Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung / Wohnungsgeberbestätigung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cataydin

Anmeldung / Wohnungsgeberbestätigung

Mesaj gönderen cataydin » Cmt Ara 05, 2020 7:18 pm

Merhaba arkadaşlar,

İçinde bulunduğum durumdan dolayı kafam biraz karışık. 30 Kasım'da zorunlu karantinam bitti, karantina esnasında randevu alabildim. 2-3 haftada ev bulurum umuduyla. 14 Kasım'da Braunschweig'da anmeldung için randevu almıştım. Evi de buldum bulmasına ama kira sözleşmesi imzaladığım evden şuan oturan kiracı ayın 15'inde çıkacak. Ev sahibi anmeldung yapabilmem için gereken Wohnungsgeberbestätigung belgesini oturumum olmadığı için sağlamıyor. Bunu ibraz etmemi istiyor. Anmeldung için aldığım randevuda, elimdeki kira sözleşmesi taşınacağım eve anmeldung yapmam için yeterli olur mu? Anmeldung olmadan oturum alabileceğim konusunda emin değilim. Buna benzer bir durum yaşamış olan veya fikir verebilecekler olanlar varsa gerçekten mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

cataydin

Re: Anmeldung / Wohnungsgeberbestätigung

Mesaj gönderen cataydin » Cmt Ara 05, 2020 10:49 pm

Düzeltme: 14 Aralık'ta

entropii

Mesaj gönderen entropii » Pzr Ara 06, 2020 1:41 am

Wohnungsgeberbestätigung‘u kontratı imzaladığın zaman alman lazım, bu belge icin oturum gerekmiyor. Ben anmeldung icin gittiğim zaman sadece Wohnungsgeberbestätigung istediler.

Kullanıcı avatarı
Orangensaft

Mesaj gönderen Orangensaft » Pzr Ara 06, 2020 2:05 am

cataydin yazdı: Cmt Ara 05, 2020 7:18 pm Merhaba arkadaşlar,

İçinde bulunduğum durumdan dolayı kafam biraz karışık. 30 Kasım'da zorunlu karantinam bitti, karantina esnasında randevu alabildim. 2-3 haftada ev bulurum umuduyla. 14 Kasım'da Braunschweig'da anmeldung için randevu almıştım. Evi de buldum bulmasına ama kira sözleşmesi imzaladığım evden şuan oturan kiracı ayın 15'inde çıkacak. Ev sahibi anmeldung yapabilmem için gereken Wohnungsgeberbestätigung belgesini oturumum olmadığı için sağlamıyor. Bunu ibraz etmemi istiyor. Anmeldung için aldığım randevuda, elimdeki kira sözleşmesi taşınacağım eve anmeldung yapmam için yeterli olur mu? Anmeldung olmadan oturum alabileceğim konusunda emin değilim. Buna benzer bir durum yaşamış olan veya fikir verebilecekler olanlar varsa gerçekten mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
Ev sahibinin yanlış yönlendirdiğini düşünüyorum. Anmeldung için ben de 2 gün önce Bürgerbüro'ya (Stuttgart) bir Wohnungsgeberbestätigung teslim ettim. Kira sözleşmenizin olması sizin o eve yerleşip yerleşmediğinizi kanıtlayamacağını, bundan dolayı da tek başına geçerli olmayacağını düşünüyorum.

Ayrıca bulunduğunuz yere göre oturum izni (eAT/Aufenthaltstitel) alabilmek için bir Wohnraumnachweis'a ihtiyacınız olup olmadığını araştırın. Stuttgart'da bunu istiyorlar ve malesef bu belgeyi de ev sahibiniz dolduruyor. (https://www.stuttgart.de/medien/ibs/32-41_0549.pdf)

Ev sahibinize ilgili yasa olan ''Bundesmeldegesetz § 19 Mitwirkung des Wohnungsgebers''i incelemesini tavsiye edebilirsiniz.

İyi şanslar!