Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Semester başlamadan Almanya'ya giriş.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ozgecakmak

Semester başlamadan Almanya'ya giriş.

Mesaj gönderen ozgecakmak » Cum Ara 04, 2020 9:12 pm

Merhabalar.

Kış dönemim online olarak tamamlanmak üzere. ve üniversitem vize başvurusunda sunabilmem için "öğrenciyi yaz dönemi için 1 nisan itibariyle burada istiyoruz" temalı bir belge gönderdi.

Vize başvurum sırasında vize başlangıcımı en erken hangi tarih için talep edebilirim? Girişimi şubat ayına isteyebilir miyim? Ya da başvuru formuna ne yazarsam yazayım başlangıcımı 1 Nisan'a mı verirler? Ya da daha başvururken olmaz diyip tarihi mi değiştirtirler?

Giriş yapabildikten sonra, konaklama sağlık sigortası vs prosedürler sorun değil halledilir.

Fikir ve görüşlerinizi bekliyorum. Güzel günler.

Rigwald

Re: Semester başlamadan Almanya'ya giriş.

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Ara 04, 2020 10:58 pm

Şubat biraz abartı olabilir. Ama genelde yabancı öğrencileri düşünerek semester başlangıcı ve ders başlangıcı farklı tarihlerde olur. Mesela benim okulumun başlangıç tarihi 1 Ekimdi, kış döneminde gelmiştim, ama oryantasyon haftam 15 ekim, derslerim ise 23 ekimde başlamıştı. Sen de bunu göz önünde bulundurarak birazcık erken gelebilirsin, 15 Mart - 20 Mart gibi felan.