Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Öğrenci Sağlık Sigortası Yaptırana Kadar Geçerli Olan Sağlık Sigorta Belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozgecakmak

Öğrenci Sağlık Sigortası Yaptırana Kadar Geçerli Olan Sağlık Sigorta Belgesi

Mesaj gönderen ozgecakmak » Çrş Ara 16, 2020 11:27 pm

Merhabalar.

Forumu baştan aşağıya taradım. Çeşitli bilgiler buldum ancak direkt olarak benim durumumu kapsayan bir cevapla karşılaşmadım. Sorumu mazur görün.

AT-11 imkanım yok. Sağlık sigortamı Almanya'da özel yaptırmam gerekecek. (Master)

"Öğrenci Sağlık Sigortası Yaptırana Kadar Geçerli Olan Sağlık Sigorta Belgesi"

Şu ibare hakkında bana bir yol gösterir misiniz?
Hangi sigorta firmasını tercih etmeliyim?
Sigortamın başlığı ve içeriği ne olmalı?
Kaç aylık yaptırmam gerekiyor?

Teşekkür ederim.

papatya123

Re: Öğrenci Sağlık Sigortası Yaptırana Kadar Geçerli Olan Sağlık Sigorta Belgesi

Mesaj gönderen papatya123 » Prş Ara 17, 2020 10:02 am

Ben de ayni durumdayim. Yanitlari merakla bekliyorum.

pampakala

Re: Öğrenci Sağlık Sigortası Yaptırana Kadar Geçerli Olan Sağlık Sigorta Belgesi

Mesaj gönderen pampakala » Prş Ara 17, 2020 11:58 am

almanyaya gidince başlığı altında bu site yer alıyordu bakabilirsiniz

http://www.care-concept.de/krankenversi ... e57049d842

Kullanıcı avatarı
Orangensaft

Mesaj gönderen Orangensaft » Prş Ara 17, 2020 1:32 pm

Bahsedilen 'Sağlık Sigorta Belgesi'nin sadece bir seyahat sağlık sigortası olduğunu düşünüyorum.

Allianz gibi şirketlerden aylık yaklaşık 10/30€ karşılığında yeterli/tam kapsamlı bir seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Yaptıracağınız sigortanın 'Mindestdeckung von 30,000 EUR' şartını karşıladığından emin olmanızı tavsiye ederim.

Ben şahsen bir AT-11'e sahibim, ama AT-11 belgemi Almanya'da herhangi bir Krankenkasse'de onaylatana kadar bir seyahat sağlık sigortasından yararlandım.

Bu sigortayı kaç aylık yaptırmanız gerektiğinin tamamen Almanya'ya geldiğinizde ne kadar süre içerisinde sigorta işini halledebileceğinize bağlı olduğunu düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Cum Ara 18, 2020 5:49 pm

Orangensaft yazdı: Prş Ara 17, 2020 1:32 pm Bahsedilen 'Sağlık Sigorta Belgesi'nin sadece bir seyahat sağlık sigortası olduğunu düşünüyorum.

Allianz gibi şirketlerden aylık yaklaşık 10/30€ karşılığında yeterli/tam kapsamlı bir seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Yaptıracağınız sigortanın 'Mindestdeckung von 30,000 EUR' şartını karşıladığından emin olmanızı tavsiye ederim.

Ben şahsen bir AT-11'e sahibim, ama AT-11 belgemi Almanya'da herhangi bir Krankenkasse'de onaylatana kadar bir seyahat sağlık sigortasından yararlandım.

Bu sigortayı kaç aylık yaptırmanız gerektiğinin tamamen Almanya'ya geldiğinizde ne kadar süre içerisinde sigorta işini halledebileceğinize bağlı olduğunu düşünüyorum.
Allianz sitesinden Yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırdım. Poliçem elimde. Toplamda 183 gün geçerli. Fakat internetten yaparken otomatik olarak *Seyahat Amacı: İş/Turistik seyahat* olarak yazılmış. Vize başvurusunda herhangi bir problem teşkil eder mi?
Tüm dünya vazgeç dediğinde umut fısıldar; bir kez daha dene...

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Sal Ara 22, 2020 8:04 am

egehandr yazdı: Sal Ara 22, 2020 3:27 am Merhaba, ben de az önce Allianz sitesine baktım, "seyahat sağlık sigortası" olması beni biraz endişelendirdi.

Siz bu sigorta ile işlem yapabildiniz mi? (Okul kaydı, vize işlemleri vs.)
Dostum bu seyahat sağlık sigortası. Bir de almanyada geçerli sağlık sigortan var, aynı buradaki sgk gibi. Care concept firmasından yaptırabiliyorsun 30-50 euro civarı bir şey. Okul kaydı yapabilmen için o lazım fakat Almanyada isen.

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Sal Ara 22, 2020 11:41 am

egehandr yazdı: Sal Ara 22, 2020 9:40 am Su an kaydimin yapilabilmesi icin mutlaka bu lazim yani?
Peki yaz dönemi de online olursa sizce ne yapmaliyim? Türkiye’de otururken online egitim ile TUM okuyup, saglik sigortasini sırf okul kaydi icin her ay ödemek mantiksiz olacak cunku.
Care Concept özel bi firma di mi bu arada? Özel veya public arasindaki farklari duymustum, herkes public önermisti (mesela AOK)
Evet özel ama Fiyat uygunluğu açısından care concept tercih ediliyor ve bir şey farketmiyor zaten. Sizin direkt kabul değil mi neden gitmiyorsunuz Almanya'ya?

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Sal Ara 22, 2020 5:35 pm

maintenanceengineer yazdı: Sal Ara 22, 2020 8:04 am Dostum bu seyahat sağlık sigortası. Bir de almanyada geçerli sağlık sigortan var, aynı buradaki sgk gibi. Care concept firmasından yaptırabiliyorsun 30-50 euro civarı bir şey. Okul kaydı yapabilmen için o lazım fakat Almanyada isen.
Hocam almanyada okuyan bir arkadaş at 11 olmuyorsa 100 euro dedi aylık. 50 euroya var mı gercekten ?

Kullanıcı avatarı
maintenanceengineer

Mesaj gönderen maintenanceengineer » Sal Ara 22, 2020 7:56 pm

Heyt yazdı: Sal Ara 22, 2020 5:35 pm Hocam almanyada okuyan bir arkadaş at 11 olmuyorsa 100 euro dedi aylık. 50 euroya var mı gercekten ?
Ben de deutschstudent yalancısıyım. Araştırmalarıma göre Gürkan Bey Almanyaya geldikten sonra yapılacaklarda, Care concept firması 29-52 euro arası sigorta tutarı olduğunu söylemişti. Ama gerçektende bu tutarlara göre var. Ama üni öprencisiyseniz sanırım 100 euro olanı yaptırmalısınız.