Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni assist inceleme süresi ile alakalı bir soru

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ege123

Uni assist inceleme süresi ile alakalı bir soru

Mesaj gönderen ege123 » Çrş Kas 25, 2020 4:11 am

Merhaba. Malum Uni-assist başvuruları 4-6 hafta içinde incelediklerini ve son tarihten geriye doğru bu kadar süre bırakılması gerektiğini söylüyor. Peki bu süre bırakma sadece ilk başvuru için mi ? Yoksa her başvuru için mi ?
Mesela başvuracağım bazı okulların başvurusu aralıkta açılıyor. Yani ucu ucuna yetişiyor zaten. Bunları da incelemeleri yine 4-6 hafta mı sürecek mi ?

ege123

Re: Uni assist inceleme süresi ile alakalı bir soru

Mesaj gönderen ege123 » Çrş Kas 25, 2020 7:06 pm

Yok mu bilen ?????

doga

Mesaj gönderen doga » Prş Kas 26, 2020 1:44 am

merhaba, her basvuru icin 4-6hafta sürüyor. Bende öyle oldu en azindan

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Sal Ara 08, 2020 9:06 pm

Merhabalar,
Uni-assist ile ilgili güzel haberler vermeye geldim. Dokumanlarım uni-assiste 30 Kasım'da ulaşmıştı. Bugün itibari ile inceleme sürecinin tamamlandığı ve dokümanlarımın okula iletildiğine dair bir bilgi maili aldım. Yani benim durumumda inceleme süresi sadece 1.5 hafta sürdü. Tabii okulun istediği belgelere göre bu süre değişiyor olabilir belki.

Heyt

Mesaj gönderen Heyt » Çrş Ara 09, 2020 5:23 pm

Nkoksalan yazdı: Sal Ara 08, 2020 9:06 pm Merhabalar,
Uni-assist ile ilgili güzel haberler vermeye geldim. Dokumanlarım uni-assiste 30 Kasım'da ulaşmıştı. Bugün itibari ile inceleme sürecinin tamamlandığı ve dokümanlarımın okula iletildiğine dair bir bilgi maili aldım. Yani benim durumumda inceleme süresi sadece 1.5 hafta sürdü. Tabii okulun istediği belgelere göre bu süre değişiyor olabilir belki.
Hocam ne kadar belge istiyordu senin okul ? Klasik her okul hemen hemen aynı şeyleri istiyor zaten

Tuna10

Mesaj gönderen Tuna10 » Çrş Ara 09, 2020 7:56 pm

Doğa şimdi sen ne okuyosun

Nkoksalan

Mesaj gönderen Nkoksalan » Prş Ara 10, 2020 1:05 pm

Heyt yazdı: Çrş Ara 09, 2020 5:23 pm Hocam ne kadar belge istiyordu senin okul ? Klasik her okul hemen hemen aynı şeyleri istiyor zaten
Benim başvurduğum okul; diploma ve diploma eki, dil belgesi, transkript, referans mektubu, niyet mektubu, pasaport, cv ve lisansta alınmış olması gereken zorunlu derslerle ilgili bir denklik formu istiyordu. Ve bunların online olarak değil posta yoluyla gönderilmesini istiyordu.
Bana da, dokümanlarım uni-assiste ulaştığında inceleme 4-6 hafta arasında sürecektir dediler ancak sürmedi. Bu arada benim okuldan aldığım tüm dokümanlar orjinalinde ingilizce idi dolayısı ile bir çeviri işim olmadı. Belki o nedenle daha kısa sürmüş olabilir.

elifa

Mesaj gönderen elifa » Prş Ara 10, 2020 4:35 pm

ben de deneyimimi paylaşmak istedim, bu ara hızlılar sanırım 2 Aralık'ta ödeme yaptığım başvurumun durumu bugün okay'e döndü. benim posta ile göndermeme gerek yoktu bu sebeple de 8 günde tamamlanmış olabilir.