUM olmazsa Humboldt'ta ekonomi veya işletme bölümüne başvurmayı düşünüyorum. Tek endişem burada ekonomi yazarsam TUM'daki bölüme girememem.

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Sal Ara 22, 2020 4:34 pm

Evet ingilizce okumanız tabii ki de mümkün.Sorduğunuz soruya gelecek olursam ekonomi kazanıp işletme okumanız ya da işletme kazanıp ekonomi okumanızda sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum fakat aynı şeyi MIS için tam olarak bilmiyorum.Çünkü Almanya'da wirtschaftsinformatik okuyan insanların geneli işletme enformatiği ya da yönetim bilişim sistemleri kazanıp gidiyor.İstediğin bölümde okuyan bir kızın videosunu görmüştüm.O da TUM'da dediğin bölümü okuyordu sanırım İTÜ'de de işletme mühendisliğinden geçmiş.Diyecek olursam hedefin wirtschaftsinformatik ise eşit ağırlık bölümünden yönetim bilişim sistemleri ya da işletme enformatiği bölümleri senin için daha uygun tercih olacaktır.(Bu arada yönetim bilişim kazanan kişilerin de işletme ya da iktisat okuyabildiğini duymuştum,yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.)

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Sal Ara 22, 2020 6:17 pm

lesyeux yazdı: Sal Ara 22, 2020 4:15 pm Management and Technology bölümü tamamen İngilizce de okunabiliyor, ben İngilizce olanına başvurmayı planlıyorum. Yönetim bilişim sistemleri mantıklıymış gerçekten teşekkür ederim. Ama burada yönetim bilişim sistemleri yerine yüksek bir ekonomi bölümü kazanıp + yüksek bir IELTS puanıyla da kabul alabilir miyim acaba bilginiz var mı? Çünkü TUM olmazsa Humboldt'ta ekonomi veya işletme bölümüne başvurmayı düşünüyorum. Tek endişem burada ekonomi yazarsam TUM'daki bölüme girememem.
IELTS'den overall 6.5 ve üzeri aldığın vakit okuyabilirsin.
İşletme seçebilirsin sorun yok.
Başarılar